KomIks „Mesjasz”

Projekt
zakończony
160
/ 5000 zł
2
wspierających
 

Witam

zbieram na wydanie komiksu o Jezusie Chrystusie. 

1) O pomysłodawcy zbiórki

Nazywam się Czarek. 

thumb_8fb233e_resize_1920_1080.jpg

Historyjkami rysunkowymi interesuję się od dzieciństwa. Od tego czasu przez moje ręce przewinęła się niezliczona ilość komiksów. W mojej bibliotece znalazl się Kaczor Donald, Tytus, Kleks, Kapitan Kloss, Batman, grupa X-Men i wiele innych superbohaterów.  Z czasem sam zacząłem rysować i pisać teksty. Na początku krotkie historie powstawały glównie na papierze zeszytowym w kratkę (dokładnie - takim szkolnym). Później swoje prace przenosiłem na białe kartki formatu A4.

Na początku 2021 roku powstał pomysł zrobienia komiksu o Jezusie Chrystusie. Przewodnim motywem komiksu jest fragment Pisma Świętego:

„Każdego więc, kto mnie wyzna przed ludźmi, i ja wyznam przed moim Ojcem, który jest w niebie. A tego, kto się mnie wyprze przed ludźmi, i ja się wyprę przed moim Ojcem, który jest w niebie.” (Ew. wg Św. Mateusza 10:32-42)


2) Co do tej pory udało się osiągnąć..

W czerwcowym numerze miesięcznika „Przegląd Prawosławny” ukazał się fragment komiksu. Zostal on umieszczony na trzech stronach czasopisma w formacie A4, i dotyczył historii o ślepcu (Ew. wg Św. Jana 9). 

thumb_f854920_resize_1920_1080.jpg


3) Na jakim etapie jest projekt.

Technicznie komiks jest już gotowy do wydruku. Pozostaje zebranie środków na jego druk. Dlatego jest ta zbiórka. Niestety z pewnych przyczyn nie jestem w stanie sam pokryć takiej kwoty.                                

Komiks liczy 180 stron, jest w kolorze i formacie B5. 


thumb_073274b_resize_1920_1080.jpg
 

4) Dlaczego warto wesprzeć ten projekt.

Przede wszystkim ta zbiórka ma na celu głoszenie Słowa Bożego. Jest to główny powód powstania owego projektu. Zatem każda osoba, która poprze ten komiks, przyczyni się do realizacji tego celu. 

Komiks ten ma służyć również dzieciom i dla współczesnej mlodzieży, tak bardzo zniszczonej przez konsumpcyjny tryb życia. Ta pozycja, może być także dobrym prezentem na komunię, bądź urodziny.


5) Czy jest fanpage.

Tak. Uruchomiony zostal specjalny fanpage poświęcony temu komiksowi. Obecnie jest tam niewiele informacji, ale z czasem trochę go rozruszamy :) Tutaj


6) Czy można się skontaktować a autorem komiksu.

Tak. Można pisać wiadomości pod ten adres email [email protected]


Wszystkim darczyńcom dziękuję!

Regulamin komentowania