"FATUM" - film krótkometrażowy

Projekt
zakończony
210
/ 4000 zł
3
wspierających
 

O FILMIE

Trójka bohaterów, popychana niezbyt szlachetnymi, choć ludzkimi motywacjami, zostaje związana wspólnym losem. W kulminacyjnym momencie dochodzi do serii tragicznych wydarzeń: pożar, włamanie i trup w szafie, w jedym miejscu i w jedym czasie. Za tymi wydarzeniami kryje się zdrada, pieniądze i chciwość, ale kieruje nimi coś więcej niż ludzkie motywacje. 


Historię pragniemy opowiedzieć nielinearnie, na wzór francuskiej nowej powieści. Chcemy w ten sposób uzyskać bardziej subiektywny i narracyjnie ciekawszy obraz.


Chcemy położyć nacisk na warstwę plastyczną dzieła. Zależy nam na wykreowaniu mrocznego i kontrastowego świata. Ponadto chcemy by przestrzeń w kadrze dominowała nad bohaterami, co współgrałoby z koncepcją filmu, według której człowiek bardziej podlega losowi niż sam nim kieruje.


KIM JESTEŚMY I CO WCZEŚNIEJ ROBILIŚMY?

Jesteśmy zgraną i sympatyczną ekipą studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej. Mamy za sobą wiele przepracowanych wspólnie planów filmowych, których efektem były krótkie oraz dłuższe etiudy doceniane przez komisję, wykładowców i aktorów.

Zapraszamy do oglądania :)

Pozostałe  filmy dostępne tutaj: 

https://vimeo.com/user61748051


TWÓRCY

FRYDERYK NAJDA - reżyser, scenarzysta

thumb_33d8364_resize_1920_1080.jpg     

Urodzony w 1992 roku. Absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, obecnie student drugiego roku reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Zawodowo związany z produkcjami filmowymi i telewizyjnymi. 


MONIKA RAKOWSKA - operator

thumb_18f5cd9_resize_1920_1080.jpg

Urodzona w 1994 roku. Studentka drugiego roku realizacji obrazu filmowego w Warszawskiej Szkole Filmowej. Zawodowo związana z firmą No limits media, która zajmuje się przygotowaniem relacji z wydarzeń sportowych.


MILENA YEN-TRAN LINIEWICZ - kierownik produkcji

thumb_fdf943d_resize_1920_1080.jpg                                          

Urodzona w 1996 roku. Absolwentka Warszawskiej Szkoły Filmowej. Rozpoczęła swoją przygodę z filmem od aktorstwa, jednak organizacyjne powołanie bardziej do niej przemówiło. Obecnie pracuje zawodowo w branży.


KRZYSZTOF RATAJSKI - kompozytor

thumb_afdf66e_resize_1920_1080.jpg

Urodzony w 1992 roku. Absolwent kompozycji na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, nowatorski pianista.


MACIEJ BOJARSKI - realizator dżwięku

thumb_344fdeb_resize_1920_1080.png

Urodzony w 1996 roku. Student drugiego roku kreacji dźwięku w Warszawskiej Szkole Filmowej. Realizator dźwięku podczas koncertów. 


FUNDUSZE

Zdjęcia do filmu zaplanowane są na 27 sierpnia. Tworzymy ten film wspólnymi siłami wraz z naszymi znajomymi ze szkół filmowych całkowicie non-profit. Jednak, jak każdy film, i ten projekt wymaga inwestycji. Mamy już wybrane lokacje i kompletujemy obsadę. Obecnie staramy się znaleźć fundusze na sprzęt filmowy, wynagrodzenia aktorskie, transport oraz wyżywienie dla ekipy. Za każdą złotówkę będziemy dozgonnie wdzięczni.


FACEBOOK

https://www.facebook.com/FATUMshortfilm/ - FILM FATUM


WSPIERAJĄ NAS:

thumb_3caff3d_resize_1920_1080.jpg


thumb_d0946a3_resize_1920_1080.png

Regulamin komentowania