ENDGAME - film, który musi powstać!

Projekt
zakończony
4345
/ 5000 zł
71
wspierających
 


thumb_ae321a8_resize_1920_1080.png

ENDGAME to krótkometrażowy film realizowany w ramach pracy magisterskiej studentów kierunku Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej na Uniwersytecie Gdańskim: Michała Wasilewskiego oraz Alexandra Zweifela.


thumb_d4b2210_resize_1920_1080.png O CZYM BĘDZIE FILM? thumb_d4b2210_resize_1920_1080.png

Film skupia się na losach Tomka,  młodego chłopaka, który ucieka od nawarstwiających się wokół niego problemów osobistych w świat komiksowych fantazji, gdzie jest superbohaterem – Kapitanem Sztosem. Cierpi na tym jego relacja z dziewczyną - Agatą, która zastanawia się jaka jest rzeczywista przyczyna bolączek jej chłopaka.


JAKI JEST NA NIEGO POMYSŁ?

Film będzie miał formę tragi-komedii. Akcja toczy się w przeciągu jednego dnia. Słowem kluczem jest konflikt. Bohater jest w konflikcie ze sobą i ze światem. Frustracje bohatera narastają z każdą kolejną sceną, prowadząc do szalonego finału. Popkulturowe wyobrażenia kontrastują z obrazami z prawdziwej rzeczywistości, w której przyszło żyć bohaterowi: pełnej biedy, pociesznej patologii i szytych grubą nicią uprzedzeń.


CZYM SIĘ INSPIRUJEMY?

Wśród inspiracji filmowych reżysera, znalazły się takie filmy jak „Dzień świra”, „Birdman”, „Taksówkarz” oraz „Clerks – Sprzedawcy”. Sceny fantazji głównego bohatera, nawiązujące do super-bohaterskiego gatunku, zostaną zrealizowane w duchu polskiej produkcji „Hydrozagadka”.


KIM JESTEŚMY?


thumb_83eb848_resize_1920_1080.jpg


 (Reżyseria, scenariusz)

MICHAŁ WASILEWSKI (1996) – student drugiego roku studiów magisterskich na kierunku Wiedza o Filmie i Kulturze Audiowizualnej na Uniwersytecie Gdańskim. Pasjonat kinematografii i popkultury oraz aspirujący twórca filmowy (przeważnie produkcji bez-budżetowych). Autor teledysków i krótkich reklam. W 2019 roku jego film „Strefa” zajął pierwsze miejsce w konkursie filmów jednominutowych „Refleks;ja”.

W dzieciństwie pragnął zostać Batmanem, ale żal mu było stracić rodziców. Z biegiem lat uznał postać Jokera za bardziej odpowiadającą swojej wrażliwości.

thumb_ccde388_resize_1920_1080.jpg


(autor zdjęć)

ALEXANDER ZWEIFEL (1996) -  wkrótce absolwent studiów magisterskich "Wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej" na Uniwersytecie Gdańskim i Sopockiej Szkoły Fotografii WFH. Filmowiec freelancer realizujący projekty komercyjne, aspirujący fotograf i DOP na większych planach filmowych.

„Z Michałem Wasilewskim współpracowaliśmy już nieraz. Jako reżyser wie jak obsadzić i poprowadzić aktorów aby wydobyć z nich pożądane emocje. Jako autor zdjęć staram się podchwycić wizję Michała i przetłumaczyć ją na kolejne kadry.”


thumb_a2acb5b_resize_1920_1080.jpg


(produkcja)


KASIA STASIEŁUK (1996) - studentka IV roku Organizacji Produkcji Filmowej w Łodzi z zapędami filmoznawczymi, które sumiennie realizuje na Filmweb'ie. Chce dopilnować by ten film powstał za wszelką cenę. Współpracuje z Michałem i Alexem, bo oprócz wielkiej sympatii do nich, wie, że pomimo niedługiego filmowego stażu są w stanie pochwalić się już rozpoznawalnym, unikatowym stylem, który bardzo sobie ceni. 

ZOBACZCIE JAK DZIAŁAMY!

thumb_5f91357_resize_1920_1080.jpg

thumb_682b828_resize_1920_1080.jpg


JEŚLI CZUJECIE SIĘ ZAINTERESOWANI, DO TEGO STOPNIA, BY WSPOMÓC NASZ PROJEKT, NIE POZOSTAJE NAM NIC INNEGO, JAK TYLKO Z GÓRY PODZIĘKOWAĆ WAM ZA WKŁAD, JAKI WŁOŻYCIE W REALIZACJE ENDGAME !!! :)

DO ZOBACZENIA NA PREMIERZE! (FINGERS CROSSED)


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I POZNAJ NAS BLIŻEJ!

INSTAGRAM - to.tu.ENDGAME
FACEBOOK

Regulamin komentowania