Jesteśmy zespołem inżynierów z pasją i marzeniami.
Kiedy w czerwcu 2015 r. Elon Musk ogłosił konkurs na projekt piątego środka transportu: HYPERLOOP POD postanowiliśmy podjąć wyzwanie. Mieliśmy świadomość, że porywamy się z motyką na słońce. Do konkursu zgłosiło się 1200 drużyn z całego świata. Wiele z nich mogło liczyć na wsparcie sponsorów i bogatych Uniwersytetów. My mogliśmy liczyć na własne pomysły i zapał do tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Stworzyliśmy oryginalny projekt supernowoczesnej kapsuły z zastosowaniem nowatorskich rozwiązań i udało się! Jesteśmy już w drugim etapie konkursu.
Teraz chcemy pójść o krok dalej - zbudujmy prototyp Hyperloop'a! Dołączmy do grona liderów innowacji i pokażmy światu potęgę Polskiej myśli technicznej. Jesteśmy świadomi ogromu tego przedsięwzięcia ale chcemy zrobić pierwszy krok - zbudować demonstracyjny prototyp do dalszych badan i rozwoju. W tym celu potrzebujemy waszego wsparcia.
Hyperloop to zupełnie nowy środek transportu. To połączenie pociągu i samolotu. Umożliwi podróż np. z Krakowa do Gdańska w 35 minut z prędkością bliską prędkości dźwięku.
Jest to kapsuła poruszająca się w specjalnej rurze, w której ciśnienie wynosi 100 Pa, czyli zaledwie 1% ciśnienia atmosferycznego. Dzięki temu niema całkowicie redukujemy opór powietrza. Pojazd porusza się bez kontaktu z podłożem wykorzystując magnetyczną lewitację oraz łożyska powietrzne.
Konkurs organizowany jest przez firmę SpaceX pod patronatem jej założyciela Elona Muska. Do udziału w konkursie zaproszone zostały uczelnie techniczne i firmy inżynierskie z całego świata.
Konkurs podzielony jest na 3 etapy:
1. Projekt Wstępny (zakwalifikowało się 1200 drużyn z całego świata)
2. Projekt Szczegółowy (300 drużyn, w tym 2 z Polski)
3. Wykonanie Prototypu (wyniki eliminacji na początku lutego)
Zaprojektowaliśmy rozwiązania techniczne które wyróżniają nas spośród konkurencyjnych zespołów.
Są to m.in. :
Oraz wiele innych rozwiązań, których nie możemy obecnie ujawnić ponieważ konkurs jeszcze trwa.
Połączyła nas pasja do projektowania. Wywodzimy się z Politechniki Warszawskiej, z wydziału MEiL. Rok temu założyliśmy dwuosobowy inżynierski startup Carbon Workshop. Pewnego dnia odwiedził nas znajomy i powiedział nam o konkursie Hyperloop. Postanowiliśmy podjąć wyzwanie. Zgłosiliśmy się do naszego byłego wykładowcy prof. Janusza Piechny i wspólnie opracowaliśmy pierwszą koncepcję pojazdu. Gdy okazało się, że komitet konkursowy wyróżnił nasz projekt i dostaliśmy się do 2 etapu konkursu postanowiliśmy w pełni poświęcić się pracy nad projektem. W międzyczasie do zespołu dołączały kolejne osoby i instytucje.
Obecnie w projekt zaangażowało się już 25 osób z Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej oraz firm projektowych. Stworzyliśmy zespół specjalistów z wielu dziedzin, który jest w stanie nie tylko przygotować projekt do konkursu. Jesteśmy gotowi podjąć temat budowy Hyperloop'a w Polsce. Chcemy zacząć od wykonania prototypu w skali 1:24. Następnym krokiem będzie przygotowanie krótkiego toru testowego oraz małej wersji Hyperloop'a w wersji cargo.
W skład naszego zespołu wchodzą studenci i doktoranci Politechniki Warszawskiej oraz Politechniki Wrocławskiej.
Projektem kieruje Warszawski startup Carbon Workshop a stroną graficzną kieruje CREATIVITY. Nadzór naukowy nad projektem sprawuje prof. Janusz Piechna z Politechniki Warszawskiej.
Creativity Design
Michał Sztuka i Artem Trembach z zespołu Creativity zajmują się designem kapsuły i przygotowaniem projektów graficznych.
Studio Creativity Design specjalizuje się w szeroko pojętym designie, min. z zakresu projektowania konceptów do gier komputerowych i animacji.
creativity.pl
facebook.com/Creativity
Paweł Radziszewski i Marek Wieczorek- członkowie koła SKAP z Politechniki Warszawskiej zajmują się aerodynamiką i wymianą ciepła.
Zespół studentów pod przewodnictwem Wojciecha Pawlaka jest odpowiedzialny za dobór silników elektrycznych oraz baterii.
Sebastian Wilomski projektuje zautomatyzowane stacje Hyperloop. Sebastian jest inżynierem prowadzącym projekty w szybko rozwijającej się firmie, której maszyny pracują m. in. w spółkach grupy Volkswagen, w firmach ABB, Pit Radwar, czy Huta Stalowa Wola.
Mateusz Przystał to uczeń genialnego wizjonera Janusza Kaniewskiego. Mateusz, który ma już na swoim koncie projekty dla Ferrari, przygotowuje dla nas wizualizację stacji Hyperloop. Kaniewski Design to biuro projektowe, które specjalizuje się w zaawansowanym wzornictwie, prototypowaniu oraz wdrożeniach dla przemysłu i instytucji. facebook.com/JanuszKaniewskiDesign
Centrum druku 3D dysponuje najbardziej zaawansowanymi w Polsce drukarkami 3D. W ramach współpracy wydrukują elementy do budowy modelu pojazdu Hyperloop.
Podziękujemy Ci pocztówką wysłaną z Houston
+ zaproszenie na prezentację prototypu
Koszulka z logo naszego teamu
+ zaproszenie na prezentację prototypu
zCARBONka - minimalistyczny portfel z włókna węglowego z logo naszego teamu
+ zaproszenie na prezentację prototypu
Scyzoryk Victorinox z ręcznie wykonanymi okładkami z włókna węglowego z logo zespołu
+ zaproszenie na prezentację prototypu
Wysokiej jakości ilustracja pojazdu w pięknej ramce z włókna węglowego z podpisami wszystkich członków zespołu na odwrocie
+ zaproszenie na prezentację prototypu
Voucher na miesięczny kurs rysunku
+ zaproszenie na prezentację prototypu
Portfel zCARBONka, scyzoryk oraz spinki do mankietów - wszystko wykonane z włókna węglowego
+ zaproszenie na prezentację prototypu
Małe logo w materiałach promocyjnych i na stronie projektu
+ zaproszenie na prezentację prototypu
Średnie logo w materiałach promocyjnych i na stronie projektu
+ kolorowy model 3D pojazdu
+ zaproszenie na prezentację prototypu
Duże logo w materiałach promocyjnych, na stronie projektu oraz na koszulkach
+ kolorowy model 3D pojazdu
+ zaproszenie na prezentację prototypu
Twoje logo na finalnym prototypie pojazdu
+ logo główne na koszulkach, stronie i wszystkich pozostałych innych materiałach marketingowych
+ kolorowy model 3D pojazdu
+ zaproszenie na prezentację prototypu
www.facebook.com/HyperPoland
http://twitter.com/HyperPoland