Smok Stefan do słuchania

Projekt
zakończony
2240
/ 2000 zł
23
wspierających
 


   Teatrzyk Pompon to my – Zosia i Dorota. Od 2012 roku występujemy dla przedszkolaków w Lesznie i okolicach. Nasza wierna publiczność zna nas też z występów na miejskich imprezach i na scenie „Zakładu”. Tęsknimy za Wami!

thumb_82aee90_resize_1920_1080.jpg


    Nasze pierwsze przedstawienia były to klasyczne, znane każdemu bajki, takie jak „Czerwony Kapturek” czy „Jaś i Małgosia”. Scenariusze pisałyśmy w oparciu o utwory Jana Brzechwy. Wyszukane rymy i piękne piosenki plus nasza interpretacja i oczywiście kolorowe dekoracje i kostiumy – i udało się! Dzieci nas polubiły! Wybuchały śmiechem na nasze wygłupy, przygryzały piąstki w chwilach grozy, śpiewały razem z nami. A nam sprawiało to wielką przyjemność. Ale zachciało nam się stworzyć coś swojego – własny scenariusz z naszą własną muzyką. Okazało się, że taka twórczość przynosi nam jeszcze więcej satysfakcji. Dzieci pokochały Śmieszkę, Rudolfa, Psa Pompona i innych bohaterów, a po spektaklu jeszcze długo nuciły sobie melodie skomponowane przez naszego tatę Jacka.


    „Smok Stefan” to właśnie jedno z naszych autorskich przedstawień. To historia łagodnego smoka, któremu doskwiera samotność. Stefan spotyka Lucynkę, zwariowaną dziewczynkę o czerwonych włosach, z którą natychmiast się zaprzyjaźnia. Razem oddają się radosnej zabawie. Wtedy pojawia się zgorzkniała Ciotka Żaneta i próbuje im wszystko zepsuć. Używa okrutnych czarów, żeby tylko nie słyszeć już nigdy ich śmiechu. Oczywiście historia kończy się dobrze - radość pokonuje smutek, przyjaźń zwycięża nad wrogością.

W panelu po prawej możecie wybrać kwotę jaką chcecie przeznaczyć na projekt. Za każdą kwotą kryje się nagroda.


    Ciekawe jak by to było posłuchać Stefana w domu na kanapie albo w samochodzie? Wydaje nam się, że fajnie :) Do nagrania i wydania płyty potrzeba jednak pieniędzy, których teraz, z powodu braku występów, nam brakuje.


Prosimy Was serdecznie o wsparcie, a Stefan przesyła uściski! :*


Regulamin komentowania