Wydanie książki "Słowo daję...nie wiersze"

Projekt
zakończony
1740
/ 4500 zł
10
wspierających
 

O AUTORCE:

KATE BAUER

thumb_7bc4555_resize_1920_1080.jpeg


„Słowo daję-nie wiersze,, to czwarta z kolei książka. Nie wiersze-nie wierzę? Tak, to dobre skojarzenie. Poprzednie- ,,Touch,, (dotknęłam Kanady, już nie byłam turystą, ale nie stałam się mieszkańcem), ,,Koraliki,, (nasze życia składają się z chwil, nanizanych na nitkę, jak koraliki), i ,, Rolka-bazgrolka... słowo daję,, (zapiski na wszystkim o emocjach ludzkich) są impresjami o związkach, jakie tworzymy, nie tylko z ludźmi, ale i przedmiotami, czy własną rzeczywistością. Wszystkie te cztery pozycje składają się na ogólny tytuł ,, Czułe miłość-śpiewanie,, mimo, ze wcześniejsze impresje dotyczyły również trudnego odchodzenia, czy śmierci. Ta będzie inna pod wieloma względami. ,,Słowo daję- nie wiersze,, oprócz zapisu lirycznych historii, jakie tworzymy, będzie refleksją nad mini gestem, czułym i otulającym, to deszcz i słońce w mieście, refleksja z dotykiem miłości wśród prozy dnia. 


Po raz pierwszy zdecydowałam się na własne ilustracje, którymi nie miałam odwagi wcześniej zilustrować własnych słów. Będą to moje obrazy i kolorowe grafiki. Owszem, ilustrowałam czyjeś książki, na ogół z psychologii biznesu, o uzależnieniach, czyjeś tomiki poezji, bajki, czy słuchowisko, ale do tej pory nie byłam zdecydowana na taki własny ,,dwupak,,. Myślę, że przyszła pora, tym bardziej, że książkę chcę połączyć z wystawą prac plastycznych, a zaśpiewane niektóre teksty w Teatrze Starym w Lublinie przez Anię Michałowską ośmieliły mnie do wydania ich  w postaci książki.

Piosenki-wiersze? Nie wierzę, że napisałam. A magia się dzieje.


thumb_12f8a5d_resize_1920_1080.jpegthumb_7623c1d_resize_1920_1080.jpegthumb_50a2c08_resize_1920_1080.jpegthumb_47be1d5_resize_1920_1080.jpegthumb_8400412_resize_1920_1080.jpeg


Projekt wspierany jest przez: 

Fundację rozwoju świadomości emocjonalnej: EMOCJA, wspomagającą rozwój rodziców i dzieci. 

Całe życie to zapis wszelkich emocji, z którymi musimy nauczyć się żyć w mądrej akceptacji i rozpoznawać je dla swojego dobrostanu. Zapis mikrogestów, na podstawie których tworzy się związek z wielorakimi dowodami uczucia w prozie dnia, jest więc mapą nas samych.

oraz

dr szt. Annę Michałowską - Kotynia (wokalistkę jazzową), która od początku związana jest całym sercem z projektem. Znają się od lat i doskonale rezonują niemalże bliźniaczą wrażliwością, empatią i podobnym spojrzeniem na świat. Niektóre teksty, z tego tomiku, zostały napisane specjalnie dla niej, a ona stworzyła do nich muzykę. Utwory znajdą się na drugiej solowej płycie wokalistki, o tytule: "Back to the trees". 

"Każda najmniejsza cząstka jej dzieł emanuje pięknem i dobrą energią. Nie mogło być inaczej w tym przypadku. Chociaż jak sama mówi, pisanie tekstów/wierszy piosenek jest jej nowym odkryciem, to w tej dziedzinie może już równać się z wybitnymi twórcami. Jej teksty są pełne ciepła i kobiecości. Są prawdziwe, naturalne i odzwierciedlają jej bogaty świat wewnętrzny, pełen barw, dobra, miłości i zachwytu naturą. Ja pokochałam te małe arcydzieła liryczne i zaszczytem dla mnie było napisać do niektórych z nich muzykę, która niebawem ukaże się na mojej płycie" A. Michałowska - Kotynia


Więcej o projekcie i o artystce:

https://artbauer.netgaleria.eu/

https://www.facebook.com/arts.bauer

https://www.facebook.com/search/top?q=katarzyna%20kate%20bauer

https://www.instagram.com/arts.bauer/Regulamin komentowania