Witaj! Cieszę się, że właśnie tu dotarłaś/łeś (napewno nie przez przypadek!), oto mój projekt:
wyprodukowałam piękne słuchowisko na podstawie wspaniałej baśni z mojego dzieciństwa - "O księciu Gotfrydzie rycerzu gwiazdy wigilijnej" przedwojennej pisarki Haliny Górskiej. Zrealizowałam tę całość bez gruntownego doświadczenia w materii słuchowisk, ale z pasją i ogromną dbałością o jakość i szczegóły, ponieważ treść powyższej książki jest mi niezwykle bliska i pragnę nadać jej drugie życie tym projektem, zainteresować nią jak najszersze grono odbiorców. Baśń ta jest zupełnie wyjątkowa w swej formie, wciąga zarówno młodych jak i starszych lub wręcz starych słuchaczy (co sprawdziłam osobiście). Autorka porusza w niekonwencjonalny sposób tematy ważne, trudne, czasem wręcz ryzykowne - w sposób wzruszający i budzący pasję, a także edukacyjny w wymowie. Książka jest niezwykle ciekawa, a jako jej motto zacytuję bohatera:
"nie ma nic tak dziwnego, królu, co by się na świecie zdarzyć nie mogło."
Prace nad projektem rozpoczęłam dwa lata temu, jako początkującego producenta spotkało mnie wiele niespodzianek i przeciwności (z którymi zmierzyłam się z sukcesem) i w międzyczasie w moim brzuchu zamieszkał malutki Fryderyk! Ten fakt zarówno dopinguje jak i spowalnia proces produkcyjny ;) ale prace są już na finiszu, a Fredi rośnie i niedługo się urodzi - pomóż dokończyć tę wspaniałą pracę!
WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW:
Zadbałam o najwyższą jakość wykonawczą zapraszając do współpracy profesjonalistów:
- tekst czyta Jan Peszek i Józef Pawłowski (posłuchaj przykładowego rozdziału)
- pomoc reżyserską niósł Leszek Zduń
- udźwiękowienie realizuje studio OSORNO Krzysztofa Czeczota
- teksty piosenek napisał Marcin Żytomirski
- aranżacje piosenek tworzy Damian Szymczak (szkice kilku piosenek: Kołysanka Elfów, Panie Gorączka, Pieśń Rolanda)
- nagrania wokali i postprodukcję piosenek robi Antoni Sojka
- ja sama skomponowałam muzykę do większości piosenek, wyreżyserowałam całość, zaśpiewałam powstałe piosenki i wykonałam ilustracje, które znajdą się w projekcie graficznym opakowania płyty.
WIĘCEJ O MNIE:
Jestem liderką zespołu Warszawska Orkiestra Sentymentalna, z którym zajmujemy się głównie repertuarem mniej znanych szlagierów epoki międzywojennej. Rozpoczęliśmy wspólną drogę pięć lat temu wydając w tym okresie we współpracy z Polskim Radiem cztery albumy: "Umówmy się na dziś", "Tańcz mój złoty", "Śpiewnik kolędowy" i "Płyń Wisełko". Ich jakość jest m. in. moją wizytówką. Więcej o naszej Orkiestrze na YT ; face ; insta ; WWW.
Współpracuję również z nowopowstałym zespołem Syrenka, który skupia się na repertuarze bliższym folklorowi miejskiemu, a także okazjonalnie z innymi składami, jak np oryginalny duet Orkiestra Ludwika Sarskiego.
Moje artystyczne poczynania (i nie tylko) można śledzić na facebooku i instagramie
zespół Syrenka
Muzyką pasjonuję się od zawsze, do tej pory najbliższy był mi repertuar międzywojenny, a także polska muzyka tradycyjna, muzyka autorska oraz muzyka świata. Powyższy projekt jest moją pierwszą odważną i szerzej zakrojoną próbą kompozytorską.
FINANSOWANIE:
Do tej pory udało mi się uzyskać pewne wsparcie finansowe wspaniałej Fundacji Tomasza Gałka "Perspektywy", jednak nie jest ono w stanie pokryć kosztów produkcji tego przedsięwzięcia, które z uwagi na wysokie kwalifikacje wszystkich zaangażowanych w pracę przy projekcie są duże.
Poniższa kwota obejmuje wszystkie koszty produkcji finalnego efektu, oprócz kosztów wydawniczych oraz całej mojej pracy nad projektem, czyli obejmuje:
- gaże aktorów
- realizcję nagrań aktorów w studio
- udźwiękowienie
- postprodukcję dźwięku (mix i master) piosenek i całości słuchowiska
- gażę twórcy tekstów piosenek
- aranżacje piosenek
- gażę reżysera pomocniczego
- gażę koordynatora działań projektowych
- procent dla portalu zbiórki
Kwota ta wynosi: 40 000 zł