10 mitów inteligentnych domów

Projekt
zakończony
4971
/ 15000 zł
85
wspierających
 

WSTĘP


Jaś nie żyje. Ale nie umarł, bo nigdy się nie urodził. Jaś jest wirtualnym asystentem rodziny Kowalskich, ich pupilem. Jednak pewnego dnia do oprogramowania Jasia wkrada się błąd. Wskutek pomyłki zaczyna polować na członków familii - zamyka ich w pokojach, parzy kawą, a nawet podtapia. Na szczęście w ostatnim momencie pojawia się superbohater - Hackerman! Dostaje się do kodu Jasia, znajduje przyczynę błędu i ratuje całą rodzinę. Następnie rozsyła do wszystkich JAŚ'ów (Jednostek Automatyzacji Środowiska) samokopiujący się wirus naprawczy, by nigdy więcej nie wydarzyła się taka tragedia. I tak wszyscy żyli długo i szczęśliwie... Ale czy na pewno?

thumb_11702980_1722760481285013_15475811
Maciek Turski 

O PROJEKCIE


Cześć!

Nazywam się Maciek i niedawno napisałem książkę. O czym? O tym, na czym znam się najlepiej - o inteligentnych domach. To będzie pierwsza i jedyna nietechniczna książka o inteligentnych domach. Co znaczy nietechniczna? Jest ona skierowana do wszystkich fanów nowych technologii, osób zainteresowanych nieruchomościami i szeroko pojętą branżą domową. W prosty i przejrzysty sposób opisuje tematykę systemów Smarthome. Nie zawiera jednak zbędnych wzorów, tabel specyfikacji i niejasnych wykresów. Pragnę ją wydać z Waszą pomocą. To jednak nie wszystko. Ta książka jest jedynie narzędziem do osiągnięcia pewnego dużo, dużo istotniejszego celu. Ale o tym później...
         

thumb__Ok%C5%82adka%2010%20mitow%20intel

Okładka książki "10 mitów..."


O KSIĄŻCE


To osobista podróż podzielona na 10 przystanków - rozdziałów omawiających kolejne aspekty inteligentnych domów. Czytając tę zwięzłą książkę dowiesz się:
  • Czym tak na prawdę są inteligentne domy
  • Jakich możliwości i funkcji możesz się po nich spodziewać
  • Jakie obawy i zagrożenia niosą inteligentne domy
  • Jak dobrać wykonawcę i jak się z nim komunikować
  • Jak zrealizować projekt idealnie dopasowany do Twoich potrzeb
thumb_Obraz%209_resize_600_600.png

Przykładowa strona z książki "10 mitów..."

 

CHCĘ DZIELIĆ SIĘ WIEDZĄ


Choć nad publikacją pracowałem przez ostatni rok, to zawiera ona wiedzę zbieraną przez ponad pięć lat życia zawodowego. W tym czasie zrealizowałem kilkadziesiąt systemów automatyki budynków, przeszkoliłem kilkuset instalatorów, pisałem artykuły, udzielałem wywiadów, prowadziłem wykłady i webinaria. Niejako podsumowaniem tej pracy była nagroda od organizacji KNX Polska, co oceniam jako duży, osobisty sukces. Bardzo często dzieliłem się swoją wiedzą zupełnie bezpłatnie


Webinarium "Nowoczesne technologie w domu i mieszkaniu"


CORAZ LEPSZA KSIĄŻKA


Również "10 mitów..." w formie elektronicznej - jako tzw. e-book - był dostępny za darmo. Pobrało go kilka tysięcy internautów! Dzięki informacjom zwrotnym, uwagom i komentarzom czytelników mogłem wrócić do niektórych fragmentów książki i je poprawić. Wersja papierowa książki będzie dzięki temu jeszcze lepsza!

thumb___Obraz%2010_resize_600_600.png

Przykładowa strona z książki "10 mitów..."


MÓJ PARTNER MERYTORYCZNY


Praca nad publikacją nie byłaby możliwa bez firmy Futunext - głównego sponsora książki. Zatrudnienie w Futunext umożliwiło mi opłacenie rachunków i spokojną, wieczorną pracę nad książką. Doświadczenie zdobyte podczas realizowania projektów w Futunext miało ogromny wpływ na merytorykę publikacji. Prawdopodobnie bez FN książka "10 mitów..." nigdy nie ujrzałaby światła dziennego.


Materiał promocyjny Futunext


ZBIÓRKA

Na co potrzebuję pieniędzy? W pierwszej kolejności na pokrycie kosztów przygotowania książki - opracowania graficznego oraz redakcji i opłacenia produkcji książki. Następnie na organizację szkoleń i warsztatów - by dzielić się wiedzą efektywnie i efektownie!

15 000 zł 

Ta kwota pozwoli na wydanie książki w pełnym nakładzie.


40 000 zł

Przekroczenie tego progu umożliwi zorganizowanie ogólnopolskiej konferencji pt. "Nowoczesny dom". Każdy, kto wesprze akcję uzyska zaproszenie do uczestnictwa online w tej konferencji.


100 000 zł

Ta kwota umożliwi przygotowanie serii konferencji pt. Nowoczesny dom" w czterech polskich miastach. Wszyscy wspierający zbiórkę uzyskają dostęp do uczestnictwa w każdej z konferencji online. Ponadto powstanie projekt książki pt. "Nowoczesny dom" - zbioru najlepszego sortu wiedzy i praktyk o tym jak korzystać z nowych technologii, by mieszkanie było oszczędne, bezpieczne i komfortowe.

CO JEST CELEM?

Więc co właściwie jest celem tej zbiórki? Gospodarstwa domowe w Polsce zużywają około 38% energii cieplnej* i 19,5% energii elektrycznej zużywanej w Polsce. Łączny koszt tej energii wynosi dziś około 29,5 miliarda złotych. Często proste rozwiązania, drobne zmiany w domu mogą obniżyć ten koszt nawet o 30%! W skali całej Polski to prawie 9 miliardów złotych! 
ODZYSKAJMY NASZE 9 MILIARDÓW ZŁOTYCH!
To tak, jakby każda czteroosobowa rodzina dostawała corocznie 1000 zł w prezencie! Według mnie jest o co walczyć. Brakuje jednak świadomości, dostępu do wiedzy i narzędzi oraz społeczności, która ten cel - tak jak ja - uważa za ważny. Wspólnie możemy to zmienić!
* Dane z GUS 

thumb___Obraz%208_resize_600_600.png

Przykładowa strona z książki "10 mitów..."


ZRÓBMY TO RAZEM!


Głęboko wierzę, że nowoczesne budownictwo i inteligentne domy to idee warta szerzenia! Wiem, że to przyszłość, która Polakom może pomóc zabezpieczyć dobytek ich życia i generować realne oszczędności. Zdaję sobie jednak sprawę, że dziś są to idee mało znane i nie rozumiane. Proszę Cię o pomoc w szerzeniu tych idei poprzez wsparcie wydania mojej książki. Dziękuję!


NAGRODY
thumb_55d_resize_600_600.JPGthumb_80b_resize_600_600.jpgthumb_IMG_20151130_171607_resize_600_600thumb_kubek_resize_600_600.png

O akcji napisali:
thumb_Dziennik-Wschodni_resize_600_600.j thumb_kontestacja_resize_600_600.jpg thumb_dominteligentny.info_resize_600_60 thumb_fachowy_elektryk_resize_600_600.jp thumb_Bia%C5%82a24_resize_600_600.png thumb_radio_biper_resize_600_600.jpg thumb_fachowy_instalator_resize_600_600. thumb_slowopodlasia_resize_600_600.pngthumb_archiconnect_resize_600_600.jpgthumb_Elektroinstalator_resize_600_600.j

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę