Pierwsza odsłona „Made in Świętokrzyskie”

Projekt
zakończony
20
/ 8000 zł
2
wspierających
 

„Made in Świętokrzyskie”, którego druk zostanie sfinansowany w oparciu o zebrane kwoty przez Serwis Odpal Projekt, opowiada o regionie świętokrzyskim jako o marce, która sama w sobie niesie bardzo duży potencjał. Jest wiele osób młodych i ambitnych, które spoglądając na swoje korzenie, miejsce zamieszkania, na ludzi wokół, po prostu wstydzą się swojego pochodzenia i uważają, że nie ma się czym pochwalić. A najlepszym sposobem na osiągnięcie „czegoś” to wyjazd do większego miasta. Świadomie burzymy ten stereotyp! Chcemy rewolucji w postrzeganiu naszego województwa. To nie tylko kościoły i pomniki, ale również nowocześni przedsiębiorcy, nietuzinkowi artyści czy unikatowe wydarzenia. W „Made in Świętokrzyskie” chcemy pokazać, że właśnie tutaj, na przekór tym, którzy potrafią tylko narzekać, dzieje się więcej niż dużo. To ludzie i wydarzenia, którymi chcemy pochwalić się szerzej. Chcemy, by wreszcie większa część mieszkańców zobaczyła, w jak wspaniałym miejscu żyje! Pragniemy, aby „Made in Świętokrzyskie” stało się marką kojarzoną z tym, co najlepsze w regionie. Próbujemy wyciągnąć na światło dzienne te inicjatywy, które są mało znane szerszej publiczności. Takie rzeczy, które są dobrym duchem tego regionu, żeby skłaniały do myślenia i do podejmowania nowych wyzwań. Żeby stały się inspiracją dla ludzi, którzy wciąż uważają, że nie jest za dobrze wyjść z ukrycia.

Dlaczego piszemy?

thumb_Zdj%C4%99cie_resize_600_600.jpg

Chcemy pokazywać to, co najbardziej skryte, opowiadamy o jeszcze nieopowiedzianym, dotykamy sedna subtelnie i bez nachalności. Nie narzucamy stylu tylko o nim mówimy, nie oceniamy, ale dajemy wybór. Sięgamy do kultury wysokiej, odrzucamy popularne rozwiązania, promujemy dzieło tworzenia, łamiemy szablony. „Made in Świętokrzyskie” to wreszcie wytworny i pełen klasy język, nie skażone banałem obrazy, nowoczesny skład i elegancki papier. To sprawia, że każdy egzemplarz czasopisma jest swego rodzaju unikatem, podróżą w nieznane, ale bezpieczne i pełne luksusu miejsce.

Do kogo kierujemy nasz magazyn?

Do kobiet i mężczyzn nowoczesnych, ludzi, którzy nie mają dylematu „mieć czy być”, w pogoni za trendami nie tracą równowagi, idealnie balansują między materią a duchem. Do osób z własnym stylem, często wyrażanym przez kreacje swojej osobowości. Ale nie za wszelką cenę.

Realizatorzy projektu

Głównymi realizatorami projektu są:

thumb_IMG_0093-5_resize_600_600.jpgMarcin Agatowski – prezes Fundacji Możesz Więcej oraz wydawca magazynu „Made in Świętokrzyskie”. Na co dzień pracownik Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Jako prezes Fundacji Możesz Więcej zarządza organizacją i reprezentuje ją na zewnątrz. Współpracuje z instytucjami edukacyjnymi, przedsiębiorcami, NGO`s, sektorem publicznym. Ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego oraz Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Dodatkowo jest absolwentem studiów podyplomowych Poradnictwo zawodowe w UJK w Kielcach oraz Zarządzanie w oświacie w ZDZ Kielce. Ukończył liczne kursy i szkolenia z zakresu pedagogiki, pomocy społecznej oraz realizacji projektów finansowanych ze środków EFS. Zainteresowania to podróże, turystyka górska, jazda na rowerze, literatura psychologiczna, film i fotografia.
thumb_IMG_0076-5_resize_600_600.jpgJan Duda – wiceprezes Fundacji Możesz Więcej oraz redaktor naczelny magazynu „Made in Świętokrzyskie”, pracownik Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Jako wiceprezes Fundacji Możesz Więcej zajmuje się promocją i informacją na temat jej działalności. Ukończył studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Dodatkowo jest absolwentem studiów podyplomowych z Doradztwa zawodowego. Ukończył liczne kursy i szkolenia z zakresu dziennikarstwa. Współpracował z radiem, prasą i telewizją. Zainteresowania to podróże, turystyka górska, jazda na rowerze, autoprezentacja.


thumb_IMG_8387_resize_600_600.jpgMateusz Wolski – fotograf. Absolwent kieleckiej filologii polskiej, obecnie urzędnik państwowy. Na swoim koncie ma kilka wydawnictw o charakterze literacko-fotograficznym i autorskie wystawy. Pasjonat futbolu i gier planszowych. W „Made in Świętokrzyskie” pełni rolę sekretarza redakcji.Na co zbieramy środki?

Naszym celem jest pozyskanie 8000 zł na wydruk pierwszego numeru „Made in Świętokrzyskie”

Jeżeli uda nam się przekroczyć założony cel finansowy wówczas:

1. Uruchomimy portal internetowy madeinswietokrzyskie.pl

2. Zorganizujemy spotkanie podczas którego zaprezentowany zostanie Zespół „Made in Świętokrzyskie” oraz zaproszeni zostaną do udziału w spotkaniu bohaterowie opisywani w pierwszym numerze. 

Dlaczego crowdfunding?

Zdecydowaliśmy się wydawać „Made in Świętokrzyskie” jako organizacja pozarządowa, która na co dzień zajmuje się odkrywaniem talentów, animowaniem społeczności lokalnych. Zauważyliśmy, przy okazji swoich działań, że wiele obszarów jest jeszcze nieodkrytych i należy je pokazać i opowiedzieć o nich. Zaangażowaliśmy do tego ludzi, którym nie jest obca estetyka wypowiedzi i obrazu, kultura i wyrafinowany smak. Uznaliśmy wspólnie, że crowdfunding to doskonałe narzędzie, żeby spełnić nie tylko nasze marzenia i pozyskać środki finansowe na wydanie pierwszego numeru „Made in Świętokrzyskie”.


Czym zajmuje się Fundacja Możesz Więcej?

Każdy z nas nosi w sercu tęsknotę za Czymś Więcej… Jest ona naturalnie wpisana w serce każdego człowieka. Pomagamy odkrywać tę tęsknotę, oswajamy i uczymy, co należy z nią zrobić. Tym samym kreujemy nowe możliwości rozwoju Młodszych i Starszych, aby wyzwolić w nich ukryty potencjał Dobra.

„Zarażamy Tym Dobrem” prowadząc trzy świetlice środowiskowe w Kielcach, Morawicy i Nowinach, obejmując cotygodniowym wsparciem ponad 100 osób. Skąd czerpiemy pomysły i ciągle nowe siły do ich realizacji? Słuchamy, słuchamy i jeszcze raz słuchamy… A potem analizujemy, poszukujemy najlepszych rozwiązań i zakasujemy rękawy do konkretnych inicjatyw. Nie oglądamy się na innych, lecz pracujemy dla Bartka, Kasi, Wojtka i wielu innych, rozwijając zarówno kompetencje nasze i naszych podopiecznych. Ubogacając się nawzajem już ponad dwa lata z powodzeniem realizujemy projekty opiekuńczo-wychowawcze przy współpracy z wieloma specjalistycznymi ośrodkami, w tym Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Kielcach. Naszą kadrę stanowią mi.in. pracownicy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz wieloletni szkolni wychowawcy i nauczyciele.

Jeśli masz marzenia, które inspirują i pozytywnie zmieniają, to znaczy, że z nami Możesz Więcej!

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę