Kilka słów o nas!
Ratujemy zdrowie, zmieniając rzeczywistość, która zdominowana jest przez farmakologię. Łączymy potrzeby osób szukających różnorodnych rozwiązań leczniczych ze specjalistami w zakresie medycyny żywienia – nauki, która skupia się na leczeniu żywieniowym otyłości, cukrzycy, depresji, nowotworów i mnóstwa innych chorób, które nazywamy dietozależnymi. W ostateczności i tak najważniejsze jest nasze zdrowie.
Dlatego stworzyliśmy serwis FixCare.me, w którym spotykają się pacjenci szukający pomocy oraz specjaliści medycyny żywienia, którzy mogą te problemy rozwiązać. Wszystkie interakcje pomiędzy obiema stronami odbywają się w intuicyjny i zautomatyzowany sposób, aby przy minimalnym wysiłku otrzymać maksimum rozwiązań leczniczych.
Jaki jest cel projektu?
Chcemy zebrać środki w celu udoskonalenia funkcji naszej platformy, aby skuteczniej służyła:
Co powstanie, jeśli uda nam się zebrać środki?
Będziemy mieć szansę uczestniczenia w Europejskim Programie Badawczym, dzięki któremu opracujemy i wyposażymy serwis w elementy sztucznej inteligencji, aby jeszcze dokładniej diagnozować przyczyny problemów zdrowotnych i dostarczać jeszcze bardziej precyzyjne zalecenia medyczne i żywieniowe
A konkretniej:
Dlaczego chcemy zrealizować zbiórkę?
Pragniemy rozwinąć nasz serwis jako narzędzie użyteczne dla wszystkich i wyposażone innowacyjne rozwiązania. Nasza platforma jest rozwiązaniem unikalnym w kraju i za granicą. Chcemy za jej pośrednictwem pomagać ludziom, stosując najzdrowsze metody leczenia żywieniowego rekomendowane przez dyplomowanych dietetyków po studiach medycznych.
Wiele chorób przewlekłych i cywilizacyjnych jest również chorobami dieto zależnymi, to oznacza, że właściwy dobór składników pokarmowych i naturalnych metod leczniczych, jest zdrowsza alternatywa lub wsparciem dla leczenia farmakologicznego.
Tradycyjna medycyna kliniczna nie rozwiązuje wszystkich problemów zdrowotnych ludzi, dlatego chcemy zaproponować otwarte miejsce spotkań dla ludzi poszukujących pomocy i specjalistów w formule otwartej i wiarygodnej.
Jednocześnie uważamy, że wyzwaniem przyszłości jest umożliwienie bezpośredniej komunikacji pacjentów i specjalistów bez narażania się na możliwe zagrożenia epidemiczne, jak również zmniejszenie emisji CO2 redukując do niezbędnego minimum używania środków transportu.
Nasza klinika medycyny integracyjnej online jest rozwiązaniem unikalnym w kraju i za granicą. Chcemy za jej pośrednictwem pomagać ludziom, oferując zmianę zachowań prozdrowotnych w celu zachowania prawidłowego stylu życia.
Dlaczego warto nas wesprzeć?
80% zgonów populacji ludzkiej jest konsekwencją chorób cywilizacyjnych i dietozależnych. Obserwujemy rosnące zainteresowanie świadomym podejściem do mądrego odżywiania jako sposobu na uniknięcie wielu chorób i wyleczenia wielu dolegliwości.
Nasze rozwiązania wpisują się w światowy trend w naturalnym leczeniu chorób. Jednocześnie nawet rozwiniętym i dojrzałym rynkom brakuje rozwiązań integrujących pacjentów ze specjalistami w jeden ekosystem leczenia żywieniowego. Dietetycy mają własne narzędzia do zarządzania biznesem, pacjenci mają dostęp do mnóstwa specjalistycznych ofert. Ale żaden z nich tak jak w przypadku FixCare.me nie jest dostępny w jednej aplikacji.
Jaki jest nasz zespół, który realizuje projekt?
Jesteśmy pasjonatami leczenia tym, co przez miliony lat ewolucji wytworzyła nasza natura, oraz specjalistami z kilku kluczowych obszarów: medycyny laboratoryjnej, medycyny żywienia, programowania i marketingu.
Artur Kajzer Od wielu lat specjalizuję się w marketingu medycyny laboratoryjnej i medycyny żywienia. Pasjonuję się zagadnieniami dotyczącymi łączenia medycyny konwencjonalnej z naturalną w jeden ekosystem dla pacjentów. Swoją wiedzę marketingową i medyczną wykorzystuję tworząc przełomową aplikację FiXcare.me. Liczę, że w ten sposób pomogę każdemu, kto potrzebuje leczyć się nie tylko pigułkami. |
Stanisław Franczak Jestem doświadczonym menadżerem oraz przedsiębiorcą, który pasjonuje się ekologicznymi rozwiązaniami w medycynie integracyjnej, czyli takiej, która łączy holistycznie wszystkie rodzaje medycyny. Moim celem jest wdrażanie metod leczniczych skupionych wokół naturalnych technologii wspierających zdrowie i środowisko. |
Anna Redler Ukończyłam dietetykę na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i psychodietetykę Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Od ponad 7 lat pomagam pacjentom w zmianie nawyków żywieniowych i poprawie ich samopoczucia oraz stanu zdrowia. Układam plany żywieniowe osobom z licznymi jednostkami chorobowymi. Prowadziłam prezentacje i szkolenia na temat zdrowego odżywiania. |
Grzegorz Tokajuk Jestem programistą z wieloletnim doświadczeniem i wykształceniem informatycznym. Pracuję również w szkole średniej jako nauczyciel przedmiotów zawodowych w technikum informatycznym. Specjalizuję się w tworzeniu stron i sklepów internetowych, a także projektuję zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji, które służą rozwiązaniom dla medycyny. |
Dlaczego zbiórka?
Uważamy, że w ten sposób możemy dotrzeć do sprzymierzeńców leczenia żywieniowego i zbudować społeczność świadomych ludzi, którzy wspólnie z nami, będą propagować ideę mądrego podejścia do własnego zdrowia. Często wystarczą drobne zmiany nawyków żywieniowych i behawioralnych, aby zapewnić sobie unikanie wielu chorób i łykanie leków bez opamiętania.