SZEMRANE I ZAKAZANE- Warszawiaki wydaja pierwszą płytę!

Projekt
zakończony
13985
/ 22000 zł
151
wspierających
 

Nazywamy się Warszawiaki. A właściwie Grupa Teatralna Warszawiaki. 


Jesteśmy pasjonatami historii i folkloru przedwojennej Warszawy. Można nas spotkać na ulicach, w podwórkach i bramch ocalałych od wojny kamienic. W strojach z minionej epoki, mówiąc i śpiewając warszawską gwarą odgrywamy scenki z przedwojennych rewii kabaretowych. Widzami są przechodnie i ludzie w oknach. Ich opowieści i wspomnienia to nasza wiedza, którą nieustannie od 2009 roku popularyzujemy.

Spisujemy opowiedziane przez świadków historii zdarzenia. Szukamy źródeł. Inspiracją do nagrania zapomnianej piosenki Chłopaki z AK było spotkanie z panem Tymoteuszem Duchowskim "Motek".  Zapiski, które dostaliśmy były dla nas zobowiazujące. Wkrótce weszliśmy do studia nagraniowego. Kombatanci AK byli naszymi pierwszymi widzami. Teledysk, Chłopaki z AK, który zrealizowaliśmy samodzielnie, otrzymał I nagrodę w konkursie amatorskich filmow historycznych. 

.- https://www.youtube.com/watch?v=ose38Oy2D0c -   


Nie zapominając o podwórkach i bramach miasta, weszliśmy na scenę aby przy współpracy z Domem Kultury OKO wystawić sceniczną adaptację powieści S. Wiecheckiego "Wiecha" pt: " Cafe pod Minogą "- http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/118485.html
Naszą pracę i pasję doceniła Fundacja "Afryka Inaczej". Otrzymaliśmy nagrodę- "Afrykas roku".


thumb__13669194_1100421490006111_7340729


Nigdy dość wiedzy.

Ciagle pojawiają się nowe wątki i tematy. Żeby było po warszawsku, organizujemy szemrane koncerty i wystawiamy scenki kabaretowe. Kostiumowa impreza "Szemrany Karnawał" to już tradycja w warszawskich klubach. Przedwojenne teksty piosenek i skecze to nasza baza.


Staliśmy się wykładowcami. Zapraszani jesteśmy do klubów kurturalnych, żeby opowiadać o życiu w dawnej Warszawie.

Zdarza nam się być przewodnikami. Pokazujemy Warszawę od strony spacerowej. Prowadzimy wycieczki, mówiąc oczywiście warszawską gwarą.

Ważne są dla nas rocznice związane z historią naszego miasta. 1 września można nas spotkać w praskich bramach. Co roku bierzemy  w uroczystosciach rocznicowych na Cmentarzu Powstańców Warszawy na Woli gdzie na zaproszenie Pani Wandy Traczyk-Stawskiej "Pączek" gramy koncert po głównych uroczystosciach.


thumb_Zdj%C4%99cie%201_resize_600_600.jp


Od pięciu lat w jedną z wrześniowych sobót zamieniamy kawałek ulicy Chłodnej we fragment przedwojennego bazaru- słynnego Kercelaka. Nasze zdobycze zbierane po strychach i piwnicach stają się rekwizytami i oprawą zdarzenia, które stało się już naszą tradycją.


W 2016 roku stanęliśmy do I Konkursu Muzyków i Kapel Ulicznych.

Wygrała nasza ferajna! thumb__teatrt%20wwiaki_resize_600_600.jp

thumb____szemraniec4_resize_600_600.jpg


Więcej o nas na naszej stronie: kliknij-> FB


Na album, który obecnie jest w przygotowaniu składać się będą dwie płyty- Szemrana i Zakazana.

Szemrane- Szlagiery i mniej znane utwory przedwojennej Warszawy. W aranżacji pełnej Gwary warszawskiej i cwaniackiego humoru.

Zakazane- Wzruszająca opowieść o Warszawie okupowanej. Repertuar czerpany

ze znanego filmu Zakazane Piosenki wzbogacony o teksty czerpane bezpośrednio ze źródeł konspiracyjnych tj. Druki Ulotne.


Zbieramy mamone!

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę