DIASPORA World Jewish Culture Festival - I edycja, 13-16 czerwca 2019

Projekt
zakończony
25
/ 30000 zł
1
wspierających
 

1. O naszym Festiwalu :

Od 13 do 16 czerwca 2019 roku w warszawskim Domu Polonii / Polonia Open Art Stage na Krakowskim Przedmieściu odbędzie się pierwsza odsłona festiwalu kultury żydowskiej DIASPORA World Jewish Culture Festival. Będzie on wyjątkową okazją do spotkań ze światowej sławy artystami, muzykami, reżyserami filmowymi, którzy pomogą nam przyjrzeć się unikalnym wpływom żydowskiej kultury i sztuki na kultury całego świata. Wystąpią m.in. Maria Pomianowska, Karolina Cicha z zespołem, Sawars Tango Orquesta, Gerard Edery, Bente Kahan oraz Orkiestra Adria z piosenkami Władysława Szpilmana i Jerzego Petersburskiego,.

Na program festiwalu składają się codzienne pokazy filmów o tematyce żydowskiej, połączone z panelem dyskusyjnym pod przewodnictwem Izzy Genini, jak również warsztaty z muzyki żydowskiej prowadzone przez gwiazdy festiwalu. Każdego dnia odbędą się dwa koncerty prezentujące muzykę klezmerską, sefardyjską, yiddish, polską i światową, a także wieczorny Jewish Jam Session. Na koncercie finałowym, który wybrzmi 16 czerwca w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, usłyszymy Klezmerską Orkiestrę Teatru Sejneńskiego oraz Roby’ego Lakatosa i wielu znakomitych gości.

Szczegółowy program, opisy wydarzeń i artystów festiwalowych znajdują się na stronie  www.diasporafestival.pl oraz na profilu fb: https://www.facebook.com/WorldJewishCultureFestival/


2. Kim jesteśmy i co robimy?

Inicjatorami i głównymi organizatorami Festiwalu DIASPORA są Gerard Edery oraz Sebastian Wypych.

thumb_f12a423_resize_1920_1080.JPG

Gerard Edery – jeden z najwybitniejszych interpretatorów muzyki sefardyjskiej na świecie. Edery urodził się w Casablance, dorastał w Paryżu i Nowym Jorku. Doświadczenia młodości otworzyły artystę na muzykę różnych stron świata. Edery wykonuje na koncertach pieśni w szesnastu językach; biegle potrafi porozumiewać się w czterech. Jest wirtuozem gitary i popularnego w Azji Mniejszej instrumentu strunowego – Sazu. Twórczość Edery’ego zawieszona jest pomiędzy jazzem, muzyką klasyczną i muzyką ludową z różnych regionów świata. Za swoje wykonania pieśni sefardyjskich otrzymał prestiżową nagrodę – Sephardic Musical Heritage Award.


thumb_cd12f63_resize_1920_1080.JPG

Sebastian Wypych - wirtuoz kontrabasu, solista, kompozytor, animator sztuki, pomysłodawca i dyrektor artystyczny kilku festiwali (m.in. 5 edycji festiwalu Joli Bord de l'Art, Wisłostrada Sztuki), szef artystyczny wielu zespołów i projektów muzycznych (m.in. Sawars Tango Orquesta), pedagog, producent.

Artysta balansujący na granicy muzyki klasycznej, ludowej, sefardyjskiej, jazzu, tanga, orientu, czy otwartej improwizacji. Jako kontrabasista ma na swoim koncie kilkadziesiąt płyt, a wśród nich dwa autorskie i solowe albumy „DIRECTIONS” i „POLSKA ENTER”. Koncertował ze światowej sławy artystami: Maximem Vengerovem, Nigelem Kennedy, Kayah, Grzechem Piotrowskim, Stanisławem Soyką, czy Robym Lakatosem, którego zaprosił do autorskiego projektu TANGA ŚWIATA i wieloma innymi.

CEO Best Art Concept Multi Art Agency . Żeglarz i miłośnik podróży.




thumb_879fddd_resize_1920_1080.JPGthumb_1e01381_resize_1920_1080.JPGthumb_16ae07f_resize_1920_1080.JPGthumb_57a3e9b_resize_1920_1080.JPG


3. Na co zbieramy?



Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie w następujących obszarach:

a) technika (nagłośnienie, oświetlenie, wizualizacje), transport

b) koszty podróży/zakwaterowanie artystów 

c) nagrania koncertów


4. Kto nas wspiera?


thumb_c02d1ed_resize_1920_1080.JPG



Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę