ALPAKOTERAPIA DLA DZIECI Z FUNDACJI KOLOROWY ŚWIAT

WESPRZYJ
500
/ 400 zł
15
wspierających
21 godz.
do końca
zbiórki

Jesteśmy Fundacją Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat w Łodzi i od 18 lat wspieramy w rozwoju i rehabilitujemy dzieci w każdym wieku, mierzące się z różnymi niepełnosprawnościami: Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, autyzmem, zespołem Downa. Otaczamy także opieką wcześniaki z wadami rozwojowymi.

Na terenie Kolorowego Ośrodka mamy duży zielony ogródek. Jest plac zabaw, budki lęgowe i inne atrakcje dla dzieci, ale wyobrażamy sobie naszych podopiecznych hopsających po ogrodzie z… alpakami :) I właśnie taki prezent chcielibyśmy sprawić dzieciom z okazji ich ważnego dnia.


thumb_658fe3e_resize_1920_1080.jpg


Wiecie, że alpakoterapia ma bardzo pozytywny wpływ na zdrowie dzieci i dorosłych, a szczególnie osób z niepełnosprawnościami? Magiczne spotkania z alpakami poprawiają samopoczucie, obniżają poziom lęku, redukują stres, wyciszają, uczą empatii i sprawiają mnóstwo radości. Zwierzęta są ciepłe i miękkie w dotyku, pozytywny wpływ mają także dźwięki, jakie wydają oraz ich zapach. Korzyści, jakie niesie ze sobą alpakoterapia potwierdzają badania naukowe. To doskonała metoda na uzupełnienie innych form terapii dla osób z niepełnosprawnościami.  


Nasz pomysł to zorganizowanie jednorazowych zajęć z alpakami dla podopiecznych Fundacji. Warsztaty obejmują spacer, karmienie, głaskanie i przytulanie zwierzaków. Jesteśmy pewni, że dzieci będą zachwycone! Zebrane środki przeznaczymy na koszty związane z dojazdem ekipy z alpakami do Kolorowego Ośrodka i organizację zajęć przez specjalistów. Pomożecie sprawić radość naszym dzieciom?

W przypadku uzbierania kwoty wyższej niż zakładana- nadwyżka trafi na cele statutowe Fundacji i wesprze codzienne zajęcia rehabilitacyjne i terapeutyczne podopiecznych.


Znajdziecie nas tu:

https://kolorowyswiat.org/pl/

https://www.facebook.com/fundacjakolorowyswiat/

https://www.instagram.com/fundacjakolorowyswiat/

https://www.youtube.com/channel/UCqYXE6kVDnJcwn-wRe6Clbg


Regulamin komentowania