Niedopałek - film studencki

Projekt
zakończony
2030
/ 2000 zł
30
wspierających
 

thumb_b144934_resize_1920_1080.jpg


O filmie

 

Etiuda filmowa „Niedopałek” opowiada o Grzegorzu, 25-latku, którego wyjście do sklepu po papierosy w trakcie domowej imprezy będzie przyczynkiem do głębokiej refleksji nad swoim związkiem, relacją z najlepszym przyjacielem i swoimi wątpliwościami. Towarzyszyć mu będą ulice Gdańska i sytuacje, których konsekwencji w żadnym razie nie mógł się spodziewać.


thumb_d155ee4_resize_1920_1080.jpg


Zarówno celem, jak i ambicją zespołu odpowiadającego za ten projekt, jest przedstawienie człowieka w stanie uścisku, między miłością, przyjaźnią a poszukiwaniem własnej drogi i siły na podjęcie pozornie mało istotnych decyzji. Jeśli zabraknie mu determinacji i zbagatelizuje problem, to w najlepszym razie straci szacunek do siebie, a w najgorszym, wszystko. Młoda dorosłość bowiem w żadnym wypadku nie pozbawia nas odpowiedzialności za nasze życia, a stanowi pewien punkt w kształceniu swojej dojrzałości i sposobu, w jaki będziemy postrzegani przez innych.


thumb_2cdf726_resize_1920_1080.jpg


Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce swoimi warunkami utrudnia finalizację założonego procesu, m.in. w przypadku kręcenia scen, w tym plenerowych. Wiele sekwencji przedstawionych w scenariuszu rozgrywa się na zewnątrz, w wybranych lokalizacjach miasta, dlatego potrzebny jest odpowiedni sprzęt, z uwzględnieniem specjalistycznego oświetlenia i działania logistyczne. Mimo realiów zespół jest zdeterminowany i gotowy, aby ukończyć produkcję, niemniej nie dysponuje dostatecznymi środkami finansowymi.


thumb_32017d6_resize_1920_1080.jpg


O zespole

 

thumb_3411d9b_resize_1920_1080.jpg


Wszyscy członkowie zespołu są studentami drugiego roku studiów magisterskich Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej na Uniwersytecie Gdańskim. Autorem scenariusza i reżyserem jest Jakub Poterała, który wraz z Mileną Szabat, Damianem Kaźmierczakiem i Aleksandrem Boniewskim hybrydowo zajmuje się każdym aspektem logistycznym i organizacyjnym filmu. 


Szczęśliwie udało nam się zorganizować niezbędny sprzęt (w którego dostarczeniu brało też udział Akademickie Centrum Kultury UG "Alternator") i nawiązać współpracę z profesjonalnym dźwiękowcem, operatorem i scenografką. Pozostałe kwestie mamy nadzieję zrealizować dzięki Waszemu wsparciu.


thumb_bca789a_resize_1920_1080.jpg


W rolach głównych występują: Maciej Kotlarz (Grzegorz), Daniel Roman (Andrzej) i Sylwia Drzycimska (Asia). Wyczerpujący proces castingowy pozwolił na wyłonienie aktorów i aktorki, którzy przede wszystkim rozumieją zarówno odgrywanie przez siebie postacie, jak i zamysł reżysera. Jest dla nas niemałym zaskoczeniem fakt, że w tak kameralnej produkcji biorą udział tak zdolni aktorzy. Tym bardziej mamy nadzieję, że całość zaowocuje ciekawą przygodą i przeżyciem. Dla nas - na pewno.


Co przyniesie przyszłość? Życzymy sobie, aby "Niedopałek" "pojawił się" na festiwalach skierowanych do młodych twórców!


Nasza strona na Facebooku

Regulamin komentowania