FixCare.me - Klinika medycyny integracyjnej online

Projekt
zakończony
92
/ 50000 zł
1
wspierających
 

thumb_a38fafd_resize_1920_1080.png

Kilka słów o nas!

Ratujemy zdrowie, zmieniając rzeczywistość, która zdominowana jest przez farmakologię. Łączymy potrzeby osób szukających różnorodnych rozwiązań leczniczych ze specjalistami w zakresie medycyny żywienia – nauki, która skupia się na leczeniu żywieniowym otyłości, cukrzycy, depresji, nowotworów i mnóstwa innych chorób, które nazywamy dietozależnymi. W ostateczności i tak najważniejsze jest nasze zdrowie. 

Nasza strona na Instagram

Dlatego stworzyliśmy serwis FixCare.me, w którym spotykają się pacjenci szukający pomocy oraz specjaliści medycyny żywienia, którzy mogą te problemy rozwiązać. Wszystkie interakcje pomiędzy obiema stronami odbywają się w intuicyjny i zautomatyzowany sposób, aby przy minimalnym wysiłku otrzymać maksimum rozwiązań leczniczych. 

thumb_799af4c_resize_1920_1080.png

Jaki jest cel projektu?

Chcemy zebrać środki w celu udoskonalenia funkcji naszej platformy, aby skuteczniej służyła:

  • Pacjentom szukającym on-line pomocy w rozwiązaniu swoich problemów zdrowotnych

  • Specjalistom medycyny żywienia, aby mogli sprawniej i dokładniej te rozwiązania przekazywać 
thumb_1cbf697_resize_1920_1080.png

Co powstanie, jeśli uda nam się zebrać środki?

Będziemy mieć szansę uczestniczenia w Europejskim Programie Badawczym, dzięki któremu opracujemy i wyposażymy serwis w elementy sztucznej inteligencji, aby jeszcze dokładniej diagnozować przyczyny problemów zdrowotnych i dostarczać jeszcze bardziej precyzyjne zalecenia medyczne i żywieniowe

A konkretniej:

  • Dla pacjentów — rozwiniemy narzędzia do prezentacji profili specjalistów medycyny stylu zycia (dietetycy, fitoterapeuci zielarze,), dzięki czemu użytkownik może wybrać specjalistę, zdecydować jednej z kilku form konsultacji, zakupić usługi, umówić się na wizytę oraz zakupić i wykonać badania diagnostyczne niezbędne do prawidłowej oceny stanu zdrowia.
  • Dla specjalistów stworzymy bardziej zaawansowane oprogramowanie do obsługi zleceń i zarządzania własnym biznesem, które pozwala na obsługę zakupionych zamówień, analizę wywiadu medyczno — dietetycznego wypełnianego przez pacjenta, analizę wyników badań, zarządzanie rezerwacjami w kalendarzu, prowadzenie konsultacji w kilku formach, przygotowywanie specjalistycznych planów leczenia oraz komunikację z pacjentem.

thumb_5a11dc8_resize_1920_1080.png

Dlaczego chcemy zrealizować zbiórkę?

Pragniemy rozwinąć nasz serwis jako narzędzie użyteczne dla wszystkich i wyposażone  innowacyjne rozwiązania. Nasza platforma jest rozwiązaniem unikalnym w kraju i za granicą. Chcemy za jej pośrednictwem pomagać ludziom, stosując najzdrowsze metody leczenia żywieniowego rekomendowane przez dyplomowanych dietetyków po studiach medycznych.

Wiele chorób przewlekłych i cywilizacyjnych jest również chorobami dieto zależnymi, to oznacza, że właściwy dobór składników pokarmowych i naturalnych metod leczniczych, jest zdrowsza alternatywa lub wsparciem dla leczenia farmakologicznego.

Tradycyjna medycyna kliniczna nie rozwiązuje wszystkich problemów zdrowotnych ludzi, dlatego chcemy zaproponować otwarte miejsce spotkań dla ludzi poszukujących pomocy i specjalistów w formule otwartej i wiarygodnej.

Jednocześnie uważamy, że wyzwaniem przyszłości jest umożliwienie  bezpośredniej komunikacji pacjentów i specjalistów bez narażania się na możliwe zagrożenia epidemiczne, jak również zmniejszenie emisji CO2 redukując do niezbędnego minimum używania środków transportu. 

Nasza klinika medycyny integracyjnej online   jest rozwiązaniem unikalnym w kraju i za granicą. Chcemy za jej pośrednictwem pomagać ludziom, oferując zmianę zachowań prozdrowotnych w celu zachowania prawidłowego stylu życia. 

thumb_b97c4ab_resize_1920_1080.png

Dlaczego warto nas wesprzeć?

80% zgonów populacji ludzkiej jest konsekwencją chorób cywilizacyjnych i dietozależnych. Obserwujemy rosnące zainteresowanie świadomym podejściem do mądrego odżywiania jako sposobu na uniknięcie wielu chorób i wyleczenia wielu dolegliwości.

Nasze rozwiązania wpisują się w światowy trend w naturalnym leczeniu chorób. Jednocześnie nawet rozwiniętym i dojrzałym rynkom brakuje rozwiązań integrujących pacjentów ze specjalistami w jeden ekosystem leczenia żywieniowego. Dietetycy mają własne narzędzia do zarządzania biznesem, pacjenci mają dostęp do mnóstwa specjalistycznych ofert. Ale żaden z nich tak jak w przypadku FixCare.me nie jest dostępny w jednej aplikacji.

thumb_e4fd4c6_resize_1920_1080.png

Jaki jest nasz zespół, który realizuje projekt?

Jesteśmy pasjonatami leczenia tym, co przez miliony lat ewolucji wytworzyła nasza natura, oraz specjalistami z kilku kluczowych obszarów: medycyny laboratoryjnej, medycyny żywienia, programowania i marketingu.

thumb_5b0e5f5_resize_1920_1080.pngthumb_f22a176_resize_1920_1080.pngthumb_7b80fde_resize_1920_1080.pngthumb_6131dc9_resize_1920_1080.png


Artur Kajzer

Od wielu lat specjalizuję się w marketingu medycyny laboratoryjnej i medycyny żywienia. Pasjonuję się zagadnieniami dotyczącymi łączenia medycyny konwencjonalnej z naturalną w jeden ekosystem dla pacjentów. Swoją wiedzę marketingową i medyczną wykorzystuję tworząc przełomową aplikację FiXcare.me. Liczę, że w ten sposób pomogę każdemu, kto potrzebuje leczyć się nie tylko pigułkami.

Stanisław Franczak

Jestem doświadczonym menadżerem oraz przedsiębiorcą,  który pasjonuje się  ekologicznymi rozwiązaniami w medycynie integracyjnej, czyli takiej, która łączy holistycznie wszystkie rodzaje medycyny. Moim celem jest wdrażanie metod leczniczych skupionych wokół naturalnych technologii wspierających zdrowie i środowisko.

Anna Redler

Ukończyłam dietetykę na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i psychodietetykę Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Od ponad 7 lat pomagam pacjentom w zmianie nawyków żywieniowych i poprawie ich samopoczucia oraz stanu zdrowia. Układam plany żywieniowe osobom z licznymi jednostkami chorobowymi. Prowadziłam prezentacje i szkolenia na temat zdrowego odżywiania.

Grzegorz Tokajuk

Jestem programistą z wieloletnim doświadczeniem i wykształceniem informatycznym. Pracuję również w szkole średniej jako nauczyciel przedmiotów zawodowych w technikum informatycznym. Specjalizuję się w tworzeniu stron i sklepów internetowych, a także projektuję zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji, które służą rozwiązaniom dla medycyny.

thumb_d58192e_resize_1920_1080.png

Dlaczego zbiórka?

Uważamy, że w ten sposób możemy dotrzeć do sprzymierzeńców leczenia żywieniowego i  zbudować społeczność świadomych ludzi, którzy wspólnie z nami, będą propagować ideę mądrego podejścia do własnego zdrowia. Często wystarczą drobne zmiany nawyków żywieniowych i behawioralnych, aby zapewnić sobie unikanie wielu chorób i łykanie leków bez opamiętania.Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę