Album "WARSAW". Zróbmy piękną książkę o naszym mieście!

Projekt
zakończony
20110
/ 30000 zł
158
wspierających
 
Nazywam się Agnieszka Kowalska i kocham to trudne do życia miasto:) Przez 15 lat pracowałam w "Gazecie Stołecznej", "Gazecie Co Jest Grane" i dziale kultury "Gazety Wyborczej". 

thumb_DSC_7526_resize_600_600.jpg

Z Łukaszem Kamińskim stworzyliśmy markę "Zrób to w Warszawie!", w ramach której Wydawnictwo Agory opublikowało trzy edycje naszego alternatywnego przewodnika po mieście. Zaprojektowało go Mamastudio

thumb_cv_resize_600_600.jpg

Napisałam też książkę "Warszawa. Architekci, projektanci, aktywiści o swoim mieście" składającą się z rozmów z ludźmi, kreującymi kulturalne oblicze miasta. 
Z Mikiem Urbaniakiem stworzyliśmy kulturalny warszawski magazyn "WAW". 

thumb_FullSizeRender%20(12)_resize_600_6

Właśnie wróciłam z krótkiego wyjazdu do Berlina. Bardzo pomógł mi w zaplanowaniu pobytu album Cee Cee "Berlin". To selekcja najciekawszych miejsc - księgarni, galerii, sklepów, kawiarni, restauracji, przestrzeni publicznych - pięknie sfotografowanych i opisanych. I towarzysząca im bardzo dobrze zrobiona mapa. 

thumb_FullSizeRender%20(14)_resize_600_6

Potrafiłabym z łatwością przygotować podobny album o Warszawie. Zdjęcia specjalnie do tej publikacji zrobią fotografowie, których znam z "Gazety" i bardzo cenię: Aga Bilska i Filip Klimaszewski. 
Zaprojektuje Mamastudio, które ma równie duże doświadczenie w promowaniu miasta. Prowadzą m.in. apartamenty dla turystów Autor Rooms. Dlatego są naturalnym partnerem do tworzenia albumu. Wydamy go wspólnie, w przyszłości uzupełnimy również multimediami.
A takiej eleganckiej, dwujęzycznej publikacji Warszawa wciąż nie ma!

thumb_about3_resize_600_600.jpg

Potrzebujemy Waszego wsparcia! Zróbmy razem album o naszym mieście, z którego będziemy dumni! Który pokaże Warszawę nowoczesną i kreatywną. Będzie służył zarówno nam, jako zapis tych ciekawych czasów, w których żyjemy, jak i polskim i zagranicznym turystom. 

W albumie zmieści się ponad 50 miejsc, takich jak: Muzeum Sztuki Nowoczesnej, osiedle fińskich domków na Jazdowie, Plac Defilad, kluby nad Wisłą, ogródki działkowe, Park Kultury w Powsinie, Nowy Teatr, Warszawa Powiśle czy butik Ani Kuczyńskiej. Lista nie jest jeszcze domknięta. Zachęcam też do reklamowania swoich inicjatyw w książce (zerknijcie do zakładki nagrody). Album "WARSAW" mógłby się ukazać jeszcze w tym roku. Ekscytacja jest, nie ukrywam:) Zróbmy to!

WIĘCEJ O NAS TUTAJ...

KTO?
AGNIESZKA KOWALSKA
Z wykształcenia historyk sztuki, z zawodu dziennikarka. Przez 15 lat pracowała jako dziennikarka w "Gazecie Stołecznej", "Gazecie Co Jest Grane" oraz jako redaktorka w dziale kultury "Gazety Wyborczej". Wspólnie z Łukaszem Kamińskim wydała w Agorze trzy edycje alternatywnego przewodnika "Zrób to w Warszawie!" oraz książkę "Warszawa. Architekci, projektanci, aktywiści o swoim mieście". Z Mikiem Urbaniakiem wydawała kulturalny magazyn "WAW". Interesuje się polskim designem, prowadzi sklepik LovKov i współprowadzi bazar ZOO Market na Pradze. Pisze książkę dla dzieci o swoim psie "Hej, Szprotka!", która jeszcze w tym roku ukaże się nakładem wydawnictwa Wytwórnia.

thumb_2016-02-141_resize_600_600.jpg

MAMASTUDIO
To jedno z pierwszych niezależnych warszawskich studiów projektowych. Od 15 lat zajmuje się komunikacją wizualną marek (firm, miejsc, produktów, organizacji oraz osób). Projekty Mamastudio uwzględniają rodzime wpływy, warszawskie korzenie oraz najnowsze światowe trendy w projektowaniu graficznym. Otwarte głowy i oczy, umiejętność strategicznego myślenia, a także wnikliwe spojrzenie na aktualne kody i mody panujące w świecie kultury i biznesu sprawiają, że od ponad dekady Mamastudio wyznacza trendy w projektowaniu komunikacji wizualnej. Dowodem tego są krajowe i międzynarodowe publikacje oraz nagrody (m.in. Kreatura 2010, Red Dot Design Award 2011, Wolda 2011, Best Brand Awards Europe&Russia 2013).
Mamastudio aktywnie angażuje się w działalność edukacyjną m. in. prowadząc wykłady w Szkole Strategii Marki SAR oraz wcześniej w Katedrze Mody ASP. 
Wspólnicy Mamastudio to współzałożyciele oraz członkowie Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej STGU oraz Klubu Brand Design (KBD). 
Wśród klientów Mamastudio znalazły się min. takie instytucje, jak Ministerstwo Gospodarki, NBP, Centrum Nauki Kopernik, Instytut Adama Mickiewicza, MTV, Canal+, Radio Zet, Zelmer, Carlsberg.  
Od lipca 2014 prowadzą także mikro hotel Autor Rooms, za pośrednictwem którego promują Warszawę oraz polską kulturę, sztukę i dizajn. 
Regulamin komentowania