Mureno i Nina Nu - wsparcie nagrania płyty

Projekt
zakończony
1915
/ 15000 zł
20
wspierających
 


thumb_0297ebe_resize_1920_1080.jpg

Poznaliśmy się w 1993 roku w Teatrze Syrena w Warszawie, gdzie oboje zaangażowani byliśmy na etacie aktora śpiewaka. Graliśmy, śpiewaliśmy i uczyliśmy się od wspaniałych artystów polskiego teatru i estrady, m. in. od Hanki Bielickiej, Lidii Korsakównej, Violetty Villas, Wiesława Drzewicza czy Zofii Czerwińskiej, która jest przyjacielem i ambasadorką naszego przedsięwzięcia. Z roku na rok stawaliśmy się sobie bliżsi. Po 25 latach możemy powiedzieć,  że nasza przyjaźń jest tym wszystkim czego Państwu życzymy. Dobrem w ludzkiej postaci. A jako, że śpiew jest najbardziej naturalnym środkiem wyrazu, którym się posługujemy tu na ziemi, dzielimy się nim, tworząc naszą pierwszą płytą w duecie:

Soundcloud Jacka Mureno
Funpage Nina Nu
Strona internetowa Niny Nu

thumb_9c574fa_resize_1920_1080.jpg


Po koncercie dla Izy, gdzie wykonaliśmy Przyjaźń (Pieśń Gruzińską) Bułata Okudżawy, w przekładzie Andrzeja Mandaliana, zapytano nas: Dlaczego nie nagraliście jeszcze płyty? To dobre pytanie sprowokowało działanie.


Poprosiliśmy znakomitych kolegów oraz wieloletnich towarzyszy artystycznych o pomoc w zaaranżowaniu, nagraniu, muzycznej produkcji, kompozycji graficznej i promocji płyty. Zgodzili się. Wybraliśmy utwory, które nie dość, że są drogowskazami, to są wielkimi piosenkami. Hitami czasów, nie tylko, w których zostały napisane. Parę z nich to „wilekoludy” zagraniczne ale dzięki przekładom całą płytę śpiewamy po polsku, m. in. piosenka Joe  Dassin'a - Et Si Tu N'Eistais Pas - dostalismy zgodę od spadkobierców na nagranie i wydanie naszego tłumaczenia!

Nagrania odbędą się w okresie czerwiec/wrzesień 2018, dlatego właśnie teraz tak bardzo potrzebujemy Waszego wsparcia:)

Okładka płyty:


thumb_b11890e_resize_1920_1080.jpg


thumb_4827f5f_resize_1920_1080.jpg


Mureno - śpiew


Nina Nu - śpiew


Paweł Gawlik - realizacja dźwięku, gitara basowa, produkcja


Marcin Bałasinowicz - instrumenty perkusyjne, realizacja dźwięku


Wiesław Wysocki - instr. klawiszowe, saksofony: tenorowy, altowy i barytonowy, klarnet, flet


Weronika Szyma – układ graficzny, realizacja teledysku


Andrzej Długosz (Cross Media) – promocja

Zdobyliśmy i nadal zdobywamy wszelkie zgody, licencje, aby płyta powstała z poszanowaniem praw autorskich genialnych kompozytorów i autorów tekstu czy przekładów. Zadbaliśmy o to aby każdy kompozytor, autor tekstu, autor przekładu był wynagrodzony za swoja pracę tak jak się należy. Czy to poprzez organizacje dbające o ich prawa czy też poprzez  bezpośrednie ustalenia.


Płyta do kupienia w sklepach od grudnia 2018 roku.

thumb_c6b58b8_resize_1920_1080.jpg

Aby płyta powstała potrzebujemy 15 tysięcy zł. Kosztorys obejmuje honoraria dla muzyków, opłatę za wynajęcie studia nagraniowegowynagrodzenie dla realizatora dźwięku, mix oraz mastering płyty, projekt okładki, video, tłoczenie płyt oraz działalność promocyjną.
od lewej: Paweł Gawlik, Nina z kotem Odkiem i Mureno

thumb_476c6b6_resize_1920_1080.jpg

Wasze wsparcie zaowocuje nagraniem i wydaniem płyty. W zamian darczyńcy otrzymają wyjątkowe nagrody, m. in: akustyczny recital (na terenie Polski), lekcje śpiewu czy interpretacji tekstu, Mureno w roli Violetty Villas zaśpiewa recital (na terenie Polski), wideopodziękowania na e-mail, logo bądź nazwisko darczyńcy na okładce,  piosenka przedpremierowo wysłana  na e-mail.

thumb_2c7b4b7_resize_1920_1080.jpg

Naszymi Ambasadorami stali się wieloletni przyjaciele: Zofia Czerwińska i Mariusz Szczygieł:thumb_c9a14a6_resize_1920_1080.jpg

Jeśli zbierzemy więcej niż zakładamy, w planach mamy wsparcie dwóch osób, którzy zwierzętom poświęcili życie i każdy zarobiony czy otrzymany przysłowiowy grosz: panią  Anię WydręFundacja Bezpieczna Przystań oraz Hannę Leszek – OAZA, współpracująca z Fundacją Ostatnia Szansa.

Z nadzieją czekamy na Wasz odzew

Mureno i Nina Nu

thumb_5c0564a_resize_1920_1080.jpg
Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę