Płyta kołysankowa „Dobrej nocy i sza"

Projekt
zakończony
21903
/ 18000 zł
275
wspierających
 

„Dobrej nocy i sza” to unikatowa płyta kołysankowa nagrana przez chór a cappella (bez akompaniamentu), na której znajdziecie zarówno piosenki tradycyjne, śpiewane od pokoleń, jak i te mniej znane. Na płycie znajdzie się 15 kołysanek w wykonaniu młodych ludzi z chóru Centrum Myśli Jana Pawła II.

Dlaczego to robimy? Bo zależy nam utwierdzaniu więzi między rodzicami i dziećmi. Bo wiemy, że śpiewanie daje ogromną radość i wierzymy, że każdy może tego doświadczyć. Dlatego płytę wzbogacamy o książeczkę z tekstami kołysanek do wspólnego śpiewania. To nasze wspomnienia z dzieciństwa, które chcemy podarować dzieciom. Tę płytę tworzymy tym, co mamy – naszymi głosami, które nie są idealne, są takie jak Twój, a razem splatają się w fascynującą muzyczną opowieść. Pomóż nam wydać płytę, a razem z nią przekonasz się, że każdy może być chórzystą.

thumb_zespol_resize_600_600.jpg

"O projekcie i płycie"

Na płycie „Dobrej nocy i sza” znajdą się tradycyjne kołysanki, znane przez wielu z dzieciństwa, jak i zupełnie nowe, skomponowane stosunkowo niedawno. Wykonanie charakteryzuje różnorodność aranży - od klasycznych kompozycji Maklakiewicza, po jazzowe aranżacje kołysanki śpiewanej przez Skaldów. Kołysanki posłuchać można na stronie www.dobrejnocy.eu. Na płycie znajdą się kołysanki:

 1. Złoty jeż
 2. Dorotka
 3. Sen w kropeczki
 4. Siwa chmurka
 5. Śpij, Haniu
 6. Ach, śpij, Kochanie
 7. Kołysanka (Kochanie moje Kochanie)
 8. Idzie niebo ciemną nocą
 9. Jak szło słonko spać
 10. Bal elfów
 11. Dobrej nocy i sza
 12. Zaśnij słoneczko (z repertuaru Skaldów)
 13. Dobra noc (Już się kryje słoneczko)
 14. Bajka iskierki
 15. Był sobie król

Dlaczego warto nas wesprzeć?

 1. Bo znasz jedną/ego z nas i wiesz, jacy jesteśmy. Zrób to dla osoby, która Cię o to poprosiła. Jej NAPRAWDĘ zależy.
 2. Bo nagraliśmy 15 naprawdę ciekawych i oryginalnych kołysanek.
 3. Bo dzięki temu dzieci będą miały szansę na wspólny śpiew z rodzicami, a nie tylko słuchanie YouTuba. To wspomnienia i relacja na zupełnie innym poziomie.
 4. Bo to dobry pomysł na prezent np. pod choinkę!
 5. Bo chcemy pokazać, że wolontariackie i ideowe działania młodych ludzi nie są skazane na porażkę. Przy Twoim wsparciu mamy wielką siłę!
 6. Bo chcemy sfinalizować projekt, w który wierzymy i który pomnaża dobro.
 7. Bo możesz w ten sposób zrobić coś dla dzieci. Po prostu. Bezinteresownie.
 8. Bo bez Ciebie nam się nie uda.

Jak wesprzeć?

Spójrz na poniższą infografikę opisującą w kilku krokach, jak wesprzeć nasz projekt.

thumb_infografika2_resize_600_600.jpg
Kim jesteśmy?

Chór Centrum Myśli Jana Pawła II to ponad 50 osób o różnych temperamentach, osobowościach, wykształceniu – 50 różnych historii tworzących jeden, wspólnie oddychający i brzmiący organizm. Co nas łączy?

Nasza historia jest historią spotkania młodych ludzi, którzy w kwietniu 2005 roku postanowili, poprzez świadectwo swojego życia, ponieść dorobek nauczania Wielkiego Papieża Polaka. Muzyka jest dla nas językiem porozumiewania z każdym napotkanym człowiekiem i sposobem uwrażliwiania społeczeństwa na piękno.

Angażujemy się w różnorodne działania na rzecz lokalnych społeczności m.in. jeździmy do domów dziecka i domów spokojnej starości w ramach corocznego projektu „PoKolędzie JP2”. Docieramy w ten sposób z ciepłym przesłaniem kolęd do ludzi, którzy mogą czuć się osamotnieni i zapomniani. Teraz czas na najmłodszych;) Owocem naszej wokalnej pracy jest zbiór 15 kołysanek, które są doskonałym prezentem dla dzieci i rodziców.

Dotychczas mieliśmy okazję śpiewać koncerty z takimi artystami jak: Andrea Bocelli, Kasia Kowalska, Mela Koteluk, Urszula, T. Love, Voo Voo, Zakopower, Raz Dwa Trzy, Pectus, Czesław Mozil, Jorgos Skolias czy Joachim Mencel. Występowaliśmy m.in. z orkiestrą Sinfonia Varsovia, z Polską Orkiestrą Radiową, z Polskim Chórem Kameralnym. Nasze koncerty były też transmitowane w II Programie Polskiego Radia.

Masz pytanie lub wątpliwość – napisz do nas na [email protected]

Polub nas na Facebooku! thumb_fb_icon_resize_600_600.png

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę