Agnieszka Grochowicz zbiera fundusze na nagranie płyty!

Projekt
zakończony
3440
/ 15000 zł
53
wspierających
 

Nazywam się Agnieszka Grochowicz:) Od dłuższego czasu pytają mnie Państwo po koncertach, na których często się spotykamy "A gdzie jest Pani płyta?". Chyba nadszedł czas, żeby coś z tym zrobić - ponieważ ile jeszcze można odpowiadać, że jej "niestety nie ma "?. Wierzę, że uda nam się razem doprowadzić do jej ukazania się i że będą mogli Państwo w dowolnie wybranym momencie zajrzeć do naszego muzycznego świata - mojego, wspaniałych kompozytorów i muzyków biorących udział w projekcie.

thumb__grochowicz%20fot%20a.m.staszczak_

fot. Anna Maria Staszczak

O MNIE: Piszę piosenki i je śpiewam, a także jestem swoim własnym managerem! :) Dotychczas napisałam piosenki  z kompozytorami takimi jak Andrzej Zarycki, Zygmunt Konieczny, Ewa Kornecka, Janusz Grzywacz, Hadrian Tabęcki, Jerzy Derfel, Mirek Czyżykiewicz oraz bardzo zdolnymi kompozytorami młodego pokolenia - Darkiem Szwedą, Dawidem Rudnickim, Aleksandrem Brzezińskim,Pawłem Pierzchałą,                 Stanisławem Rzepielą. Kontynuuję w sposób autorski tradycję gatunku nazywanego w Polsce piosenką poetycką, charakteryzującego się dbałością o poetycką wartość słowa i metafory, aranżację muzyczną, wagę śpiewanego słowa i silny emocjonalny kontakt z publicznościąProwadzę aktywne życie koncertowe - mam za sobą koncerty w m.in - Radio Kraków, Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie, Piwnicy pod Baranami, Scenie Przy Pompie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatrze Małym w Tychach, Filharmonii Opolskiej, Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym w Toruniu, licznych ośrodkach kulturalnych na terenie całej Polski, m.in w Warszawie, Kielcach,Jeleniej Górze, Katowicach, Legnicy, Lublinie, Puławach, Zakopanem. Moje piosenki gościły na antenie Radia Kraków, Trójki,Radia PIK, Radia Koszalin, Radia Lublin, Radia Szczecin etc. Jestem laureatką licznych festiwali piosenki artystycznej oraz Stypendium Miasta Krakowa.

REGULARNY KONTAKT z Naszymi Słuchaczami utrzymujemy przez fanpage na Facebooku a adres jego...

https://www.facebook.com/Agnieszka-Grochowicz-320747095742/ :)


O PŁYCIE:

Płyta będzie obrazem mojej współpracy twórczej ze znanymi kompozytorami piosenki oraz moich poszukiwań i fascynacji muzyczno-literackich.

Autor tekstów  - Agnieszka Grochowicz

Muzyka: Andrzej Zarycki, Ewa Kornecka, Janusz Grzywacz,Zygmunt Konieczny, Jerzy Derfel i in.

W projekcie weźmie udział zespół znakomitych krakowskich muzyków.

Stylistycznie - jak zawsze: od szeptu - do krzyku, od liryki - do mocnego uderzenia!


REKOMENDACJE:

Zygmunt Konieczny, kompozytor

Słyszałem recital Agnieszki Grochowicz i uważam, że jest to jedna z najlepszych wokalistek w  Polsce; wszechstronnie muzykalna i znakomicie interpretująca śpiewany tekst. Jej występ jest niezapomnianą kreacją artystyczną. Agnieszka dodatkowo wyróżnia się tym, że jest autorką wszystkich wykonywanych przez siebie tekstów wysokiej próby literackiej, a także bardzo interesującej muzyki do niektórych ze swoich piosenek.Gorąco polecam, Zygmunt Konieczny.

 Ewa Kornecka, kompozytorka

Agnieszka Grochowicz – niezależna, indywidualna, naturalna i bezkompromisowa – to  niepowtarzalna „jakość sama w sobie” śpiewająca,  komponująca i pisząca teksty artystka – obdarzona instynktem scenicznym, wspartym solidnym przygotowaniem profesjonalnym. Jej spektakle ­ recitale są starannie zakomponowane, różnorodne i konsekwentne ­ w warstwie literackiej nawiązujące do najlepszych tradycji piosenki –  Osieckiej, Kabaretu Starszych Panów – są przewrotne i inteligentne, w warstwie muzycznej ­  czerpiące z klasyki  i jazzu. Śpiewając – wciela się w postacie; widz i słuchacz jest świadkiem fascynujących  metamorfoz. Wszystkie te elementy wsparte niebanalną, techniką wokalną i interpretacją z pogranicza piosenki aktorskiej  są gwarancją niezwykłego, intrygującego wydarzenia, jakim jest każdy koncert Agnieszki Grochowicz.

Andrzej Zarycki, kompozytor

Utalentowana muzycznie, wrażliwa, pracowita, precyzyjna, odpowiedzialna, twórcza….Radość śpiewania i inteligencja sprawia, że jej interpretacje oprócz jakości warsztatowej i artystycznej mają rzadki, precyzyjnie kontrolowany wdzięk. Są pełne lekkości i przykuwającego uwagę uroku. Z satysfakcją przyjąłem propozycję współpracy z Panią Agnieszką przygotowującą nowe pieśni do kolejnego swojego recitalu. Teksty które otrzymałem do umuzycznienia śpiewają od pierwszego czytania.

 
Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę