JANICKI WYDAJĄ PŁYTĘ!

Projekt
zakończony
8500
/ 5000 zł
61
wspierających
 

KIM JESTEŚMY?

Kapela Folkowa Janicek to wyjątkowy zespół muzyczny promujący polską oraz zagraniczną muzykę folkową. W repertuarze kapeli znajdują się utwory inspirowane tradycyjną muzyką z Podhala, Śląska oraz Zagłębia Dąbrowskiego, jak również muzyka bałkańska, klezmerska oraz utwory autorskie. Kapela istnieje od 2013 roku, promując Jurę Krakowsko- Częstochowską nie tylko w Polsce, ale również poza Jej granicami. 

W skład kapeli wchodzą zawodowi muzycy, absolwenci Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Menedżerem kapeli jest Oskar Radwański- skrzypek Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Janicki łączą w sobie tradycyjne brzmienie muzyki ludowej z elementami muzyki etno, jazz oraz rocka.  


thumb_956bc37_resize_1920_1080.jpg


thumb_7c21847_resize_1920_1080.jpg

thumb_43c530d_resize_1920_1080.jpg

thumb_c13839c_resize_1920_1080.jpg

JANICKOWE BIO:

Sześć lat minęło jak jeden dzień! W ciągu naszej dotychczasowej działalności zagraliśmy setki zróżnicowanych koncertów promując polską kulturę ludową nie tylko na terenie całej Polski, ale także poza jej granicami- w marcu mieliśmy ogromną przyjemność reprezentować Polskę wraz z naszymi przyjaciółmi z ZPiT Zawiercie (z którym współpracujemy) na międzynarodowym festiwalu w Meksyku, gdzie mieliśmy okazję zostać prawdziwymi Mariachi! Dodatkowo co roku jesteśmy zapraszani na koncert w ramach największego festiwalu muzyki góralskiej w Polsce- Tygodnia Kultury Beskidzkiej! 


Dodatkowo udało nam się ująć niemałą grupę słuchaczy w internecie! Nasz teledysk do Karczmareczki obejrzało już ponad 1 500 000 osób na całym YT! Nie widzieliście naszego teledysku? Zajrzyjcie na dół!
NAJNOWSZY PROJEKT:

Najnowszy projekt Kapeli Janicek obejmuje produkcję debiutanckiego albumu studyjnego, zrealizowanego w studio koncertowym Polskiego Radia w Katowicach. Na krążku znajdzie się trzynaście utworów o zróżnicowanym charakterze muzycznym, nawiązującym do dotychczasowej działalności kapeli. Wśród muzyków nagrywających album pojawi się wielu zaproszonych gości, wśród których znajdą się również artyści związani z Jurą Krakowsko- Częstochowską. Album, którego premiera planowana jest pod koniec 2019 roku ukaże się w niezwykłej szacie graficznej nawiązującej tematycznie do terenów Jury. Wraz z krążkiem dołączona będzie również książeczka, w której pojawią się informacje o Kapeli Janicek, terenach Jury Krakowsko- Częstochowskiej oraz Patronach projektu.

Dodatkowo projekt obejmie akcję promocyjną w postaci: profesjonalnej sesji zdjęciowej, realizacji teledysku promocyjnego płyty, zrealizowanego na terenie Jury, jak również serii koncertów promujących najnowsze wydawnictwo muzyczne. Całość zrealizowana będzie przy pomocy środków zebranych na produkcję płyty.

            Liczymy na to, że debiutancka płyta Kapeli Janicek będzie nie tylko podsumowaniem naszej dotychczasowej działalności artystycznej, ale stanie się również elementem promującym bogatą ofertę turystyczną oraz kulturalną Jury Krakowsko- Częstochowskiej.  


OBEJRZYJ NAS:

www.facebook.com/kapelajanicek

https://www.youtube.com/watch?v=A_LEh17D_a0Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę