Płyta Dziewanny

Projekt
zakończony
10125
/ 10000 zł
102
wspierających
 

Niełatwo jest pisać o sobie. Zacznę zatem standardowo.


Kim jestem?

Pod pseudonimem „Dziewanna” kryje się Agnieszka, która kocha magię dźwięku. Jestem wokalistką i kompozytorką. Muzyka to dla mnie nie tylko forma wyrażania emocji, ale również misja. W czasach wszechobecnego pośpiechu pragnę iść pod prąd - i podumać o tym, co było drzewiej. Wykonuję muzykę inspirowaną kulturą Słowian, literaturą fantasy oraz góralszczyzną. Piszę teksty, komponuję i śpiewam, szlifuję również swoje umiejętności w zakresie gry na instrumentach, głównie historycznych. Dźwięk jest dla mnie życiem, a życie - dźwiękiem. To motto przyświeca mi podczas procesu tworzenia.

thumb_afebce2_resize_1920_1080.jpgFot. Aga Wilcza

Co udało mi się osiągnąć?

Poza tworzeniem muzyki koncertuję oraz jeżdżę na różnego rodzaju konkursy, festiwale.
Jestem jedną z laureatek konkursu „Nasza Szansa" (2012) oraz zwyciężczynią muzycznego festiwalu „GITARYN" (2015); w 2013 r. zostałam wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Żołnierskiej „Military Festival". W 2018 r. uzyskałam tytuł finalistki ogólnopolskiego festiwalu „Piosenkarnia". Przez kilka lat współtworzyłam zespół Othalan: w 2017 r. wydaliśmy płytę pt. „Po krańce gór", która spotkała się z bardzo dobrym odbiorem zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. W 2016 r. rozpoczęłam działalność solową. Jeden z utworów, którego można posłuchać na moim kanale YT, doczekał się miliona wyświetleń.

Współpracowałam m.in. z MC Sobieskim. Udzielam się również w inspirowanym kulturą nordycką Projekcie Saga, który od kilku lat tworzę z Grensirem. Dużo koncertuję - występowałam m.in. w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Warszawie, Lądzie; brałam udział w Festiwalu Słowian i Wikingów na Wolinie czy Raciborskim Festiwalu Średniowiecznym. Na koncertach towarzyszą mi utalentowani Muzycy. Muzyka jest moją wielką pasją, która mnie uskrzydla i daje mi radość.

thumb_3f70958_resize_1920_1080.jpgFot. Tomasz Bacza

Co planuję?

Mam gotowy materiał na swój solowy album, który pragnę zatytułować „Zew". Część została już zarejestrowana, jednak bez Waszej pomocy nie uda mi się sfinalizować działań związanych z płytą. Zebrane fundusze przeznaczę na nagranie kolejnych utworów, miks, mastering, grafikę oraz tłoczenie płyty. Postanowiłam wnioskować o 10.000 zł. Ewentualne "naddatki" przeznaczę na teledyski utrzymane w wiedźmińskich klimatach bądź kolejny odcinek vloga z cyklu „Drzewiej". Płyta będzie utrzymana w klimacie szeroko pojętego folku z elementami muzyki rockowej i tradycyjnej. Być może również pokuszę się o szczyptę folk metalu.
thumb_89cf761_resize_1920_1080.jpgthumb_a9e85d3_resize_1920_1080.jpgthumb_30772e6_resize_1920_1080.jpg
Fotografie: Karolina Francuz,
Bubusława Górny, Beniamin Schroeder, Denis Stareczek
Z serca dziękuję wszystkim Pomagaczom. Odwdzięczę się najlepszą muzyką, na jaką mnie stać.
FACEBOOK BIO

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę