UROCZYSKO - otwarty warsztat pszczelarski

Projekt
zakończony
2820
/ 40000 zł
48
wspierających
 

Czy zastanawialiście się kiedyś jak bardzo życie ludzi zależy od pszczół?
Weźmy za przykład śniadanie:


thumb_16010416_765526186934632_207350505


Ponad 1/3 produktów, jakie spożywamy istnieje tylko dzięki ciężkiej pracy pszczół.

Kiedy myślimy o pszczołach, pierwsze, co przychodzi nam do głowy to miód. Miód jest jednak tylko słodkim efektem ubocznym wytężonej pracy pszczół dla całej planety, a zatem także ludzkości.

Tymczasem jak mówi w naszym filmie Świepot - władca pszczół: „pszczoły są teraz w totalnej rzyci”. Mówiąc wprost: giną. I to my – ludzkość – jesteśmy tego główną przyczyną.


Jedynym rozwiązaniem tej sytuacji jest edukacja. Stawiając kolejne ule czy hotele nie zmienimy oblicza świata, ale ucząc, jak postępować z naszymi skrzydlatymi przyjaciółkami, mamy szanse na długofalową zmianę.

W dobie ginącego gatunku, ale i ginących zawodów pszczelarzy oraz bartników, należy tę wiedzę propagować, tak, by wszelkimi sposobami zwiększać liczebność pszczół.

By to robić potrzebujemy własnej przestrzeni. Możecie nam pomóc w zebraniu środków na zakup kontenera, wyposażenie warsztatu i zakup narzędzi.


Potrzebujemy Was, by wspólnie zbudować UROCZYSKO - Otwarty warsztat.

Uroczysko jest przestrzenią otwartą dla każdego chętnego poszerzyć wiedzę, podejrzeć pracę lub samemu popracować przy ulach i barciach.

Teren już mamy, od początku roku dzierżawimy działkę o wielkości 778 metrów:

thumb_DSC_7801_resize_600_600.JPGPrzy Waszej pomocy zbudujemy otwarte miejsce wykładów i spotkań, bibliotekę, stolarnię, miodarnię, a przede wszystkim enklawę dla ludzi, którzy chcą zdobywać praktyczne umiejętności pszczelarskie. Dla wszystkich, którym zależy na losie Matki Ziemi.

Pszczelarze amatorzy będą mogli przyjść ze swoim urobkiem, by odwirować miód w komfortowych, trzymających standardy warunkach i skorzystać z profesjonalnej linii do odbioru wszelkich produktów pszczelich.

Zapraszamy do nas rodziny z dziećmi i sąsiadów, by zarażać ich naszą wiedzą i pasją. Zapraszamy zmęczonych pracą, by odpoczęli na hamaku pod drzewem i poczytali literaturę fachową z naszej biblioteczki.

To pierwsze takie miejsce w Warszawie. 


Dzięki Wam może wyglądać tak:


thumb_15895638_1364151546952391_56294408
W naszych szeregach są zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Prowadzimy już pasieki w Warszawie - odbieramy z nich cudowny, najwyższej jakości miód, acz nie tylko o miód tu się rozchodzi.

Organizujemy warsztaty z udziałem ekspertów. Patronat nad akcją objęło Bractwo Bartne z Puszczy Augustowskiej oraz Pasieka Edukacyjna.

Do tej pory działaliśmy chałupniczo, na małą skalę, np. zajęcia dla dzieciaków prowadziliśmy z bagażnika samochodu.

Daleko w ten sposób nie zajdziemy.


Pomóżcie nam to zmienić!

Zbudujcie z nami UROCZYSKO.


Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij TUTAJ


Nasz profil na FB 

Nasza strona wbb.org.pl

thumb_thumb_syrem_resize_1200_628_resize


Regulamin komentowania