Debiutancka płyta Ilony Sojdy

Projekt
zakończony
8325
/ 8000 zł
118
wspierających
 

thumb__cropped-IMG_9601-2-23_resize_600_

(fot.: kinga miko)


Cześć! 


Nazywam się Ilona Sojda. Od lat śpiewam poezję. Na co dzień współpracuję z kieleckim Teatrem "Scena Autorska STUDIO" oraz Markiem Terczem, autorem większości wykonywanych przeze mnie utworów. Jestem laureatką największych festiwali piosenki artystycznej w Polsce m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Mam za sobą udział w kilkudziesięciu koncertach telewizyjnych, współpracę z teatrami, m.in. Teatrem STU w Krakowie, oraz takimi osobowościami sceny i estrady jak Janusz Grzywacz i Milo Kurtis.


Po latach koncertowania przyszedł czas na wydanie mojej debiutanckiej płyty. Materiał został już zarejestrowany. Dzięki Waszej pomocy możliwy będzie jego mastering i wydanie go w formie fizycznej płyty CD.

 

thumb_wstudiu2_resize_600_600.jpg


O płycie:

Na płycie znajdzie się dziesięć utworów o miłości autorstwa Marka Tercza, tworzących niezwykłą, wielobarwną opowieść o pragnieniu i namiętności. Za ich elektroniczną oprawę odpowiadają znakomici muzycy: Łukasz Kowalski i Paweł Piotrowski. Materiał był już wykonywany na koncertach i spotkał się z bardzo dobrym odbiorem publiczności.

 

Marek Tercz – poeta, pieśniarz, bard, kompozytor

Laureat wielu nagród, m.in. Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Artystycznej, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej "Fama", Festiwalu Piosenki w Opolu (z Piwnicą pod Baranami). Jest autorem piosenek wykonywanych m.in. przez aktorów Piwnicy pod Baranami, Przemysława Gintrowskiego, Ilonę Sojdę, Roberta Kasprzyckiego.

 

Łukasz Kowalski – muzyk sesyjny, pianista, kompozytor i producent muzyczny

Kierownik muzyczny w zespole Andrzeja Piasecznego. Współpracował z takimi artystami jak Natalia Kukulska, Mieczysław Szcześniak, Ewa Bem, O.S.T.R., Monika Brodka, Novika, Seweryn Krajewski, Velvet. Grał w zespole Pilichowski Band.

 

Paweł Piotrowski – pianista od lat współpracujący z Teatrem Scena Autorska STUDIO w Kielcach.


thumb____studio3_resize_600_600.jpg


Wsparcie:

Zebrane fundusze przeznaczę na: opłatę za studio, mastering oraz wytłoczenie i wydanie płyty.

Wydajmy tę płytę razem!

 

Przewidywany termin realizacji:

 

Premiera płyty zaplanowana jest na jesień 2016. Do końca 2016 planujemy zrealizować wszystkie nagrody.

 

Inni o mnie:

 

Marek Tercz: Przez to, że jest nieprzystająca, swoja, jest niezwykle trudna do nazwania. I to jej potęga. W przypadku takich totalnie autorskich piosenek wykonawca jest pasem transmisyjnym pomiędzy autorem i publicznością. Chodzi o to, żeby ten pas przekazywał drgania, rezonował. Ilona potrafi stworzyć taki rezonans. Jeśli ktoś śpiewa sensem i emocjami, to śpiewa prawdę. Myślę, że ona tak robi.


Mirosław Czyżykiewicz po 41. SFP w Krakowie: Indywidualność, siła wyrazu, naturalna energia. Prawdziwa iskra, której nikt z nas nie znał. Spadła z nieba i zadziwiła bezpretensjonalnością, niezwykłym zaangażowaniem.

 

Wojtek Czemplik, skrzypek zespołu Stare Dobre Małżeństwo: Ilona Sojda to największy talent od 40 lat w Polsce.  

 

Więcej o mnie w linkach:

 

Fanpage

Strona internetowa

Soundcloud


thumb__moze-to-na-okladke-1024x949_resiz
(fot.: kinga miko)

Regulamin komentowania