Wspólny Kapitał

Projekt
zakończony
1760
/ 30000 zł
12
wspierających
 

Zbieramy na katalog podsumowujący wystawę 16. Przeglądu Sztuki SURVIVAL.


SURVIVAL, który znacie wyrósł na kulturze zrzuty. Pierwsze edycje Przeglądu, które dla Was  organizowaliśmy, z nie mniejszym z resztą zaangażowaniem niż dziś, odbywały się bez jakiegokolwiek wsparcia finansowego. Idea zaistniała zanim nauczyliśmy się w prawidłowy sposób szukać funduszy. Dziś - jak wiecie - Przegląd Sztuki SURVIVAL to jedno z największych, niezależnych przedsięwzięć artystycznych w Polsce. Od 16 lat jesteśmy w stanie go realizować z takim rozmachem tylko dzięki wsparciu ludzi i instytucji, którzy uwierzyli w naszą ideę, a która opiera się na artystycznym współdziałaniu i kreatywnym odkrywaniu miasta.


Kim Jesteśmy?


thumb_43a4219_resize_1920_1080.jpgthumb_ed0f449_resize_1920_1080.jpgthumb_af88e62_resize_1920_1080.jpgthumb_045a3b2_resize_1920_1080.jpgthumb_2e5be29_resize_1920_1080.jpgthumb_e1a4d11_resize_1920_1080.jpg

Przegląd Sztuki SURVIVAL tworzy dla Was ekipa fundacji Art Transparent. Jest to najlepsza ekipa pod słońcem, składająca się ze specjalistów z zakresu sztuki współczesnej. Naszym celem jest odkrywanie białych plam na mapie miasta i wypełnianie ich najlepszą sztuką! Od lat prowadzimy dla Was także galerię sztuki współczesnej Mieszkanie Gepperta.

Zobacz, co robimy -> SURVIVAL

Więcej o nas -> ART TRANSPARENT

Przez 16 lat wyprodukowaliśmy blisko tysiąc nowych prac artystycznych, promując wielu młodych artystów. Wstęp na wszystkie organizowane przez nas wydarzenia jest zawsze darmowy. I pomimo efemerycznego charakteru Przeglądu, właściwie tylko dzięki  szczegółowej dokumentacji i wyjątkowej urody, dobrze przygotowanym katalogom, jesteśmy w stanie promować najlepszą naszym zdaniem sztukę, jak i wspaniałe, choć często zapomniane, niejednokrotnie niszczejące i piękne miejsca. Tym, co wyróżnia nasze wydawnictwa, to ich niepowtarzalność - ukazują bowiem miasto, które ulega szybkim, licznym i momentami nieodwracalnym już metamorfozom.


SURVIVAL -  nasz miejski i polski kapitał wspólny.


thumb_0685794_resize_1920_1080.png


W tym roku chcemy upamiętnić wyjątkowy w swoim rodzaju pałac Wallenberg-Pachalych, który już być może w przyszłym roku będzie wyglądał zupełnie inaczej, niż dziś.. Dlatego też chcemy zachęcić Was do współtworzenia katalogu dokumentującego 16. edycję Przeglądu.


Katalog ten będzie dokumentował wystawę pt. “Kapitał”. Znajdzie się w nim też opis niezwykłych losów pałacu Wallenberg-Pachalych. Aby powstał - niestety brakuje nam funduszy.


Dokładnie 30 000 tysięcy złotych. Taki jest koszt przygotowania, druku i dystrybucji tysiąca katalogów. Za tę sumę katalogi trafią bezpłatnie nie tylko do artystów, przyczyniając do upowszechniania ich sztuki, ale także do większości wyższych uczelni artystycznych w Polsce, instytucji akademickich zajmujących się badaniem sztuki współczesnej, do ponad pięćdziesięciu bibliotek rozlokowanych na terenie całego kraju, do blisko stu galerii w Polsce i za granicą, do licznych towarzystw kulturalnych i organizacji pozarządowych posiadających swoje siedziby w Polsce i za granicą.


W ten właśnie sposób promujemy nasz wspólny kapitał, jakim jest SURVIVAL. Katalog, tak jak wszystkie pozostałe, będzie również do bezpłatnego pobrania w sieci. Wreszcie też może także trafić do Ciebie, poprzez darowiznę przesłaną właśnie na ten konkretny cel. Jeden katalog to tylko i aż 30 zł.

thumb_bfa5d99_resize_1920_1080.jpg


Pomóż nam tworzyć nasz wspólny kapitał.
Zespół Fundacji Art Transparent


Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę