Glitter Confusion

Projekt
zakończony
1550
/ 4000 zł
42
wspierających
 

thumb_9b9814b_resize_1920_1080.jpg

 

Glitter Confusion to ruch artystyczny, który realizuje się w formie cyklicznych festiwali. W surowym obliczu klubu, budujemy tymczasową galerię sztuki. Na wystawie pokazujemy wiele form ekspresji artystycznej - zdjęcia analogowe, video-art, instalacje, obiekty, performance, koncerty. Tematem wiodącym jest ekspresja tożsamości i sposób jej wyrażania.

Naszym celem jest wypełnienie całego klubu. 
Stworzenie interaktywnej przestrzeni.

Chcemy zaprosić:

▼ 4 zespoły muzyczne

▲ 4 performerów

▼ 6 fotografów

▲ 2 artystów zajmujących się bryłą

▼ a nawet jedną poetkę!

Kliknij tu aby zobaczyć dokumentacje z poprzednich edycji!

Jest to impreza promująca wolność i walcząca ze stereotypami. Tworzymy przestrzeń bezpieczną i przyjazną każdemu niezależnie od płci, wiary czy orientacji. Wierzymy w niezależną siłę jednostki. Każdy zasługuje by żyć w zgodzie ze sobą i porzucić konformizm. 

Zrealizowaliśmy do tej pory 3 edycje Glitter Confusion. Wraz z kolejnym wydarzeniem przybieramy coraz większą skalę i potrzebujemy wsparcia by móc zaprezentować jak najwięcej młodych artystów.


thumb_38a026f_resize_1920_1080.pngthumb_9a44b11_resize_1920_1080.jpgAktualnie poszukujemy ostatnich artystów do dopięcia projektu. Równocześnie robimy zdjęcia, obiekty, rzeźby, tworzymy kostiumy i scenografię.

Wystawa nie jest dla nas końcem pracy, jest przystankiem, w którym możemy skonfrontować się z odbiorcą. Każde z wydarzeń jest dla nas pretekstem do zaprezentowania unikatowego materiału.

Swobodny strumień świadomości.

Wierzymy w sztukę funkcjonalną w odniesieniu psychologicznym, promującą określony zestaw wartości i zwracająca uwagę na problemy społeczne. Dlatego praca przy festiwalu jest formą twórczych warsztatów pozwalających na wzajemną inspirację i naukę.

Grupa niezależnych artystów powołała ruch Glitter Confusion w odpowiedzi na czasy pełne agresji, wzrostu nacjonalizmu i wykluczenia społecznego. Im bardziej sfera osobistej ekspresji i samorealizacji jest ze względów kulturowych ograniczana, tym większą czujemy swobodę w naszych działaniach.

thumb_b6b71cf_resize_1920_1080.jpg


Glitter Confusion to inicjatywa twórcza zrzeszająca kronikarzy światów równoległych. Prace wystawiane na wystawach są zapisem przebiegu naszego życia. Działamy na każdej płaszczyźnie, możesz nas dotknąć, zobaczyć, usłyszeć. Wchodzimy w interakcje z odbiorcami. Zdecydowanie więcej można odkryć biorąc bezpośredni udział w performansie czy używając narzędzi dołączonych do eksponatów.

Glitter Confusion to cykl wystaw oraz wydarzeń towarzyszących, prezentujący prace artystek i artystów młodego pokolenia. Prace odnoszą się do tematyki queerowo-trashowej, często wyłaniając się z surrealistycznego automatyzmu.

thumb_6f95311_resize_1920_1080.jpg


Glitter Confusion staje się współczesnym gabinetem osobliwości, który nie skupia się jedynie na prezentowanych dziełach ale rownież na odbiorcach, którzy poprzez uczestnictwo w wystawie stają się jej częścią. Osoby tworzące wydarzenie, zdecydowały się działać w przestrzeni klubowej, w której łatwiej jest przekroczyć pewne granice a sztuka może płynnie przejść w zabawę. Główna edycja Glitter Confusion odbywa się w klubie Pogłos.

Zebrane fundusze przeznaczymy na wydruki zdjęć, oświetlenie, nagłośnienie, materiały do zbudowania scenografii oraz na pokrycie kosztów realizacji performance tanecznych i muzycznych. 

Zrealizowaliśmy do tej pory 3 edycje Glitter Confusion. Z edycji na edycję impreza przybiera coraz większą skalę i potrzebujemy Waszego wsparcia by móc zaprezentować jak najwięcej młodych artystów!

thumb_443e214_resize_1920_1080.jpg


Cele 100%:

♥ temat przewodni scenografii: wnętrze człowieka - elementy ciała wystające ze ścian modyfikujące przestrzeń klubu
 koncert gwiazdy 
 performance
 scenografia
 wystawa fotografii analogowej
 niezależna ściana fotograficzna 
 bezpłatna, limitowana edycja pocztówek Glitter Confusion 

Cele 200%:

 inwestycja w akcesoria zaprojektowane przez ekipę Glitter Confusion, dostępne w normalnej sprzedaży 
 wynagrodzenie dla zaproszonych artystów 
 losowanie: limitowana edycja zinów Glitter Confusion
 Glitterowa Metamorfoza z profesjonalną wizażystką 

thumb_bcc062f_resize_1920_1080.jpg

W zamian za wpłatę dziesięciu złotych wysyłamy specjalną wersję biletu na II edycję Glitter Confusion w cenie niższej niż w dniu wydarzenia. Za wpłaty wyższych kwot przewidujemy atrakcyjne nagrody w postaci kaset kolekcjonerskich z albumami stworzonymi przez Gregorego Errora na edycję I oraz INSTANT, torby płócienne, plecaki worki, sygnowane fotografie oraz glitterową sesję i wspólne piwo z artystami.

                   thumb_24ca148_resize_1920_1080.jpg 


                                                 thumb_a458605_resize_1920_1080.jpg

Glitter Confusion tworzą młodzi, kreatywni ludzie - profesjonalni fotografowie, performerzy, muzycy a także ludzie, którzy nie są w branży kreatywnej na co dzień. 

Łącząc się, tworzymy środowisko otwarte na queerową tożsamość.


WWW 

Instagram

Facebook


moderatorzy:

Krzysztof Sierpiński & Sandra Roczeń & Dominika Rutkowska 

Krzysztof - fotograf, stylista fryzur, tworzy rozmaite instalacje. Twórca kanału internetowego poświęconego kulturze drag queen w Polsce - GO DRAG KRÓLOWE NOCY

Sandra - artystka wizualna,  bywalczyni lunarium, obywatelka NOWHERE i absolwentka UAP w Poznaniu  ~ Ç ìš ƒør Çøñƒüšìøñ / TRASHURY / Glitter Confusion ~

Dominika - fotograf, tworzy video-art i obiekty. Na co dzień pracuje jako fotograf w domu produkcyjnym Grupa Vidoq i studiuje na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.


Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę