Radzim 2019

Projekt
zakończony
3665
/ 10000 zł
34
wspierających
 

SŁAWA !

Jest takie miejsce, najpiękniejsze na świecie…

Nad rwącym nurtem Warty, w sercu wielkopolskiej ziemi,

Gdzieś głęboko w lesie, w cieniu starych dębów... leży Radzim.


 Tam co roku, w połowie maja, bez prądu, bieżącej wody i ze słabym zasięgiem ;)

odbywa się niezapomniane święto żywej historii...

Rodacy! Chcemy Was prosić o finansowe wsparcie imprezy, aby i tym razem sława o radzimskim grodzie rozeszła się po okolicy. Impreza plenerowa „Radzim”, wraz z towarzyszącym jej rajdem turystycznym o tej samej nazwie, zyskuje coraz większe grono sympatyków. Z roku na rok przybywa turystów, chcących doświadczyć życia we wczesnośredniowiecznej wiosce. Ku naszej uciesze przybywa również rekonstruktorów, którzy w szczególny sposób upodobali sobie klimat nadwarciańskiego grodu i kasztelanii radzimskiej.

Nasza inicjatywa nie ma stałego źródła finansowania. Przede wszystkim bazujemy na wsparciu okolicznych mieszkańców, ośrodków samorządowych i działalności samego Stowarzyszenia. Niestety dotychczasowe fundusze wyczerpały możliwości rozwojowe, dlatego szukamy nowych źródeł finansowania. Zebrane środki, pozwalają nam zrealizować tylko 2/3 projektu w tym między innymi:
- wyżywienie uczestników imprezy,
- oprawa muzyczno -taneczna, w wykonaniu odtwórców muzyki dawnej,
- nagrody dla Rajdowiczów,
- przeprawa rzeczna na wyspę, na której znajduje się grodzisko,
- wykłady i prezentacje popularnonaukowe.


Wasze wsparcie finansowe umożliwi nam m.in.:
- zapewnienie uczestnikom bezpieczeństwa w postaci wyspecjalizowanego zespołu ratowników medycznych,
- warsztaty rzemiosł dawnych skierowane do najmłodszych, 
- nagrody turniejowe dla rekonstruktorów.

Jak wcześniej pisaliśmy, „Radzim” to tak naprawdę dwie spore imprezy połączone w jedno. Pierwsza to rajd turystyczny, który zaczyna się w pobliskich Obornikach. Udział w nim biorą drużyny, w skład których wchodzą uczniowie okolicznych szkół oraz ich rodziny. Trasa rajdu wiedzie przez las, a jej zwieńczeniem jest  wczesnośredniowieczna wioska. Rajdowicze po drodze zmagają się z różnymi zadaniami, za co odpowiednio zostają nagrodzeni. Jednocześnie odbywa się impreza plenerowa z udziałem wczesnośredniowiecznych grup rekonstrukcyjnych. I oni mają swoje "rozrywki" m.in. rzut toporkiem, strzelanie z łuku czy zapasy. Wyjątkowy nastrój zapewniają występy artystyczne z udziałem odtwórców muzyki dawnej. Całość wieńczy Bitwa, w której ścierają się obrońcy grodu i najeźdźcy...

4c98a11ed9382e163c7c759e187a0f39.jpg

Organizator:
Stowarzyszenie Historyczne Grodu Radzim - 
zgrupowanie miłośników średniowiecza, szczególnie okresu Słowian i Wikingów na terenie naszego kraju i nie tylko. Stowarzyszenie od kilku lat prężnie działa na terenie Obornik Wielkopolskich i okolic angażując się w promowanie przeszłości regionu.
Współorganizatorzy:
- Szkoła Podstawowa w Maniewie – organizacja Rajdu
- Sołectwo i Ochotnicza straż pożarna w Maniewie 

- Hufiec ZHP im. Jana Miękusa w Obornikach – obstawa Rajdu

14344cf2515277d5ef8995d17863d486.JPG

Każda złotówka przekazana na nasz cel będzie ogromnym wsparciem i zostanie godnie spożytkowana na realizacje przedsięwzięcia,  któremu My - Radzimianie oddajemy się bez reszty.

Serdecznie zapraszamy 11 maja 2019 roku do Radzimia (za Gołaszynem na terenie Nadleśnictwa Łopuchówko)

Chcecie dowiedzieć się jak impreza wyglądała w poprzednich latach??
Zapraszamy na nasz Fanpage na FB


A także nasze Filmy

lub bezpośrednio do filmów z imprez:
Klik 1thumb_5ba1798_resize_1920_1080.jpgthumb_15ff0b0_resize_1920_1080.jpgthumb_eddaf91_resize_1920_1080.jpgthumb_2ee4645_resize_1920_1080.jpgthumb_83c8149_resize_1920_1080.jpg
Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę