Ola Trzaska wydaje drugą płytę!

Projekt
zakończony
6920
/ 20000 zł
47
wspierających
 
Dwa lata po wydaniu debiutanckiego krążka All Around, nazbierałam moc nowego, autorskiego materiału, którym bardzo chciałabym się podzielić - wśród nowych kompozycji nie brakuje rozbudowanych aranżacji, bogatego instrumentarium i sentymentu do zróżnicowanej barwowo groove’owej amerykańskiej muzyki lat 70 ubiegłego stulecia, ale też innych zaskakujących inspiracji. Część materiału z pomocą cudownych, utalentowanych, ciężko pracujących muzyków i inżynierów już nagrana, ale dalszy los albumu zależy od Ciebie – wydaj go ze mną!

thumb___KOMPOZYCJE2_resize_600_600.png


Mój nowy materiał obfituje w różnorodne tony, czasem jest to spokojna, gospelowa fraza, którą nieśmiało zapożyczam od Etty James, innym razem - gęste, matowe brzmienia licznych instrumentów dętych, które pojawiły się już w mojej twórczości wcześniej, nadając specyficzny charakter również mojej pierwszej płycie. Moim muzycznym kluczem porozumienia z kolejnym idolem - Gino Vanellim jest zastosowanie elektroniki wykorzystywanej przez tego kanadyjskiego artystę w niezwykle oryginalny sposób. Usłyszycie też fascynację brazylijską balladą pochodzącą z repertuaru Djavana, a fenomen kompozytcji Johannesa Brahmsa, które olśniły mnie jeszcze podczas studiów muzycznych, pomógł mi tchnąć jazzowe brzmienie w temat jego intermezza fortepianowego. Na zakończenie przedstawiam utwór mogący kojarzyć się z atmosferą filmu Tajemniczy ogród Agnieszki Holland: baśniowy, bardzo osobisty, przejmujący.

Planuję 9 utworów autorskich, tzn.: moich kompozycji, aranżacji i tekstów oraz 3 przepiękne, rzadziej wykonywane standardy jazzowe.

 

CIEKAWOSTKA: pierwszy album All Around był nominowany do Fryderyka 2015 :)

thumb__O%20MNIE_resize_600_600.png


thumb___Ola%20Trzaska_resize_600_600.png

 

A tu jeszcze więcej:

facebook @ olatrzaskamusic

twitter @ olatrzaskamusic

instagram @ olatrzaskamusic

youtube @ olatrzaska


thumb_____CO%20JU%C5%BB%20SI%C4%98WYDARZ

W doskonałym Studio 7 w Piasecznie, gdzie rodziły się albumy Moniki Brodki, Meli Koteluk czy Zbigniewa Wodeckiego, pod bardzo czujnym okiem jednego z grona naszych dobrych duchów – realizatora dźwięku Błażeja Domańskiego nagraliśmy już: partie perkusji, instrumentów klawiszowych - fortepianu, pianin elektrycznych Rhodes i Wurlitzer oraz przeróżnych syntezatorów, gitary basowej, kontrabasu, saksofonu sopranowego i tenorowego, klarnetu, klarnetu basowego, fletu, oboju, trąbki, flugelhornu, puzonu…


CIEKAWOSTKA: Wurlitzera można usłyszeć np. w piosence Woodstock Joni Mitchell z albumu Ladies of the Canyon, a Rhodesa w You are the Sunshine of My Life  Steviego Wondera

Alexandra Strunin cierpliwie pomogła nam wyprodukować wideo powyżej! O pomoc w projekcie okładki poprosiłam graficzkę i ilustratorkę - Weronikę Ulicką - jej prace możecie podejrzeć tu: behance.netKarol i Karolina Stańczak z Hura Studio  zrobili mi niesamowitą sesję zdjęciową na okładkę płyty, w turbanie (!), a make-up do tej sesji wykonała wspaniała Lidia Wajdyk-Szmańda. Wszystkim bardzo dziękuję!


thumb__MAKINGOF_resize_600_600.png

thumb__BEZ%20NICH_resize_600_600.png


thumb___odpal1_resize_600_600.png

thumb__odpal2_resize_600_600.png

thumb__odpal3_resize_600_600.png

thumb__odpal4_resize_600_600.png

thumb__odpal5_resize_600_600.png

thumb__odpal6_resize_600_600.png

thumb__odpal7_resize_600_600.png

thumb__odpal8_resize_600_600.png


thumb_____SZEREGI_resize_600_600.png

Jeśli postanowicie wspólnie ze mną wydać tę płytę, to latem chciałabym wrócić do studia i nagrać pozostałe partie instrumentalne, wokal (bez którego płyta nie będzie mieć sensu), resztę sekcji dętej wraz z solówkami, chórki, a nawet utwory z  udziałem gości specjalnych. Powstanie też duet z Ivo Kmiecik!

Potem nasz realizator Błażej, dniami i nocami będzie mistrzowsko miksował i masterował. Nie zastosujemy żadnych producenckich sztuczek – wyczyścimy tylko nagrane starannie instrumenty, żeby uchwycić ich odpowiednie proporcje. Materiał będzie żywy i prawdziwy.

Do tego Weronika stworzy nam unikalną oprawę graficzną, żeby płyta żyła i w uszach, i w oczach. Tłocznia wyprodukuje jak najwięcej kopii, żeby trafiły w wiele ciekawych dobrej muzyki rąk, a jeśli pójdzie naprawdę dobrze, to nakręcimy nawet teledysk do singla!

Podsumowując, potrzebuję jeszcze:


Studio, mix i mastering - 10 000 zł

Projekty graficzne - 2 000 zł

Demo (100 sztuk) - 500 zł

Drukarnia i tłocznia - 5 000 zł

Dystrybucja - 1 500 zł

Materiały promocyjne - 1 000 zł

 

thumb__PIERWSZA%20P%C5%81YTA_resize_600_

thumb__INNI_resize_600_600.png

Ewa Bem:

„Świat jaki jest, każdy widzi. I choć widzimy coraz więcej, to łatwo czasem coś ważnego przegapić. Powstająca w lekkim materialnym niedostatku nowa płyta Oli Trzaski jest faktem, którego nie należy przeoczyć. Ola Trzaska to młoda, arcykreatywna i zdolna Jazzmanka. Kompozytorka, aranżerka i instrumentalistka, a wszystko to dyplomowane, pełne pasji i świeżości. Naprawdę warto! Ba! Naprawdę trzeba wspomóc finansowo Jej projekt! To, co w zamian oferuje Ola Trzaska zwyczajnie się opłaca! A więc - nie materialiści dla idei a materialiści dla korzyści, wspomóżcie Olę Trzaskę w nagraniu jej nowej płyty. To mówiłam ja, Ewa Bem.”

 

Andrzej Jagodziński:

 „Ola Trzaska to naprawdę intrygująca artystka jazzowa. Ma nieprzeciętną wyobraźnię muzyczną, niezwykłe zdolności kompozycyjne i aranżacyjne. Jej pierwsza płyta zrobiła na mnie duże wrażenie, więc z pewnością sięgnę po tę kolejną. Każdy, kto ceni sobie wielowymiarowych artystów tworzących na najwyższym poziomie, powinien zrobić to samo.„

 

Mój Tata-muzyk :) :

 


Kochani! Proszę Was o wsparcie wydania mojego nowego materiału. Będę wdzięczna nie tylko za każdą złotówkę, ale też za rozesłanie wieści o moim albumie w którąkolwiek ze stron świata!

Jeżeli przemawia do Ciebie muzyka realizowana w najwyższej jakości przez świetnych muzyków, przepełniona osobistymi eksploracjami i instrumentalnymi eksperymentami - ZOSTAŃ MOIM WSPÓŁWYDAWCĄ!

Wydanie płyty planujemy na jesień 2016,

a nagrody rozdamy do końca 2016 roku.


thumb___160618%20OT_Odpal_infografika_st


Projekt wspiera:

Miasto Dąbrowa Górnicza 


thumb_DG_resize_600_600.jpg  


orazSTOART Związek Artystów Wykonawców


thumb_stoart_resize_600_600.png


DZIĘKUJĘ!

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę