Kurs Promotora Karmienia Piersią

Projekt
zakończony
180
/ 4250 zł
6
wspierających
 

thumb___emi%20i%20monia_resize_600_600.jJesteśmy grupą pozytywnie zakręconych matek mających wspólny cel: promowanie karmienia naturalnego i pomoc kobietom, które w trakcie laktacji napotykają różnego rodzaju problemy.  

Współczesny świat nie jest przychylny karmieniu mlekiem matki. Brak dostępu do wykwalifikowanej kadry medycznej oraz chaos informacyjny na temat żywienia dzieci często skazuje młodych rodziców na działanie po omacku. My chcemy to zmienić, przynajmniej lokalnie -w Gdyni.  

Każda z nas ma inny staż w byciu matką, inne doświadczenia, ale marzenia mamy wspólne. Emilia to szczęśliwa żona i mama dwuletniego Sylwestra, doradca noszenia dzieci w chustach akredytowany przez Akademię Noszenia Dzieci oraz instruktor masażu Shantala. Od dwóch lat organizuje bezpłatne spotkania dla rodziców, którym bliska jest idea naturalnego rodzicielstwa. Założyła Klub Rodzica Naturalnie, aby rodzice o podobnych wizjach wychowawczych mogli spotykać się i pogłębiać swoją wiedzę w trakcie spotkań z różnymi specjalistami.

Monika, mama rocznej Tuanny, jest w zasadzie w Klubie Rodzica od początku, pomaga przy organizacji spotkań a podczas przygotowań do Konferencji Laktacyjnej jest dodatkowym mózgiem Emilii. Przebojowo załatwia wszelkie formalności związane ze sponsorami Konferencji, gotując nam przy tym zupę z soczewicy. Po własnych przebojach z karmieniem piersią marzy, by inne mamy miały pomoc zapewnioną od samego początku.

thumb_Gosia_resize_600_600.jpgGosia ma z nas najdłuższe doświadczenie w byciu mamą posiadając już trójkę dzieci. Najmłodszy, roczny Marceli, jest uczestnikiem wszystkich imprez, które wspólnie organizujemy. To dzięki niemu Gosia została specem od NHN czyli naturalnej higieny niemowląt oraz prowadzącą warsztaty z pieluchowania wielorazowego.

Dorota wraz z szesnastomiesięczną Zosią dołączyła do tej grupy, szukając miejsca, gdzie obie będą mogły aktywnie spędzać czas. Jako instruktorka harcerska ma doświadczenie w organizacji wielu imprez, a także wieczną potrzebę służby innym, którą chce spożytkować na pomocy młodym mamom. Wraz z Gosią prowadzi warsztaty na temat pieluch wielorazowych, autorka bloga pogotowiepieluszkowe.pl .

W ramach Klubu Rodzica Naturalnie odbywały się różne wydarzenia promujące bliskość, noszenie dzieci w chustach, a także wspierające matki karmiące piersią. Do naszych sukcesów możemy zaliczyć m.in. organizację spotkań z doradcą laktacyjnym, Konferencję Laktacyjną oraz oznaczanie miejsc przyjaznych rodzinie i mamie karmiącej w ramach akcji "Gdynia mlekiem płynąca".

Teraz chcemy założyć grupę wsparcia dla matek pragnących karmić swoje dzieci piersią. Aby zrealizować to marzeniu potrzebujemy ukończyć kurs Promotora Karmienia Piersią (PKP), czyli stać się osobami, które będą się dzielić swoją wiedzą na temat laktacji i promować karmienie naturalnie w środowisku lokalnym.

thumb___12465970_1713809292183502_570495Promotor Karmienia Piersią pracuje jako wolontariusz na rzecz wszystkich matek potrzebujących wsparcia podczas karmienia swojego dziecka. Niestety kurs jest kosztowny, a nie każda z nas może sobie na taki wydatek pozwolić. Dlatego by nie tracić rąk do pracy postanowiłyśmy ODPALIĆ PROJEKT i uzbierać potrzebną kwotę.

Wszystko to robimy z potrzeby serca, ponieważ jesteśmy głęboko przekonane, że naturalne karmienie jest zdrowym startem w przyszłość. Działania nasze są działaniami społecznymi, skierowanymi do tych wszystkich kobiet, które będą potrzebowały pomocy. Pomaganie innym daje nam ogromną siłę do działania.

Jeśli chcesz się dowiedzieć dlaczego karmienie naturalne jest tak ważne, zapraszamy tu: Breastfeeding and the Use of Human Milk

Jeśli chcesz się dowiedzieć dlaczego potrzeba więcej Promotorów, zapraszamy tu: Centrum Nauki o Laktacji- raport

Jeśli chcesz zobaczyć co właśnie robimy na rzecz matek karmiących, zapraszamy tu:Konferencja Laktacyjna w Gdyni


Regulamin komentowania