Pomóż zbudować dom św. Józefa, dom Wiary, Miłości i Nadziei, dla mężczyzn, ojców i młodzieży.

Projekt
zakończony
5
/ 18999 zł
1
wspierających
 

Pomóż zbudować dom św. Józefa, dom Wiary, Miłości i Nadziei, dla mężczyzn, ojców i młodzieży, którzy szukają swojej drogi życia. Wesprzyj zbiórkę!Żyjemy w czasach, w których mężczyźni nie wiedzą jak iść przez ulicę, potykają się, nie wiedzą jak kroczyć pewnie przez życie, poszukują szczęścia, idoli i atrakcji, nie zawsze odnajdują te odpowiednie. Ale z skąd mężczyzna ma wiedzieć, jak iść przez życie, jaka droga jest dobra dla niego i jego rodziny. Najczęściej wybiera drogą najłatwiejszą, taką, która prowadzi prosto przed siebie. W zgodzie z wiatrem, i najlepiej z górki, bo pod górkę jest trudniej. Mężczyzna idzie drogą jaką nauczył Go tata i jak został wychowany w domu. Nie potrafi inaczej żyć, wszystko odmienne i nieznane wydaje się przerażające. Aby mężczyzna był silny, musi mieć moc duchową i przykład dobrej rodziny. To może być inny mężczyzna, który pokaże mu jak być drwalem własnego życia. Nigdy Ci ojciec nie powiedział, że jesteś silny, mądry, nigdy nie pływałeś kajakiem z ojcem, nie miałeś prawdziwego ojca. W Księdze Rodzaju jest napisane, że to Ojciec będzie błogosławił dzieci i wybierał imiona. Sam zatem naucz się iść drogą wiary, miłości i nadziei, naucz się jak wyrzeźbić swoje życie od nowa.


Dzięki Twojej pomocy, zbudujemy dom św. Józefa, który był ojcem cierpliwym, silnym nie wykorzystującym krzyku ani siły fizycznej do wychowywania Jezusa, to Józef powiedział do JezusaTy jesteś mój umiłowany.


Bez przykładu i bez błogosławieństwa mężczyzna nie zbuduje silnego domu. W Stolarni św. Józefa nauczy się rzeźbić i grawerować deski, które zabierze do swojej rodziny, wieczorem przy ognisku będzie czas wyłącznie dla mężczyzn, gdzie trudne historie życia nabiorą sensu i znajdą rozwiązanie. A o świcie, pójdą na rybki, aby usmażyć je na śniadanie.

Od dzisiaj nie lękaj się, nie bój się, nie martw się o jutro, nie napinaj się, nie obawiaj się. Ja jestem z Tobą, tak mówi Jezus w Piśmie św. 365 razy, mówi to do Nas z mocą, którą ma moc uzdrowienia.


Nasz projekt

Pomóż zbudować miejsce dla mężczyzn, którzy w stolarni będą mieli okazję pracować pod okiem Krzysztofa Piotra - gospodarza Stolarni Józefowej i wykonać skrzynkę do św. Józefa, dzięki której będą mogli pisać listy do niego i wypraszać potrzebne łaski dla swojej rodziny,

Będzie miał okazję może pierwszy raz, trzymać narzędzia stolarskie i wykonać deskę do swojego domu z cytatem albo napisem motywującym. Św. Józef nosił słabych i wspierał oraz troszczył się o Jezusa i Maryję, To on swą siłą i mocą pomaga Nam dzisiaj, pomóżmy mężczyznom dzisiaj odnaleźć miłość, wiarę i nadzieję w domu św. Józefa.

Pomóż zbudować miejsce dla Mężczyzn i rodzin, którzy w swoim życiu mieli trudności i nie mieli z skąd czerpać przykładu wiary, miłości i cierpliwości. Dom Św. Józefa to dom Nadziei, Miłości i Cierpliwości, to oaza dla rodzin, szukających odpoczynku, równowagi i wsparcia, a przede wszystkim wytchnienia z dala od problemów i miejskiego hałasu, ciągłego biegu. W sadzie przy drzewach brzozowych w ciszy będzie można pracować w stolarni Józefowej i tworzyć deseczki z cytatem motywacyjnym, która zabierze każdy gość ze sobą na nowa drogę życia.


thumb_148c250_resize_1920_1080.jpg


Kim jesteśmy?

Zwykłym małżeństwem, które pragnie zbudować dom św. Józefa, gdzie mężczyźni mogą wykonywać w drewnie swoje pierwsze prace, a kobiety w sadzie nazbierają świeże owoce i upieką ciasto drożdżowe.
Dziećmi, którzy nie mieli wspierających ojców i wiedzą jak trudny jest start w dorosłe życie bez mocnych fundamentów. Prowadzimy pracownię  i pielgrzymujemy.  Znajdziesz nas na Facebook'u.


thumb_3d543d1_resize_1920_1080.jpgthumb_5270464_resize_1920_1080.jpgNa co zbieramy? 

Chcemy kupić działkę we wsi nad jeziorem oraz na 2 drewniane domki, na której powstanie na stolarnia Józefowa. Będą się tam odbywały konferencje, wykłady oraz wycieczki dla ojców i synów, wspólne wędkowanie i pływanie na kajakach.

thumb_5edca75_resize_1920_1080.pngthumb_ac37f19_resize_1920_1080.png

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę