Quartetto Nero na festiwalu w Hiszpanii

Projekt
zakończony
4450
/ 6000 zł
51
wspierających
 

Jesteśmy młodym kwartetem smyczkowym, który tworzą cztery miłośniczki muzyki dawnej Agata Habera, Paulina Woś, Anna Wieczorek i Katarzyna Cichoń. Gramy na oryginalnych instrumentach historycznych (lub ich kopiach), z użyciem strun jelitowych i specjalnych smyczków, odpowiednich dla muzyki poszczególnych epok. Sprawia to, że brzmienie naszego zespołu jest wyjątkowe i wyróżnia nas spośród innych kwartetów na polskim rynku muzycznym. Pasjonuje nas poszukiwanie prawdziwego oblicza muzyki epok baroku, klasycyzmu i romantyzmu właśnie temu poświęcamy w pełni naszą kwartetową działalność.


thumb_d978671_resize_1920_1080.jpgFot. Maria Jarzyna


Jako jeden z trzech zespołów z całego świata i jedyny z Polski zostałyśmy zaproszone do udziału w tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Dawnej ECOS w Murcji (Hiszpania) jako zespół-rezydent! Jest to dla nas wielka szansa, żeby zaistnieć na arenie międzynarodowej! Potrzebujemy jednak Waszej pomocy przy sfinansowaniu wysokich kosztów podróży. Samolotem musimy polecieć nie tylko my, ale także nasze instrumenty, dla których wykupić trzeba dodatkowe bilety.


thumb_a502869_resize_1920_1080.jpgthumb_9230774_resize_1920_1080.jpgthumb_38f8417_resize_1920_1080.jpgthumb_78ea943_resize_1920_1080.jpg
Fot. Maria Jarzyna


Rezydencja ta da nam wiele nowych możliwości dalszego rozwoju. Kilkakrotnie wystąpimy podczas festiwalu, a także weźmiemy udział w kursach mistrzowskich z cenionym specjalistą w dziedzinie wykonawstwa muzyki dawnej Manfredo Kraemerem. Zrealizowane zostanie również profesjonalne nagranie wybranego przez nas utworu oraz sesja zdjęciowa zespołu, co bardzo pomoże nam w dalszej promocji naszej działalności. Festiwal jest objęty patronatem medialnym najbardziej znaczących w Hiszpanii i regionie Murcji stacji radiowych, telewizyjnych i czasopism rezydencja pozwoli nam więc zdobyć rozgłos za granicą i umożliwi pozyskanie wielu ważnych kontaktów zawodowych!

Pomimo krótkiej działalności, mamy już na koncie kilka sukcesów. Jesteśmy laureatkami I miejsca i Nagrody specjalnej na konkursie zespołów kameralnych "II Forum Kameralne Muzyki Dawnej" w Poznaniu (2016). Koncertowałyśmy na festiwalach w kraju i za granicą m.in. podczas Międzynarodowego Festiwalu Gitarowego w Modrej na Słowacji oraz Kraków Bach Festiwal, a w październiku 2017r. odbyła się nasza pierwsza trasa koncertowa w Wielkiej Brytanii. Otrzymałyśmy też zaproszenie do występu w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej w Utrechcie 2018 podczas serii koncertowej Fringe, promującej młode zespoły kameralne.

Granie w kwartecie jest naszą pasją i poświęcamy się temu w pełni chcemy wciąż się rozwijać i zdobywać wspólnie coraz to nowe szczyty. Udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Dawnej ECOS w Hiszpanii jako zespół-rezydent jest naszym wielkim marzeniem i mamy ogromną nadzieję, że pomożecie nam je spełnić!

Chcielibyście dowiedzieć się więcej o nas i naszej działalności?

Zapraszamy na naszą stronę internetową: www.quartettonero.com 

Facebook: https://www.facebook.com/quartetto.nero/

Kanał Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCKBZOlswxHrHYnavUr5NTKg


Więcej informacji o Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Dawnej ECOS w Hiszpanii można znaleźć tutaj: www.ecosfestival.com


Dziękujemy!

Quartetto Nero


Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę