II edycja Festiwalu Otwarte Mieszkania w Krakowie

Projekt
zakończony
1190
/ 10000 zł
22
wspierających
 

                              


II edycja Festiwalu Otwarte Mieszkania w Krakowie

 

O projekcie

Festiwal Otwarte Mieszkania to jedyne tego typu wydarzenie w Krakowie. Otwieramy niedostępne na co dzień wnętrza i bezpłatnie udostępniamy do zwiedzania wszystkim zainteresowanym. Są to wyjątkowe przestrzenie posiadające wysokie walory estetyczne, architektoniczne lub historyczne, takie jak: prywatne domy i mieszkania, pracownie artystyczne czy ciekawie zaprojektowane lokale użytkowe.

 

Zależy nam na przyczynianiu się do budowania postawy otwartości i zaufania, a także tworzenia przestrzeni spotkań i dialogu pomiędzy zwiedzającymi a właścicielami i projektantami.

 

Festiwalowi towarzyszy również bogaty program wydarzeń towarzyszących, na które składają się m.in. wykłady i warsztaty dotyczące wystroju wnętrz czy  projektowania, spacery architektoniczne i fotograficzne, warsztaty dla dzieci oraz koncerty w prywatnych przestrzeniach.      


                                            thumb_e9828fb_resize_1920_1080.png                                 

                                      

                                         thumb_53e9c3e_resize_1920_1080.png

                                           

                                    thumb_1b612e4_resize_1920_1080.png      

                                               

                                                                  

Historia

I krakowska edycja Festiwalu Otwarte Mieszkania odbyła się w dniach 13-14 maja 2017 roku. Zainteresowanie wydarzeniem przerosło nasze oczekiwania: 600 wejściówek rozeszło się w niecałe 3 minuty a w samym Festiwalu wzięło udział ponad 1000 uczestników.


Tak duże zainteresowanie oraz pozytywny odbiór Festiwalu zachęcił nas nie tylko do stworzenia II edycji, ale także do jego rozwoju. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się podczas dwóch majowych weekendów(12-13.05 oraz 19-20.05), udostępnimy jeszcze więcej wyjątkowych wnętrz oraz przygotowujemy więcej wydarzeń towarzyszących

                                                                                      

                                     thumb_385d7fd_resize_1920_1080.png

                                       

                                                                                                                          

II edycję Festiwalu Otwarte Mieszkania rozpocznie klimatyczne śniadanie w mieszkaniu Mateusza Stępnia i Gabrieli Sówki. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć część przestrzeni, pokazywanych podczas I edycji Festiwalu m.in. pracownie artystyczne na Emaus i prof. Koniecznego, mieszkanie Beaty Stankiewicz, Kasi Pilitowskiej i Barta Studera, dom Bettiny Bereś czy showroom JEJU. Do zobaczenia będzie również sporo nowych miejsc. Odwiedzić będzie można między innymi mieszkanie właścicieli studio Zapraszam, pracownię Michała Sroki i Wojciecha Wasilewskiego czy Szkołę Utopii Marka i Marcina Chlandów. Podczas Festiwalu odbędą się również warsztaty dotyczące tworzenia moodboard,  przestrzeni galerii, wykłady na temat remontowania domu, czy o stawianiu pierwszych kroków jako architekt wnętrz oraz spacery fotograficzne pod przewodnictwem Alka Małachowskiego i Czarka Dziadurkiego. A to jeszcze nie wszystko! 


                               thumb_0fe21d2_resize_1920_1080.JPG

                                                                                       Fot. Jacek Smoter


Kim jesteśmy? 

Organizatorem krakowskiej edycji Festiwalu jest Stowarzyszenie “Otwarte Mieszkania” założone w 2016 roku. Jesteśmy grupą młodych ludzi, związanych z Krakowem, których połączyła idea Festiwalu.


Adrianna Stańczak – jedna z pomysłodawczyń i organizatorek I edycji Festiwalu Otwarte Mieszkania  w Krakowie. Odpowiedzialna również za oprawę graficzną I edycji.


thumb_27408d8_resize_1920_1080.png

    
Justyna Piwowarczuk – absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych, socjolożka, prawie kulturoznawczyni (przez FOM nie ma czasu na naprawdę ukochaną magisterkę). Estetka i organizatorka. Bliskie są jej stare kamienice, Kraków i polski film dokumentalny. Organizuje Festiwal dla wszystkich momentów odkrywania i wchodzenia do zupełnie nieznanych, a niezwykłych miejsc i często niekończących się rozmów z ich właścicielami.thumb_d906df6_resize_1920_1080.png


Tomasz Piwowarczuk – student Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych (psychologia i filozofia). Amator sztuki nowoczesnej, filmów American New Wave i czipsów Pringles. Dzięki Festiwalowi prawdziwie pokochał Kraków i poznał totalnie fantastycznych ludzi. Marzy o Festiwalu Otwarte Mieszkania w Sienie (Włochy).
thumb_51a004e_resize_1920_1080.png


Ewa Krukowska – absolwentka Zarządzania kulturą i mediami, organizatorka i strażniczka czasu.Zauroczona Krakowem, dzieląca życie i pracę miedzy Kraków i Warszawę. Festiwal pozwolił jej poznać Kraków od zupełnie nowej strony. Nieustannie inspiruje ją otwartość i zaangażowanie ludzi współtworzących to wydarzenie.
thumb_221ad8e_resize_1920_1080.png


Marta Bernatowicz – kulturoznawczyni i animator kultury. Na co dzień pracuje w teatrze. W Festiwalu najbardziej lubi spotkania z ludźmi (wolontariuszami, gospodarzami i uczestnikami). Organizuje Festiwal Otwarte Mieszkania w Krakowie, bo bardzo polubiła mieszankę adrenaliny i ekscytacji towarzyszącą tym szczególnym  dniom.

Współpracujemy z:

Beata Stankiewicz wraz z rodziną, Kasia Pilitowska i Bart Suder, Mateusz Stępień i Gabriela Sowa, Konstacja Mora Korytowska i Jurek Markowicz, Filip Konieczny, Bettina Bereś, Marta i Mark Bradshaw, Jolanta i prof. Stefan Dousowie, prof. Józef Sękowski, prof. Jerzy Nowakowski, Ludwik Spiss, Piotr ParadowskiMichał Sroka, Wojciech Wasilewski, Tamara Rohe, Mania Bień i Roksana Patrzałek, Monika Gawinecka, Katarzyna Szymańska- Polek, Aleksander Celusta, Rafał Kucharczuk, Alek Małachowski, Czarek Dziadurski, Janek Laskowski, Dominik Gonciarz, Jakub Bednarz, Karol Skwara, Wojciech Kuc, Łaźnia Nowa i inni. 

 

Wolonatriusze:

Bartek Augustyn, Paulina Bednarek, Nadia Beilarava, Wiktoria Białecka, Paulina Biela, Agnieszka Bociąga, Kinga Bryśkiewicz, Paulina Dziadkowiec, Klaudia Dzięcioł, Aleksandra Gajdek, Hanna Gibowicz-Buba, Jakub  Godek, Alicja  Gołyźniak, Pamela Grajny, Weronika Gureli, Tatiana Hudzinovich, Sonia Jarczyk, Marysia Jastrzębska, Marta Jaworska, Kamila Kabat, Katarzyna Kacprzak, Justyna Kałuża, Agnieszka Karbowniczek, Joanna Klimasz, Maria Kozielska, Mateusz Krawczak, Dominik Król, Sara Król, Magdalena Krzywoń, Anna Kubica, Maja Kuliczkowa, Konstancja Kusiak, Anna Legutko, Ewelina Łakoma, Sara Łukasik, Zofia Małek, Mariam Masudi, Ola Mazurkiewicz, Aneta Michno, Magdalena Mierzwa, Kinga Nestorowicz, Olga Novokrechshenova, Malwina Nowak, Małgorzata Nowicka, Wikoria Pająk, Tatiana Paroej, Ania Pasek, Paula Pietruszka, Agata Pietrzyk, Dominika Prabucka, Karolina Prawda, Paula Raczkowska, Ida Radecka, Wiktoria Rak, Jagoda  Rybkowska, Anastasiya Skvarniuk, Marysia Słabek, Ewelina Słomska, Karolina Smoter-Starmach, Tomasz Starszewski, Marta Szar, Vanessa Szydłowska, Ola Tchórzewska, Izabela Trawczyńska, Katarzyna Trojnar, Olga Urbanek, Bogdan Usunał, Justyna Waliszewska, Maja Wawrzynkiewicz, Anna Weilharter, Paulina Widomska, Bartłomiej Wład, Sara Wojciechowska, Paulina Wójcik

 

Jak możesz pomóc?

-Wybierając którąś z interesujących Cię nagród i wspierając nas finansowo (szczegółowe opisy nagród poniżej)

 

-Przekazując darowiznę na Stowarzyszenie (wsparcie bez nagrody) –  74175000090000000036933453 Raiffeisen Polbank

 

-Udostępniając informację o naszym projekcie

 

-Kontaktując nas ze sponsorem, który może być zainteresowanym współtworzeniem wydarzenia

 


 

Serdecznie zapraszamy na Festiwal, który odbędzie się w dniach 12-13 oraz 19-20 maja. Zachęcamy także do odwiedzenia naszej strony internetowej oraz profilu na Facebooku i Instagramie. Do zobaczenia !

 

www | facebook | instagram

 

Wspólnie stwórzmy niezapomniany Festiwal, otwórzmy Kraków i jego mieszkańców!


                                                                              

                                 ______________________________

 

Nagrody będą realizowane maksymalnie do 2 miesięcy po zakończeniu tegorocznej edycji Festiwalu.

Nagrody:


                   Podziękowania + vlepka

o   Podziękujemy Ci za wsparcie na naszej stronie Festiwalu (fomkrakow.pl) oraz otrzymasz vlepkę festiwalową 


Podziękowania + vlepka + pocztówka

o   Jak wyżej oraz otrzymasz pocztówkę z wybranego przez Ciebie wnętrza II edycji Festiwalu


       Podziękowania + torba + pocztówka + vlepka

         o  Jak wyżej oraz otrzymasz torbę festiwalową (bawełna 100%, 140g, druk dwustronny)


thumb_cc4074f_resize_1920_1080.jpgthumb_f00cd56_resize_1920_1080.jpg

    Podziękowania + voucher do Rannego Ptaszka

o   Podziękujemy Ci za wsparcie na stronie Festiwalu (fomkrakow.pl) oraz otrzymasz voucher do restauracji Kasi Pilitowskiej – Rannego Ptaszka (https://www.facebook.com/barsniadaniowy/)

o   Voucher na 30 PLN.


    Podziękowania + Plakat festiwalowy:

o   Podziękujemy Ci za wsparcie na stronie Festiwalu i otrzymasz plakat II edycji Festiwalu  autorstwa Rafała Kucharczuka w formacie A2 (250 g – kreda matowy)


       Podziękowania + Prejestreacja do mieszkania Beaty Stankiewicz:

o  Podziękujemy Ci za wsparcie na stronie Festiwalu i otrzymasz możliwość prerejestracji (przed rejestracją otwartą dla wszystkich) do mieszkania Beaty Stankiewicz na wybrany przez Ciebie termin spośród dostępnych podczas wyadrzenia. Jedna wejściówka.


           thumb_9a8a6e4_resize_1920_1080.jpeg

                                                       Fot. Jacek Smoter


Podziękowania + Prejestreacja do mieszkania Konstancji Mora Korytowskiej i Jurka Markowicza:

    o   Podziękujemy Ci za wsparcie na stronie Festiwalu i  otrzymasz możliwość prerejestracji (przed rejestracją otwartą dla wszystkich) do mieszkania Mory Korytowskiej i Jurka Markowicza na wybrany przez Ciebie termin spośród dostępnych podczas wydarzenia. Jedna wejściówka. 


                                 thumb_e2fb31e_resize_1920_1080.jpg

                                                                                         Fot. Konstancja Mora Korytowska


Podziękowania + Prejestreacja do mieszkania Kasi Pilitowskiej i Barta Sudera:

    o   Podziękujemy Ci za wsparcie na stronie Festiwalu i  otrzymasz możliwość prerejestracji (przed rejestracją otwartą dla wszystkich) do mieszkania Kasi Pilitowskiej i Barta Sudera na wybrany przez Ciebie termin spośród dostępnych podczas wydarzenia. Jedna wejściówka. 


Podziękowania + Prejestreacja do domu Bettiny Bereś:

    o   Podziękujemy Ci za wsparcie na stronie Festiwalu i  otrzymasz możliwość prerejestracji (przed rejestracją otwartą dla wszystkich) do domu Bettiny Bereś na wybrany przez Ciebie termin spośród dostępnych podczas wydarzenia. Jedna wejściówka. 


Podziękowania + Prejestreacja do mieszkania Tamary Rohe:

    o   Podziękujemy Ci za wsparcie na stronie Festiwalu i  otrzymasz możliwość prerejestracji (przed rejestracją otwartą dla wszystkich) do mieszkania Tamary Rohe na wybrany przez Ciebie termin spośród dostępnych podczas wydarzenia. Jedna wejściówka. 


Podziękowania + Prejestreacja do mieszkania Marty i Marka Bradshaw:

    o   Podziękujemy Ci za wsparcie na stronie Festiwalu i  otrzymasz możliwość prerejestracji (przed rejestracją otwartą dla wszystkich) do mieszkania Marty i Marka Bradshaw na wybrany przez Ciebie termin spośród dostępnych podczas wydarzenia. Jedna wejściówka. 


Podziękowania + Prejestreacja do mieszkania Gabrieli Sowy i Mateusza Stępnia:

    o   Podziękujemy Ci za wsparcie na stronie Festiwalu i  otrzymasz możliwość prerejestracji (przed rejestracją otwartą dla wszystkich) do mieszkania Gabrieli Sowy i Mateusza Stępnia na wybrany przez Ciebie termin spośród dostępnych podczas wydarzenia. Jedna wejściówka. 


Podziękowania + Prejestreacja do pracowni prof. Koniecznego:

    o   Podziękujemy Ci za wsparcie na stronie Festiwalu i  otrzymasz możliwość prerejestracji (przed rejestracją otwartą dla wszystkich) do pracowni prof. Koniecznego na wybrany przez Ciebie termin spośród dostępnych podczas wydarzenia. Jedna wejściówka. 


Podziękowania + Prejestreacja do pracowni Michała Sroki i Wojciecha Wasilewskiego:

    o   Podziękujemy Ci za wsparcie na stronie Festiwalu i  otrzymasz możliwość prerejestracji (przed rejestracją otwartą dla wszystkich) do pracowni Michała Sroki i Wojciecha Wasilewskiego na wybrany przez Ciebie termin spośród dostępnych podczas wydarzenia. Jedna wejściówka. 


 Podziękowania + plakat Rafała Kucharczuka (format A3):

     

     o   Podziękujemy Ci za wsparcie na stronie Festiwalu i otrzymasz plakat Rafała Kucharczuka w formacie A3 - do wyboru poniżej


thumb_bd98e4c_resize_1920_1080.jpgthumb_acd5bc5_resize_1920_1080.jpgthumb_0603ebe_resize_1920_1080.jpgthumb_fef5cd4_resize_1920_1080.jpgthumb_0d9f5f5_resize_1920_1080.jpgthumb_5641d6e_resize_1920_1080.jpgthumb_7db448b_resize_1920_1080.jpg


Podziękowania + voucher na posiłek do Marty Bradshaw

   o Podziękujemy Ci na stronie Festiwalu oraz otrzymasz voucher na Eataway do Marty

      Bradshaw (do 12 osób)

   o Szczegóły: https://www.eataway.com/pl/at-the-table/797955426-marta039s-meal/2018-04-25


Podziękowania + voucher na Majówkę z Eataway:

   o Podziękujemy Ci na stronie Festiwalu oraz otrzymasz voucher na Majówkę z Eataway

   o Szczegóły:  https://www.eataway.com/pl/at-the-table/427048479-eataway-mayday-picnic/2018-06-02


 Podziękowana + wejściówka na koncert Salk + plakat festiwalowy + torba

   o Podziękujemy Ci na stronie Festiwalu oraz otrzymasz plakat i torbę festiwalową
   o wejściówka na festiwalowy koncert zespołu Salk


   Podziękowania + Plakat Rafała Kucharczuka (format A2)

   o   Podziękujemy Ci za wsparcie na stronie Festiwalu i otrzymasz plakat Rafała Kucharczuka (format A2)      

thumb_8d22c15_resize_1920_1080.jpgthumb_a348be2_resize_1920_1080.jpg

             

 Podziękowania + Zdjęcie autorstwa Czarka Dziadurskiego (format A2)

   o   Podziękujemy Ci za wsparcie na stronie Festiwalu i otrzymasz plakat ze zdjęciem autorstwa Czarka Dziadurskiego w formacie A2 (250g)

   o   Zdjęcia do wyboru z: https://www.instagram.com/cdziadurski


   Podziękowania + Wejściówka FOM open
       o   Wchodzisz gdzie chcesz i o której chcesz do wszystkich lokalizacji i na wszystkie wydarzenia podczas Festiwalu. Dla jednej osoby.


   Tytuł sponsora Festiwalu
      o   Otrzymasz tytuł sponsora II edycji Festiwalu Otwarte Mieszkania w Krakowie szczegóły           współpracy do omówienia poprzez: [email protected]


   Podziękowania + O
braz Beaty Stankiewicz:
     o   Podziękujemy Ci za wsparcie na stronie Festiwalu i otrzymasz obraz Beaty Stankiewicz (18x24cm, olej, płótno).  Do wyboru z spośród wybranych obrazów z cykli:

o   Single http://www.beatastankiewicz.pl/index/galeria/id/7

o   Common life: http://www.beatastankiewicz.pl/index/galeria/id/6

   thumb_78b4e37_resize_1920_1080.png

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę