Kurjer Włocławski

Projekt
zakończony
660
/ 1100 zł
4
wspierających
 
Typ projektu:

ŁADUJEMY WŁOCŁAWKOWI BATERIE!

WYRÓŻNIENIE W NAGRODACH PREZYDENTA MIASTA WŁOCŁAWEK W DZIEDZINIE KULTURY 2015


Stowarzyszenie Ładowarka powstało na początku 2015 roku i jest dzisiaj jedną z najbardziej rozpoznawalnych organizacji pozarządowych we Włocławku. Zajmujemy się inicjowaniem przedsięwzięć kulturalno-społecznych i inspirujemy w ten sposób do działania. W naszych działaniach przypominaliśmy już o historii włocławskich Żydów, zapraszaliśmy na "Rajd Walecznych" czy otwieraliśmy pierwsze w mieście plenerowe wystawy "Outside Gallery". Nie zapominamy przy tym o działalności charytatywnej, współpracując z lokalnymi liderami: Klubem Koszykówki ANWIL czy Grupą PETROKAN. Teraz zapraszamy także Ciebie do współpracy przy kolejnym przedsięwzięciu Stowarzyszenia ŁADOWARKA!


MEDIA O NAS |


 bydgoszcz.png   Kurjer Włocławski | maj 2016


 gp.png SZALOM. Żydzi w historii Włocławka | kwiecień 2015


logo_ddw.svg  Badanie świadomości marki Włocławek | luty 2016


q4_logo_jpg.jpg  Obama, Merkel i... Stowarzyszenie Ładowarka NIEMCY SKAPITULOWAŁY!

PIERWSZE WYDANIE "KURJERA WŁOCŁAWSKIEGO" W NARODOWY DZIEŃ ZWYCIĘSTWA 

thumb_pobrane%20(1)_resize_600_600.png

KURJER WŁOCŁAWSKI to niecodzienny projekt Stowarzyszenia Ładowarka, który w oryginalny sposób łączy poznawanie lokalnej historii z teraźniejszym życiem miasta. Pierwszy numer "Kurjera" został wydany 8 maja 2016 roku i w pieczołowity sposób przenosił czytelnika do roku 1945, kiedy to admirał Hans-Georg von Friedeburg podpisywał akt kapitulacji III Rzeszy, a w Europie wydawane były upragnione nagłówki: "The war in Europe is ended!"...

thumb_pobrane_resize_600_600.png

Gazeta stylizowana była na pismo wydane tuż po zakończeniu II wojny światowej. Nagłówek obwieszczał dobitnie "NIEMCY SKAPITULOWAŁY!". Wnętrze "Kurjera Włocławskiego" streszczało tragizm włocławian w okresie okupacji, ale także zawierało apel nowym komunistycznych władz o zachowanie spokoju. Proste nekrologi wspominały wybitnych mieszkańców Włocławka, którzy wpisali się w tragiczną historię okupowanej stolicy Kujaw. 

thumb__DSC_9657.NEF%20(1)_resize_600_600
  
Elementem projektu wydania "Kurjera Włocławskiego" było także zaproponowanie współpracy kilku lokalnym firmom, których reklamy pojawiły się w pierwszym wydaniu gazety. Nie były to jednak reklamy jakie znamy z dzisiejszych dzienników, ale banery nawiązujące do stylistyki reklam z okresu, do którego nawiązywał "Kurjer Włocławski". Była to jedyna w swoim rodzaju forma promocji włocławskiej klubo-kawiarni czy sklepu rowerowego z "rowerami niedoścignionej jakości". 

thumb_DSC_9669.NEF_resize_600_600.jpg

Miasto tańczy drżącego kankana
w barwnym mleku świateł rozproszone
Dyszy niebo jak zgaszony dywan
namarszczony z flandryjskich koronek

                        K. K. Baczyński | Hymn wieczorów miejskich 


KURJER WŁOCŁAWSKI w wyjątkowej sesji autorstwa Moniki Krutulskiej 
Przeczytaj majowe wydanie KURJERA WŁOCŁAWSKIEGO online

BOLSZEWIKA GOŃ, GOŃ, GOŃ!

DRUGIE WYDANIE "KURJERA WŁOCŁAWSKIEGO" W DZIEŃ CUDU NAD WISŁĄ

Naszym celem jest ponowienie wydania "Kurjera Włocławskiego" z okazji kolejnej rocznicy bitwy warszawskiej i przepędzenia bolszewików znad Wisły. Włocławek był niezwykle ważnym punktem na linii obrony Zachodniej Europy przed czerwonoarmistami. Bolszewicki ostrzał uszkodził włocławską katedrę oraz kościół farny, położone tuż nad wodami Wisły. Doszczętnie zniszczono pałac włocławskich biskupów, a ślady po bolszewickich kulach do dziś stanowią pamiątkę dla odwiedzających nadwiślańskie bulwary. 

"Kurjer Włocławski" kolportowany jest wśród mieszkańców Włocławka w dzień wydania. Oprócz tego gazetę zdobyć można w różnych punktach miasta. Planujemy nakład minimum 500 egzemplarzy co najmniej 4-stronicowej gazety. 

Dołącz do Mecenasów "Kurjera Włocławskiego", zareklamuj się w sposób w jaki nigdy dotąd tego nie robiłeś i przenieś się w przeszłość polskiej historii!

HISTORIA NAS ZDUMIEWA. Z DUMĄ SAMI TWORZYMY HISTORIĘ.
#BITWAOWLOCLAWEK1920

  

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę