WILKO. LETNISKO

Projekt
zakończony
1760
/ 2500 zł
46
wspierających
 

WILKO. LETNISKO to dyplom słuchaczy III roku Szkoły Aktorskiej Machulskich w reżyserii Mateusza Olszewskiego. To wachlarz sześciu barwnych kobiet, które wszystkie swoje nadzieje na zmianę życia wiążą z powrotem jednego mężczyzny. To próba przełamania czasu, przywrócenia dawnych marzeń i zrealizowania ich w zmienionej rzeczywistości po transformacji. To dzika walka o samca, wychodząca zza zasłony konwenansu. To wreszcie szalona podróż w środku zimy w sam środek gorącego lata, inspirowana opowiadaniem Panny z Wilka Jarosława Iwaszkiewicza.

Zespół młodych twórców sięga po zmysłowe opowiadanie polskiego autora aby obudzić ukryte pragnienia zmiany, dotknąć nienasycenia, które drzemie pod płaszczem „dobrego, spokojnego życia”. Marzenia o dzikiej miłości, o wyjeździe na zachód, o karierze, o rodzinie skumulowane w jednym miejscu tworzą prawdziwą emocjonalną bombę. Dla młodych aktorów to także pierwsza szansa zaprezentowania się szerszej publiczności. Co wyniknie z ich „wilczego” apetytu...?

Cel zbiórki:

finansowanie pionów scenograficznego i kostiumograficznego - abyśmy nie byli ograniczeni do minimalistycznej opcji przyodziania czarno-białych ubrań oraz aby stało się dla nas możliwe wykreowanie barwnego świata na miarę iwaszkiewiczowskiej stylistyki

- opłacenie usług choreograficznych - abyśmy mogli zatańczyć układ warty więcej wysiłku i finezji niż studniówkowy polonez 


ZWIASTUN SPEKTAKLU



Występują:


thumb__29bbtinyy_resize_600_600.jpg   Milena Brzyska


thumb__20bb_resize_600_600.jpg   Anna Gadzała  


thumb__11bb_resize_600_600.jpg   Agata Kucharska


thumb__7bb_resize_600_600.jpg   Monika Łabendowicz


thumb_38bb_resize_600_600.jpg   Anna Matuszczak


thumb_1bb_resize_600_600.jpg   Aleksandra Roszkiewicz


thumb_mann_resize_600_600.jpg   Grzegorz Mroziński



Mateusz Olszewski – reżyser i aktor. Obecnie jest studentem III roku reżyserii na Akademii Teatralnej, wcześniej ukończył Wydział Aktorski w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Wielokrotnie nagradzany za swój monodram Novecento, m.in.:

- I nagroda na 41. Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora (Wrocław 2012)

- I nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych (Ostrów Wlkp. 2013) oraz nagroda specjalna za adaptację

- GRAND PRIX na I Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym WrzAWA (Warszawa 2013)

- Nagroda ZASP na Toruńskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora (2013)

- nagroda na festiwalu „Źródła pamięci. Grotowski-Kantor-Szajna” (Rzeszów 2013)

"Strzała Północy 2014", Nagroda Główna i Nagroda Indywidualną II Ogólnopolskich Koszalińskich Dni Monodramu - Debiuty 

Współpracował również z Teatrem Nowym w Łodzi i Instytutem Teatralnym (asystował przy czytaniach dramatów Fredry w reż. Michała Zadary oraz Barbary Wysockiej). Prowadził warsztaty dla Uchodźców z Ośrodka Warszawa-Targówek w Teatrze Powszechnym w Warszawie przy spektaklu „Lilla Weneda” w reż. Michała Zadary (sierpień 2015r.). Od 4 lat prowadzi zajęcia jako instruktor w Ognisku Teatralnym "U Machulskich". Pracuje także jako instruktor  teatralny w VII LO im. Juliusza Słowackiego w Warszawie.


Katarzyna Stefania Dębska - w roku 2015 obroniła dyplom licencjacki na Wydziale Scenografii warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w Pracowni Scenografii i Figury Animowanej dr hab. Katarzyny Proniewskiej-Mazurek, wykonując projekt zatytułowany Błękitna linia pod powiekami. Ciało człowieka/przestrzeń. Było to badanie działania łączącego przestrzeń i ruch człowieka, inspirowane m.in. utworem “Ślepcy” Maurice’a Maeterlinck’a.

Obszary twórczości to projektowanie i aranż przestrzeni potrzebnych do wykreowania dzieł innych twórców oraz działania własne obejmujące także projektowanie kostiumów, instalacji oraz wytwarzanie obrazów video. Zajmuje się również fotografią i grafiką. Wszystkie swoje twórcze aktywności traktuje jako element procesu poszukiwań i refleksji nad charakterem przestrzeni.

Strona internetowa: http://katarzynastefaniad.wix.com/katarzynadebska

kontakt: [email protected]


Iga Dzięgielewska - tancerka formacji Shadow, reprezentującej Hakiel Akademię Tańca. Uczestniczyła w turniejach krajowych i międzynarodowych, produkcjach telewizyjnych oraz akcjach charytatywnych. Współpracowała z RMF FM, TVP, TVN oraz Teatrem Muzycznym Roma. Obecnie współpracuje z agencją taneczną HAT. Pasjonatka teatru tańca i teatru ruchu. Uczestniczyła w wielu warsztatach tanecznych i teatranych. Absolwentka Ogniska Teatralnego "U Machulskich".


Szkoła Aktorska Machulskich założona została w 1999 roku przez Halinę i Jana Machulskich przy Polskim Ośrodku Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ i została wpisana do rejestru niepublicznych szkół artystycznych. Jest to szkoła policealna, trzyletnia, kształcąca w zawodzie aktora. Nadzór nad nią sprawuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Od chwili powstania Szkoła Aktorska Haliny i Jana Machulskich przy PO ASSITEJ wykształciła 292 absolwentów. ​Regularnie uczestniczymy w Zamojskim Lecie Teatralnym, nasi Słuchacze występowali na Festiwalu FAMA w Świnoujściu, Europejskim Festiwalu Młodego Teatru w Grenoble, Festiwalu TUC w Trieście i wielu innych.

Od października 2015 roku Szkoła Aktorska Machulskich ma swoją siedzibę w Kamienicy Artystycznej przy ulicy Lubelskiej 30/32 na warszawskiej Pradze. Opiekunem merytorycznym Szkoły jest profesor Maciej Wojtyszko - Dziekan Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza.




Regulamin komentowania