O księciu Gotfrydzie

Projekt
zakończony
8410
/ 35000 zł
63
wspierających
 

Witaj! Cieszę się, że właśnie tu dotarłaś/łeś (napewno nie przez przypadek!), oto mój projekt:

wyprodukowałam piękne słuchowisko na podstawie wspaniałej baśni z mojego dzieciństwa - "O księciu Gotfrydzie rycerzu gwiazdy wigilijnej" przedwojennej pisarki Haliny Górskiej. Zrealizowałam tę całość bez gruntownego doświadczenia w materii słuchowisk, ale z pasją i ogromną dbałością o jakość i szczegóły, ponieważ treść powyższej książki jest mi niezwykle bliska i pragnę nadać jej drugie życie tym projektem, zainteresować nią jak najszersze grono odbiorców. Baśń ta jest zupełnie wyjątkowa w swej formie, wciąga zarówno młodych jak i starszych lub wręcz starych słuchaczy (co sprawdziłam osobiście). Autorka porusza w niekonwencjonalny sposób tematy ważne, trudne, czasem wręcz ryzykowne - w sposób wzruszający i budzący pasję, a także edukacyjny w wymowie. Książka jest niezwykle ciekawa, a jako jej motto zacytuję bohatera:

"nie ma nic tak dziwnego, królu, co by się na świecie zdarzyć nie mogło."

thumb_da013ff_resize_1920_1080.jpg

Prace nad projektem rozpoczęłam dwa lata temu, jako początkującego producenta spotkało mnie wiele niespodzianek i przeciwności (z którymi zmierzyłam się z sukcesem) i w międzyczasie w moim brzuchu zamieszkał malutki Fryderyk! Ten fakt zarówno dopinguje jak i spowalnia proces produkcyjny ;) ale prace są już na finiszu, a Fredi rośnie i niedługo się urodzi - pomóż dokończyć tę wspaniałą pracę!


WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW:

Zadbałam o najwyższą jakość wykonawczą zapraszając do współpracy profesjonalistów:

- tekst czyta Jan Peszek i Józef Pawłowski (posłuchaj przykładowego rozdziału)


- pomoc reżyserską niósł Leszek Zduń

thumb_418049d_resize_1920_1080.JPG


- udźwiękowienie realizuje studio OSORNO Krzysztofa Czeczota

- teksty piosenek napisał Marcin Żytomirski

- aranżacje piosenek tworzy Damian Szymczak (szkice kilku piosenek: Kołysanka ElfówPanie GorączkaPieśń Rolanda)

- nagrania wokali i postprodukcję piosenek robi Antoni Sojka

- ja sama skomponowałam muzykę do większości piosenek, wyreżyserowałam całość, zaśpiewałam powstałe piosenki i wykonałam ilustracje, które znajdą się w projekcie graficznym opakowania płyty. WIĘCEJ O MNIE:

Jestem liderką zespołu Warszawska Orkiestra Sentymentalna, z którym zajmujemy się głównie repertuarem mniej znanych szlagierów epoki międzywojennej. Rozpoczęliśmy wspólną drogę pięć lat temu wydając w tym okresie we współpracy z Polskim Radiem cztery albumy: "Umówmy się na dziś", "Tańcz mój złoty", "Śpiewnik kolędowy" i "Płyń Wisełko". Ich jakość jest m. in. moją wizytówką. Więcej o naszej Orkiestrze na YT ; face ; insta ; WWW.

Współpracuję również z nowopowstałym zespołem Syrenka, który skupia się na repertuarze bliższym folklorowi miejskiemu, a także okazjonalnie z innymi składami, jak np oryginalny duet Orkiestra Ludwika Sarskiego.

Moje artystyczne poczynania (i nie tylko) można śledzić na facebooku i instagramie 

thumb_4f5c602_resize_1920_1080.jpg

zespół Syrenka


thumb_b129a41_resize_1920_1080.jpg

Orkiestra Ludwika Sarskiego (insta ;  YT ; face )


Muzyką pasjonuję się od zawsze, do tej pory najbliższy był mi repertuar międzywojenny, a także polska muzyka tradycyjna, muzyka autorska oraz muzyka świata. Powyższy projekt jest moją pierwszą odważną i szerzej zakrojoną próbą kompozytorską.

thumb_a11a852_resize_1920_1080.jpg


FINANSOWANIE:

Do tej pory udało mi się uzyskać pewne wsparcie finansowe wspaniałej Fundacji Tomasza Gałka "Perspektywy", jednak nie jest ono w stanie pokryć kosztów produkcji tego przedsięwzięcia, które z uwagi na wysokie kwalifikacje wszystkich zaangażowanych w pracę przy projekcie są duże. 

Poniższa kwota obejmuje wszystkie koszty produkcji finalnego efektu, oprócz kosztów wydawniczych oraz całej mojej pracy nad projektem, czyli obejmuje:

- gaże aktorów

- realizcję nagrań aktorów w studio

- udźwiękowienie

- postprodukcję dźwięku (mix i master) piosenek i całości słuchowiska

- gażę twórcy tekstów piosenek

- aranżacje piosenek

- gażę reżysera pomocniczego

- gażę koordynatora działań projektowych

- procent dla portalu zbiórki


Kwota ta wynosi: 40 000 zł


thumb_1ff68b1_resize_1920_1080.jpgRegulamin komentowania

Wybierz nagrodę