Zapełniamy kalendarz Gnyszki

Projekt
zakończony
3080
/ 22000 zł
9
wspierających
 

0. Wstęp
Nazywam się Maciej Gnyszka, robię dużo różnych rzeczy i bardzo lubię dzielić się wiedzą. Bardzo często robię to za darmo, czasem doradzam też nie za darmo i Brytyjczycy taką działalność nazywają mianem konsultingu. Mam w tym obszarze świetne wyniki i coraz więcej chętnych. Jako, że doba nie jest z gumy, muszę od 2016 r. znacząco podnieść swoją stawkę godzinową z 179 zł netto do 399 zł netto. Zostawiłem jednak 100 godzin w cenie dotychczasowej. Ten projekt ma na celu zapełnienie mi kalendarza na 2016 r. tymi właśnie godzinami.

1. Co robię?
Ostatnie 5 lat to dla mnie ciekawy czas. Udało mi się w jego trakcie utworzyć parę firm, które rynek nie tylko przyjął, ale które kolejny już rok rozwijają się w imponującym tempie. Opiszę je poniżej pokrótce, żebyś wiedział na jakich rynkach działam i czy to może mieć cokolwiek wspólnego z Tobą.

 • Gnyszka Fundraising Advisors - pierwsza w Polsce (od 2009) i chyba wciąż jedyna agencja fundraisingowa. Zajmuje się doradzaniem organizacjom pozarządowym i przedsiębiorcom, którzy wybierają crowdfunding jako drogę swojego finansowania. Niekiedy także bierze się za outsourcing. W zespole GFA w Warszawie i Krakowie jest 6 osób. Wiele wskazuje na to, że na początku 2016 r. otworzymy oddziały na Pomorzu i Śląsku. Więcej dowiesz się na www.fundraisingadvisors.pl i www.szkoleniango.pl.

 • Towarzystwa Biznesowe - sieć klubów networkingowych dla konserwatywnych przedsiębiorców (od 2010 r.). Jesteśmy już w 9 województwach i skupiamy ponad 200 firm z bardzo różnych branż. Od zaawansowanej elektroniki, przez przemysł, po jednoosobowe firmy freelancerskie. Jesteśmy prawdopodobnie jedyną na świecie siecią grup networkingowych o ekskluzywistycznym podejściu bazującym także na wspólnocie wyznawanych wartości. Nasi Członkowie wygenerowali dla siebie grubo ponad 10 000 000 zł nowego biznesu (aktualizacja licznika już w styczniu). W 2016 r. Towarzystwa przekształcą się w spółkę akcyjną i wyjdą za granicę. Temat ogarnia w sumie 20 osób (2 w centrali, 18 lokalnie). Więcej o TB: www.towarzystwabiznesowe.pl.

 • Pracownia Synergii - najmłodsze dziecko, tworzone wspólnie z Tomkiem Cioskiem. Agencja 360, albo inaczej konsjerż dla biznesu. Ma dwa podstawowe zasoby: bardzo zróżnicowany zespół o szerokich kompetencjach oraz jeszcze szersze relacje. Specjalnie używam sformułowania relacje, a nie kontakty, bo tylko dzięki relacjom jesteśmy w stanie robić czasem naprawdę fikuśne rzeczy. A celem są właśnie one, czyli wzięcie na siebie rozwiązania wszelkich, ale to wszelkich problemów i wyzwań, które poza core businessem przytrafaiają się przedsiębiorcy. Dlatego - choć większość tego co robimy, to rzeczy związane z wizerunkiem i sprzedażą - jakieś 10% to niestandardy. Na przykład zablokowanie kłamliwej publikacji w mediach, wpłynięcie na nieuczciwych członków Rady Nadzorczej, by zaprzestali wyprowadzać pieniądze, czy wreszcie zlustrowanie konkurencji... Takie rzeczy kręcą nas najbardziej. Pracownię ogarnia w sumie 7-osobowy zespół. W pierwszym kwartale zbliży się do 10 osób. Więcej o Pracowni dowiecie się na www.pracowniasynergii.pl.

Wspomniana jako trzecia Pracownia Synergii Sp. z o.o. ma ambicję bycia drugim General Electric w ciągu najbliższych 100 lat, dlatego szuka dla siebie nisz rynkowych i chce być na nich pierwsza razem z partnerami, którzy zjedli na nich zęby. Tak powstały w tym roku trzy przedsięwzięcia zależne, które po okresie inkubacji staną się osobnymi podmiotami:

 • web.lex Synergy - marka dla prawników, uzupełniająca ofertę Grupy web.lex Rafała Chmielewskiego, która specjalizuje się w marketingu prawniczym opartym o blogi. web.lex Synergy robi dla prawników i kancelarii po prostu... całą resztę :-) Jesteśmy chyba pierwsi. Więcej: www.weblexsynergy.pl

 • CorazTanszaFirma.pl - marka agregująca chyba jako jedyna w Polsce taką dużą liczbę usług związanych z optymalizacją kosztów. Od zaopatrzenia, przez technologie, po procesy i strategię. Współpracujemy zarówno z dużymi dostawcami, jak Toshiba, Toyota, czy Kyocera, jak i z małymi, wyspecjalizowanymi w swoich branżach. W ciągu paru miesięcy istnienia przynieśliśmy Klientom oszczędności na ponad 300 000 zł. Landing: www.coraztanszafirma.pl

 • FEA Project - wysoko wyspecjalizowane usługi dla firm produkcyjnych w zakresie wirtualnego prototypowania. Firmę tworzymy z partnerem z Politechniki Warszawskiej/ Na czym to polega? W gronie naszych Klientów są lub byli m.in. PESA Bydgoszcz, Faurecia, czy Solaris. Gdy wypuszczają na rynek nową konstrukcję, muszą ją sprawdzić na wiele sposobów. W tym celu tworzą prototypy fizyczne, najczęściej kilka. Dzięki nam, wiele procesów mogą zamodelować wirtualnie i ostatecznie stworzyć na przykład jeden prototyp. Często to oszczędność paru milionów złotych. Więcej: www.fea-project.eu


2. Wyniki

Trzy pierwsze elementy ekosystemu przyniosły w tym roku prawie 2 000 000 zł przychodu, podwając wynik rok do roku. W 2016 roku powinniśmy przekroczyć 5 000 000 zł przychodów. Tak, wiem, że to niedużo, jednak wszystko wskazuje na to, że podobne tempo 50%-100% r/r będziemy w stanie utrzymać przez najbliższych parę lat. Dlaczego? Bo najcżęściej działamy na błękitnych oceanach, które sami tworzymy.

3. Dziedziny

W czym mogę być Ci pomocny? Najczęściej pomagam konsultacyjnie w wymienionych poniżej obszarach:

 • networking,
 • sprzedaż,
 • marketing,
 • zarządzanie zespołem,
 • fundraising dla NGO,
 • crowdfunding,
 • efektywność osobista.
Ale równie często okazuje się, że pomagam Klientom zarażając ich optymizmem, energią, albo... rozmową o małżeństwie, czy dzieciach. Innymi słowy - sam zdecyduj, co Twoim zdaniem robię lepiej od Ciebie i po to się zgłoś.

4. Dlaczego warto?
Już dawno zauważyłem, że konsultacje często kończą się tym, że dzięki jakiejś drobnej uwadze, przykładowi, czy podzieleniu się doświadczeniem, ktoś zmienia sposób działania, model biznesowy, czy podejście do wyzwań, które przed nim stoją. Dawno już porzuciłem wartościowanie swoich skojarzeń i myśli, bo często okazuje się, że coś dla mnie oczywistego, było dla kogoś odkrywcze. Nie dlatego, że jestem genialny, ale dlatego że doświadczyłem czegoś innego. I prosty transfer wiedzy i doświadczenia potrafi dać innej organizacji oszczędności czasu, albo pieniędzy. I to dotyczy nie tylko mnie, ale dowolnego konsultanta.

5. Zadowoleni Klienci

Nie zbierałem dotąd referencji w tej dziedzinie, ale ten projekt mnie do tego zmusi :-) Obiecuję więc w ciągu paru dni zakręcić się za referencjami :-)

6. Co dalej?

Gdy już kupisz swój pakiet godzin, napisz do mnie na [email protected] i zaproponuj:

 • tematykę konsultacji,
 • termin i wymiar godzinowy.
Nie tylko zaklepię dla Ciebie miejsce w kalendarzu, ale wyślę też mailem fakturę :-) Kwota, którą zapłacisz będzie kwotą brutto na fakturze.


Regulamin komentowania