Letnie Warsztaty Usamodzielnienia Robinsona

Projekt
zakończony
1375
/ 20000 zł
9
wspierających
 

Kim jesteśmy

Fundacja Robinson Crusoe od 14 lat zajmuje się usamodzielnianiem i wszechstronnym wspieraniem młodzieży z instytucji pieczy zastępczej (domy dziecka, rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka) zagrożonej wykluczeniem społecznym. „Robinsonowie” (tak nazywamy naszych podopiecznych) wymagają wsparcia, bo nie wierzą w siebie, obawiają się świata zewnętrznego, często mają duże deficyty edukacyjne i społeczne, z trudnością odnajdują się na rynku pracy.  Uczymy Robinsonów jak zyskać samodzielność ekonomiczną, społeczną i emocjonalną.

W ciągu 14 lat działalności, Fundacja wypracowała autorskie praktyczne  programy usamodzielniania, które pozwalają młodzieży z placówek zaistnieć w lokalnej społeczności w konstruktywny sposób i własną aktywnością przeciwdziałać stygmatyzacji. Działamy na terenie całego kraju, gdzie zakładamy lokalne centra usamodzielnienia tzw. Wehikuły Usamodzielnienia dla młodzieży powyżej 16 roku życia.


thumb_OL1_resize_600_600.jpg

Na co zbieramy

Wakacyjny wjazd na obóz - "Letnie Warsztaty Usamodzielnienia Robinsona" jest stałym elementem kompleksowego i długofalowego programu Fundacji  adresowanego do usamodzielniającej się młodzieży z pieczy zastępczej, działającej w Wehikułach Usamodzielnienia w Warszawie, Wrocławiu, Zawierciu, Żorach, Sieradzu, Łodzi i Szczecinie.

Program Obozu Robinsona jest niezwykle intensywny. Zajęcia odbywają się codziennie od rana, czasem nawet do późnego wieczora, dlatego szczególną uwagę przykładamy do tego, aby były one zróżnicowane. Zajęcia merytoryczne (Gra Marufaktura Robinsona, warsztaty tematyczne) przeplatane są rekreacją (pływanie w jeziorze, pływanie łódkami, kajakami, rowerami wodnymi), rozgrywkami sportowymi oraz zajęciami artystycznymi (malowanie twarzy, tańce tradycyjne)

Uczestnictwo w obozie pozwala młodzieży poznać osoby z innych miast oraz skorzystać z ich doświadczeń związanych z usamodzielnieniem.

Obóz odbędzie się w dniach 15-26 sierpnia 2016 w Ośrodku Wypoczynkowym „Mała Szarlota” nad jeziorem Osuszyno na Kaszubach. Planujemy uczestnictwo 38 Robinsonów. Koszt pobytu jednej osoby to 1800 PLN


thumb_OL2_resize_600_600.jpg

Więcej o nas:
https://www.facebook.com/FundacjaRobinsonCrusoe/?fref=ts

Regulamin komentowania