Mobilne Centrum Muzyki rusza w 2022 rok!

Projekt
zakończony
1470
/ 8000 zł
22
wspierających
 

Witajcie!

W styczniu tego roku swoje pierwsze kilometry przejechało Mobilne Centrum Muzyki – przewoźny pokój muzykoterapii, który po otwarciu ściany zmienia się w scenę muzyczną. Wraz ze zbliżającym się końcem roku 2021 zapraszamy do zbiórki na ubezpieczenie pojazdu na rok kolejny! Dzięki ubezpieczeniu będziemy dalej tworzyć kulturę dostępną dla osób o różnych obszarach sprawności i doświadczeniach życiowych. 

Centrum to przestrzeń, na którą czekaliśmy przez 5 lat, od początku istnienia Fundacji Nordoff Robbins Polska. Taki prezent od losu i od Was na nasze okrągłe – piąte już! – urodziny. Dzięki pojazdowi możemy dowozić muzykoterapię osobom, które szczególnie jej potrzebują – mało mobilnym uczestniczkom i uczestnikom z niepełnosprawnościami. Dojeżdżając w pobliża ich miejsc zamieszkania, otwieramy podwoje specjalnie w tym celu zaprojektowanego pokoju terapii. Podczas nieodpłatnych sesji muzykoterapii wspólnie gramy,   śpiewamy  i tworzymy muzykę – spontanicznie, na miarę swoich możliwości. Centrum to także plenerowa scena, na której osoby z niepełnosprawnościami mogą spotkać się z szerszą społecznością podczas otwartych sesji muzyki, koncertów i festiwali. 

thumb_52087c8_resize_1920_1080.jpg


Aby kontynuować muzyczne spotkania, potrzebujemy Waszego wsparcia w zakupie ubezpieczenia Centrum na kolejny rok pełen podróży – tych lokalnych i tych dużych. Wsparcie, o  które prosimy to napęd na pięć kół, dzięki któremu będziemy kontynuować terapię w Mobilnym Centrum Muzyki w 2022 roku.

…Pięć kół?!

W Mobilnym Centrum Muzyki ‘piąte koło u wozu’ nabiera nowego znaczenia. Tym kołem staje się każda osoba, która zdecyduje się dołączyć do zespołowej gry. Wspólnie muzykując, dajemy sobie poczucie bezpieczeństwa, jedności i akceptacji. To siły napędowe każdej i każdego z nas! Dzięki muzykoterapii możemy dawać je osobom, które mają ograniczony dostęp do kultury i życia społecznego. Razem jesteśmy Wspólnutą!  


thumb_4becd4a_resize_1920_1080.jpegO NAS

Nordoff Robbins Polska to muzyka i ludzie, którzy ją tworzą. Wierzymy, że grać może każdy i każda, niezależnie od doświadczenia muzycznego i życiowego. Są wśród nas muzycy, terapeutki, pedagodzy, szerokie grono wolontariuszy i wolontariuszek, w tym także osoby z niepełnosprawnościami i doświadczające bezdomności. Łączy nas pasja do muzyki i społecznej działalności. W muzyce jesteśmy równi. To ona pomaga nam poczuć się jednym zespołem wobec całej naszej różnorodności.

Działalność Fundacji oparta jest na ponad 50-cio letniej tradycji podejścia zwanego od założycieli muzykoterapią Nordoff Robbins. Kompozytor (Paul Nordoff) i nauczyciel w szkole specjalnej (Clive Robbins) zapraszali do wspólnej gry dzieci z niepełnosprawnościami. Odkrywali, jak muzyka pozwala wyrazić się osobom niemówiącym, porusza do gry i śpiewu dzieci mało aktywne. Dzięki wspólnej i spontanicznej grze mogli odkrywać, jak wiele mają do powiedzenia osoby, które ze względu na trudności komunikacyjne najczęściej pozostawały nieusłyszane. 

thumb_6cae7ac_resize_1920_1080.jpg

Idąc, a właściwie jadąc w ich ślady, chcemy wzbogacać życie osób, które rzadko pojawiają się w przestrzeni społecznej. Chcemy zapraszać je do udziału w indywidualnych i grupowych sesjach muzykoterapii i dawać im przyjemność płynącą z odkrywania własnych możliwości i kontaktów społecznych. Wierzymy, że stać na nią każdego i każdą, niezależnie od trudności związanych z chorobą czy sytuacją życiową.

Dołączając do zbiórki tworzycie z nami kulturę dostępną.

Wyprawcie nas w kolejny rok bezpiecznych podróży!


POSŁUCHAJCIE, JAK DZIAŁAMYPIĘĆ LAT NASZEJ DZIAŁALNOŚCI TO:

  • ponad 3000 uczestników i uczestniczek wydarzeń grupowych,
  • ponad 900 sesji indywidualnej i grupowej muzykoterapii,
  • ponad 200 plenerowych wydarzeń społecznych,
  • ponad 40 odwiedzonych miejscowości
  • 10 filmów krótkometrażowych ukazujących twórczość osób z niepełnosprawnościami.

Więcej o nas na stronie www.nordoff-robbins.pl, Facebooku i Instragramie: nordoffrobbinspl

thumb_1d1ba1d_resize_1920_1080.jpg

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę