WESPRZYJ WYDANIE DEBIUTANCKIEJ PŁYTY ZESPOŁU CRONICA

Projekt
zakończony
1905
/ 15000 zł
21
wspierających
 

Witamy serdecznie na stronie naszego projektu!
Jesteśmy młodym zespołem folkmetalowym. W 2015 roku wydaliśmy własnym nakładem epkę "Świt historii", która spotkała się z serdecznym odbiorem, co stało się dla nas impulsem do nagrania długogrającego albumu "Na tej ziemi". Udało nam się już nagrać wszystkie ścieżki oraz częściowo zmiksować i zmasteringować materiał. Jednak dalsze koszty nas przerastają. Będziemy ogromnie wdzięczni za każdą pomoc, która przybliży nas do spełnienia muzycznego marzenia – sfinalizowania masteringu, wytłoczenia i dystrybucji krążka.


Cronica powstała w 2014 roku. Nasza muzyka nie krąży jednak tylko i wyłącznie wokół jednego gatunku: folku, jest swoistą mieszanką różnych stylów charakteryzujących poszczególne regiony. Cronica to siedem osób wnoszących do zespołu swoje indywidualne odczucie folkloru przez co muzyka, którą tworzymy nie jest sztampowa i zestawia ze sobą często bardzo różnorodne odmiany melodii wywodzących się z tradycji ludowych. Zespół łączy ciężkie gitarowe brzmienia z instrumentami oddającymi klimat średniowiecznych ballad, żeglarskich pieśni, powieści, podań, legend i innych utworów ludowych. Nazwa została zaczerpnięta z utworów dziejopisarskich, charakterystycznych dla średniowiecza, a jej doskonałym odzwierciedleniem jest tematyka naszych piosenek.


thumb_11825653_929770187065278_247470865


Cudownie jest tworzyć coś dla innych z ludźmi, którzy dzielą ze sobą wspólną pasję. Po dwóch latach wspólnego grania, koncertowania, tworzenia brzmień i melodii - nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez Cronicy! Jest to dla nas wspaniała odskocznia od życia codziennego, która dodaje nam energii,  pozwala wyrazić siebie, poznać mnóstwo ciekawych osób i zdobyć wiele rewelacyjnych wspomnień. Wyjątkowym uczuciem jest możliwość dzielenia się z Wami naszą twórczością - to Wy jesteście dla nas siłą napędową, która mobilizuje nas do pracy. Nie ma lepszego uczucia niż zobaczyć Was pod sceną bawiących się, śpiewających i tańczących w rytm naszych kawałków.

thumb_l.php_resize_600_600.jpg


Mamy na naszym koncie już takie sukcesy muzyczne jak:
- występ na I, II, III Ogólnopolskim Zlocie Miłośników Folk Metalu (Kraków i Warszawa, Wrocław)

- support zespołów takich jak: Grai (Rosja), SatanaKozel (Rosja), Woodscream (Rosja), Forodwaith (Białoruś), Welicoruss (Rosja), Radogost (Polska), Percival Schuttenbach (Polska) i wiele innych
- zajęcie pierwszego miejsca na koncercie eliminacyjnym Przeglądu Kapel Studenckich w Gliwicach
- koncert na Słowiańskiej Nocy Folk Metalowej w Brennej w 2015 roku
- koncerty w dwóch edycjach Folk Metal Night (Warszawa, Kraków)
- koncert na Festiwalu Kultury Słowian Stado


thumb_11181212_903133639728933_770776877


Skład zespołu:

Dariusz Dąbek - wokal, gitara elektryczna, sopiłka
Katarzyna Cisek - flet poprzeczny, wokal
Magdalena Hałas - skrzypce
Adrianna Kania - keyboard
Remigiusz Majcher - gitara elektryczna
Maciej Rzyman - gitara basowa
Dawid Dubiel - perkusja, wokal


Więcej informacji o naszej działalności i najbliższych koncertach mogą Państwo znaleźć na naszym fanpage: FACEBOOK 

Nasz kanał na Youtube: TUTAJ
Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę