Aether - debiutancka płyta; pomóż nam ją wydać!

Projekt
zakończony
5796
/ 10000 zł
59
wspierających
 

thumb_79d006f_resize_1920_1080.jpg

Nazywamy się Aether i na muzycznej mapie Polski istniejemy od 2015 roku. Gramy gatunek określany jako epic melodic death metal. Jeśli lubicie atmosferyczne klimaty rodem z fantasy, szybkie riffy i blasty, lub po prostu jesteście fanami zespołu Wintersun, to na pewno nasza muzyka przypadnie Wam do gustu. 

Kiedy w 2016 roku po raz pierwszy połączyliśmy siły, by przenieść to co gra nam w duszach na Wasze głośniki i słuchawki, powstało EP "Tale of Fire". Od tamtego czasu słyszeliśmy wiele pytań (w bardzo różnych językach), a każde z nich brzmiało bardzo podobnie: "Kiedy w końcu wydacie nowy album!?". Nareszcie możemy na to pytanie odpowiedzieć czymś więcej niż tylko mglistymi zapewnieniami, że "jeszcze troszkę".

Nadeszła chwila, na którą wielu z Was czekało razem z nami od długiego czasu! 

Mamy gotowy materiał na nasz pierwszy pełnowymiarowy album!!! 

Świetna wiadomość, prawda? My też się cieszymy, ale przed lataniem w chmurach powstrzymuje nas jedna bardzo przyziemna kwestia - ograniczone fundusze. 

Wszystkim, którzy twierdzą, że w dzisiejszych czasach można wydać album niskim nakładem kosztów oczywiście możemy przyznać rację. Jednakże to zawsze odbija się na jakości, a chcemy, by muzyka, którą będziemy katować Wasze bębenki przez najbliższe lata, była wyprodukowana na światowym poziomie, a co za tym idzie przyjemna dla Waszych uszu.

W tym celu potrzebujemy jednak Waszej pomocy!!!

Dzięki Wam nie będziemy musieli czekać kolejnych miesięcy (czy lat), by zgromadzić brakujące nam środki do wyprodukowania i wydania nowego albumu. Z Waszą pomocą jest to możliwe tu i teraz!


thumb_70a5759_resize_1920_1080.jpg

Oczywiście nie śmielibyśmy prosić Was o pieniądze za nic. Co to, to nie! 

Dlatego mamy dla Was obietnicę wspaniałych nagród, zależnie od wielkości Waszego wsparcia:

10 pln - Dozgonna Wdzięczność: Otrzymujesz imienne podziękowania (zarówno w formie mailowej, jak i na naszym facebooku).

25 pln - Miłosierny Samarytanin: Otrzymujesz wersję cyfrową płyty oraz imienne podziękowanie na naszym facebooku.

50 pln - Lekka Zbroja: Otrzymujesz fizyczną wersję płyty (Digipak) oraz imienne podziękowania w książeczce w albumie.

100 pln - Pełny Rynsztunek: Otrzymujesz fizyczną wersję płyty (Digipak), koszulkę i 3 przywieszki do kluczy z otwieraczem do piwa z naszym logo oraz imienne podziękowania w książeczce w albumie.

200 pln - Zbrojne Posiłki: Otrzymujesz fizyczną wersję płyty (Digipak), koszulkę i 3 przywieszki do kluczy z otwieraczem do piwa z naszym logo, podwójną wejściówkę na wybrany koncert oraz imienne podziękowania w         książeczce płyty.

300 pln - Fox in the Box: Otrzymujesz "Special Edition Box"* + 2 podwójne wejściówki na wybrany koncert oraz imienne podziękowania w książeczce płyty. (limited to 20)

300 pln - Towarzysz Broni: Frontman Miluś napisze i nagra guest solo lub guest vocals do jednej z piosenek Twojego zespołu/projektu. Napisz do nas maila w celu uzyskania szczegółów.

1000 pln - Pieśni Północy: Nagramy cover wybranej przez Ciebie piosenki. Otrzyma ona Aetherowy full service: riffy i aranżację w naszym stylu, ścieżki orkiestralne, chóry i pewnie zagramy ją w 3/4 w 210 bpm. Za produkcję,         mix i mastering będzie odpowiedzialny nasz frontman Miluś. 

        Disclaimer: nie zgadzamy się na granie tech-deathu ani utworów Wintersunu. (limited to 1)

1500 pln - Palenie Pobliskich Wiosek: Zagramy dla Ciebie prywatny koncert w promieniu 200km od Łodzi (termin do ustalenia pod kątem występów zespołu); ponadto otrzymujesz wszystko to, co w "Zbrojnych Posiłkach".  

2500 pln - Krucjata: Zagramy dla Ciebie prywatny koncert na terenie całej Polski (termin do ustalenia pod kątem występów zespołu); ponadto otrzymujesz wszystko to, co w "Zbrojnych Posiłkach".  

* "Special Edition Box" to najbardziej wyjątkowe wydanie nowej płyty, jakie kiedykolwiek pojawi się na tym świecie. Zawiera fizyczną wersję płyty (Digipak), wyjątkową dwustronną koszulkę z artworkiem płyty (można ją dostać tylko w tym limitowanym wydaniu), unikalny plakat, 3 przywieszki do kluczy z otwieraczem do piwa z naszym logo, list z podziękowaniami oraz niespodziankę, a wszystko powyższe w wyjątkowym drewnianym pudełku z ręcznie wycinanym logo zespołu.

** Termin wysłania nagród jest jeszcze bliżej nieokreślony i może to potrwać kilka tygodni/miesięcy od zakończenia zbiórki, jednak na pewno zrobimy to przed oficjalnym wydaniem albumu, więc Wy jako pierwsi będziecie mogli się cieszyć owocami naszej pracy!

*** Prosimy o podanie swojego aktualnego maila i numeru telefonu w celu wysłania nagród. Wspierający za kwotę powyżej 100 pln włącznie proszeni są o podanie również swojego rozmiaru koszulki (w przeciwnym razie wysyłamy rozmiar L).


Jeśli profesjonalne nagranie i wydanie albumu nie byłoby kosztownym przedsięwzięciem, nie prosilibyśmy Was o pomoc. 

Możemy Was jednak zapewnić, że ani jedna z ciężko zarobionych przez Was szekli nie trafi do naszych kieszeni, ale przyczyni się do tego, by dzieło ostatnich 3 lat naszego życia ujrzało światło dzienne.


thumb_bec2651_resize_1920_1080.jpg

Niestety z całym przedsięwzięciem wiąże się pewne przerażające ryzyko - co jeśli album, w którym wydaniu nam pomożecie dorzucając swój wdowi grosz okaże się po prostu... SŁABY!?

Takie wątpliwości są nieodłącznym elementem płacenia za płytę, której się jeszcze nie słyszało. Jednak każdy z Was, kto kiedykolwiek stał pod sceną, na której wykrzykiwaliśmy dla Was płuca, wie na co nas stać i miał okazję słyszeć już część materiału, który znajdzie się na albumie. I tak jak my wierzymy w Wasze dobre i hojne serduszka, tak mamy nadzieję, że Wy wierzycie w to, że zrobimy wszystko, by Was nie zawieść - i stworzyć album, który sprawi, że "replay" będzie najczęściej używanym przez Was przyciskiem. 


thumb_2690891_resize_1920_1080.jpg

Doskonale rozumiemy, że nie każdy kąpie się w złocie i tylko czeka, by obsypać nim pierwszy nadarzający się metalowy zespół. Jeśli chcesz pomóc nam odnieść sukces, a jedziesz na tym samym wózku co my, i tak możesz wyciągnąć do nas pomocną dłoń - wystarczy, że zrobisz tyle hałasu o naszym crowdfundingu, ile tylko masz sił w płucach. Opowiadaj o tym ludziom, których spotykasz na koncertach, udostępniaj to wszędzie gdzie się da. Zamęcz swoich przyjaciół i znajomych, nawet jeśli mogli już o tym słyszeć. Każda pomoc jest na wagę złota!

Czekamy z mieczami w dłoniach i ogniem w sercach!

Na zawsze Wasi,

Aether

ENGLISH VERSION

--------------------------------------------------------------------------

thumb_c24324a_resize_1920_1080.jpg

We're Aether, we play epic melodic death/folk metal in style Wintersun and we've been around for 3 years already! If you're into atmospheric fantasy soundscapes, blast beats,  relentless riffs or you just happen to like Finnish music scene, there's a fair chance you'll fall in love with what we're doing!

Since 2016 when we released our first EP called "Tale of Fire", we've heard one question over and over again voiced by many dudes in many different languages. 

WHEN WILL YOU FINALLY RELEASE THE ALBUM!?

And today we can give you the answer: Right now! Almost...

To be more precise, we already have all the songs composed and arranged, all the lyrics written and ready to go. However releasing an album independently is a huge endeavour and that's why we need your help!
Let us repeat it once again: WE NEED YOUR HELP!

And how can you help us? Well, if this crowdfunding campaign leads to a success, we'll meet financial requirements to produce and release a professional sounding album for all of you to listen to for the next couple of years! And we will be able to do it now and not wait another long months or years to somehow gather the lacking resources. Together, with your little help we can do it now and we can do it well!


thumb_eccb488_resize_1920_1080.jpg

We obviously don't expect you to throw your hard earned money at us without giving anything in return.

Here you have all the awesome perks that you can get in exchange for supporting us:

10 pln = 2,5 € - Eternal Gratitude: No matter what you can give, we are grateful for your help!
25 pln =  6 € - Good Samaritan: You receive a digital download of the new album (a few days before the official release date) and a personal 'thank you' note from the band on our Facebook!
50 pln = 12 € - Light Armor: You receive a physical copy of the new album, a digital download and a personal 'thank you' note from the band!
100 pln = 25 € - Templar's Chestplate: You receive a T-shirt with the album artwork, a physical copy of the new album, a digital download, 3 beer opening key charms with our logo and a personal 'thank you' note from the         band!
200 pln = 50 € - Armed Reinforcements: You receive a T-shirt with the album artwork, a physical copy of the new album, a digital download, 3 beer opening key charms with our logo, an invitation for you and your friend to         one of our shows and a personal 'thank you' note from the band!
300 pln = 75 € - Fox in the Box: You receive the "Special Edition Box" and 2 invitations for you and your friend to one of our shows and a personal 'thank you' note from the band! (limited to 20)
300 pln = 75 € - Faithful Companion: Frontman Michał Miluśki will write and record guest vocals or a guest guitar solo for a musical project of your choice. Email us for details.
1000 pln = 250 € - Songs of the North: We'll cover a song of your choice. It'll get the full Aether treatment: re-imagining the riffs and arrangement, adding choirs and orchestral tracks, and probably playing it in 3/4 at 210         bpm. 
        Disclaimer: we do not agree to cover Wintersun nor any tech-death. (limited to 1)
2500 pln = 625 € - Crusade: Aether will come to your town, anywhere within Poland and neighbouring countries and play a show for you. We'll do it in your house, in your shed, on your porch, at a local bar, wherever you         want us! Contact us before pledging this perk to work on the details (if the distance is more than 500km we need to make extra arrangements).

* "Special Edition Box" includes signed digipak, a unique collector T-shirt (with double-sided printing), poster (NxM cm), a gratitude letter, 3 bottle opening key charms with our logo and a surprise - and all of it packed inside a handcrafted wooden box.
** All the loot will be sent prior to the official album release, so you will be the first ones to have it in your hands! Unfortunately, we can't tell yet, when it will happen, probably early 2019.
*** Please provide us with your current e-mail and phone number for the purpose of sending you your rewards. If you pledged 100 pln or above also please write us your T-shirt size (otherwise we'll send you an L size).
If this thing were cheap, we wouldn't be here. However, we're keeping our belts as tight as we can on this, planning to keep the best quality to price ratio.
We can assure you that we won't be putting a single dime of the money pledged to our pockets. Even if we exceed our goal, every penny will go straight to Aether related projects that you can enjoy, such as a better music video or improving our live show!


thumb_c06c2ac_resize_1920_1080.jpg

Unfortunately this whole crowdfunding idea is bound to a terrifying risk - what if the album that you paid your hard earned dollars for simply... sucks!? It's a scary thought but we hope that those of you who have been following us for some time or attended one of our live shows trust that we'll do our best not to disappoint! Just as we trust that you will give us a helping hand in this time of need :)


thumb_8a556d2_resize_1920_1080.jpg

We understand that not everyone is rolling in cash and just waiting around to throw it at every band that happens through. If you want to help us succeed, and are in the same sinking longship we are, the biggest thing you can do is make as much noise about us and this album as you can. Talk about it with people you meet at shows. Tell your friends, even if they might already know. Shout into the cosmic void that is the internet! 

We'll be waiting with swords in our hands, and fire in our hearts!

Forever yours,
Aether


Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę