"ZANIKAM" Arne Lygre - polska prapremiera w TEATRZE ZAMIAST

Projekt
zakończony
1950
/ 7000 zł
17
wspierających
 

 

IDEA

Z dumą i radością informujemy, że przygotowujemy w Teatrze Zamiast w Łodzi polską prapremierę norweskiego  dramatu pt. Zanikam autorstwa Arne Lygre w tłumaczeniu Elżbiety Frątczak-Nowotny. Wydarzenie to odbędzie się w ramach projektu Dotknij Teatru, które jest organizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.  Próby już trwają, premiera zbliża się wielkimi krokami (30.03.2016), ale niezbędne jest Wasza pomoc, aby zrealizować nas cel i móc wystawiać spektakl regularnie.

 

O NAS

TEATR ZAMIAST został założony przez absolwentów „łódzkiej filmówki” - Wydziału Aktorskiego PWSFTVIT im. Leona Schillera w Łodzi. Z potrzeby serca i pracy, młodzi aktorzy samodzielnie odnowili  zniszczony, pofabryczny kompleks Wi-Ma w Łodzi, w którym dziś odbywają się wydarzenia kulturalne, warsztaty, koncerty i recitale.

Do tej pory wystawiliśmy spektakle, m.in.: "Targowisko, czyli dzieje rozkładu Pana H." (reż. Magdalena Drab), "Miasto Ł"' na podstawie powieści Tomasza Piątka (reż. Magdalena Drab),  „Tajemnice kwiatu paproci” (reż Przemysław Jaszczak) w ramach DOTKNIJ TEATRU 2015, teatr czytany „Dzielni chłopcy” (reż. Magdalena Drab), „At last” czyli recital na podstawie standardów bluesowo jazzowych. 

Ta praca została wyróżniona nagrodą -  Złotą Maską za "Najważniejsze wydarzenie na scenie off w sezonie 2013/2014". Od tego czasu nie zwalniamy tempa, ale coraz ambitniejsze projekty, wymagają większych nakładów finansowych. Polska prapremiera ZANIKAM jest właśnie takim wyzwaniem!

 

 

OD WAS

Próby już  trwają, ale przygotowania generują liczne koszty, które są niezbędne do tego, aby przygotować spektakl.

Dzięki Wam będzie możliwa eksploatacja spektaklu także po premierze. Musimy kupić niezbędny sprzęt sceniczny, oraz scenografię, dzięki której będziemy mogli wystawiać spektakl m.in. na festiwalach teatralnych, a także pojechać ze spektaklem do Norwegii.

Naszym marzeniem jest także zaproszenie z Norwegii autora dramatu, Arne Lygre.

 

 

DLA WAS

Dla tych, którzy pomogą nam zrealizować nasz projekt, mamy torby i gadżety z logo teatru, własnoręcznie robione ciastka, video-podziękowania, które możecie wykorzystać w internecie, oraz inne niespodzianki... Satysfakcja gwarantowana!

 

O SPEKTAKLU:

 Czy naprawdę umiemy zrozumieć sytuację kogoś innego, kto teraz cierpi? Czy sami możemy się przygotować na ból, którego nie znamy? A co, jeśli to my, nagle i niespodziewanie, stajemy się uczestnikiem wydarzeń, które do tej pory tylko obserwowaliśmy z bezpiecznej perspektywy? Takie pytanie stawia sobie główna bohaterka dramatu, ale żeby na nie odpowiedzieć, tworzy równoległe światy, w których repliki jej przyjaciół oraz ona sama, sprawdzają granice swojej wyobraźni i lęków. Im bardziej zanurzają się w te świat, tym bardziej odkrywają

W spektaklu wystąpią aktorzy związani z Teatrem Zamiast oraz z Łodzią, a specjalnie skomponowana muzyka zabierze Was w niebezpieczny, ale fascynujący świat, w którym zanikanie jednego świata oznacza stawanie się innego…

 

Zapraszamy na stronę spektaklu:

 

https://www.facebook.com/Zanikam-741225382645855/

oraz

Teatru Zamiast: https://www.facebook.com/TeatrZamiast/

 

ARNE LYGRE Zanikam

Przekład: Elżbieta Frątczak - Nowotny

Reżyseria: Katarzyna Dąbkowska – Kułacz

Muzyka: Hubert Kułacz

Ruch sceniczny: Jacek Owczarek

Obsada:Anita Tomczak, Małgorzata Goździk, Joanna Wiśniewska, Hubert Kułacz


thumb_anita%20-%20opis_resize_600_600.jp

thumb_gosia%20-%20opis_resize_600_600.jp


 thumb_asia%20-%20opis_resize_600_600.jpg

 

 thumb_Hubcio%20-%20opis_resize_600_600.j

 

thumb_______kasia%20-%20opis_resize_600_

 

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę