CHCEMY WIĘCEJ! | Kurs na podmiotowość | Warszawa 14 listopada

Projekt
zakończony
14541
/ 8000 zł
205
wspierających
 

CHCEMY WIĘCEJ przede wszystkim od siebie. Ale wiemy też, że na dużo więcej stać nasze państwo. Nie możemy dłużej tolerować bylejakości i bierności. Nadciąga rewolucja podmiotowości: sami definiujemy cele, do których dążymy i przestajemy czekać, aż ktoś inny je za nas zrealizuje. Mieliśmy być pokoleniem Y, byliśmy pokoleniem przyblokowanej szansy, a będziemy pokoleniem odzyskanej podmiotowości. Właśnie wydaliśmy na ten temat bardzo ważny dla środowiska Klubu Jagiellońskiego numer kwartalnika Pressje. Teraz czas na ogólnopolskie spotkanie. Od diagnozy przechodzimy do zmieniania rzeczywistości.  

thumb_odpal1_resize_600_600.png

14 listopada spotykamy się w Warszawie. Chcemy się poznać, policzyć, posłuchać i pospierać o to, jak Polacy mogą wybić się na podmiotowość. W polityce, kulturze, mediach, szkole, gospodarce i instytucjach publicznych. Przede wszystkim chcemy Was zachęcić do wspólnego działania.

Spotykamy się na cały dzień. Zaczynamy w południe, skończyć planujemy bladym świtem. W planach: krótkie i dynamiczne wystąpienia tematyczne (#prekariat #buntmłodych #instytucje #szkoła #patriotyzmgospodarczy #powieśćpokoleniowa #innowacje #samorząd #mars #zus), wywiady na żywo z przedstawicielami „starych partii” i wreszcie „pokoleniowy okrągły stół”. Chcemy zaprosić do dyskusji i poszukać wspólnego mianownika skłaniającego do zaangażowania w życie publiczne u przedstawicieli Ruchu Narodowego i partii Razem, a także tych ugrupowań i środowisk, które są „pomiędzy”.

Staramy się działać zgodnie z tym, w co wierzymy i co promujemy. Chcemy niezależności i oddolności – tak też organizujemy nasze spotkanie. Zamiast szukać strategicznego sponsora albo pisać do ministerstwa o grant, zwracamy się do Was. Nasze spotkanie ma charakter składkowy: jeżeli nie uda nam się zebrać potrzebnej kasy, w tej formule po prostu się nie odbędzie.

NA CO POTRZEBUJEMY KASY?

Szacujemy, że będzie nas ok. 150 osób. Potrzebujemy więc:
- 3075 złotych na wynajęcie sali w centrum Warszawy,
- ok. 3000 złotych na 150 obiadów (20 zł / osoba),
- ok. 1000 złotych na wynajęcie miejsca na wieczorną imprezę integracyjną,
- ok. 1000 złotych na pokrycie kosztu materiałów (identyfikatory, program), Pressji lub prenumerat dla uczestników spotkania i innych kosztów organizacyjnych. 

thumb_odpal2_resize_600_600.jpg

Jeżeli uda nam się przekroczyć cel finansowy będziemy się starali dodatkowo:
- zorganizować streaming LIVE i nagranie video naszego spotkania,
- zapewnić przerwy kawowe dla uczestników,
- zorganizować koncert w czasie wieczornej imprezy.

Miejsce, program, harmonogram, goście – to wszystko będziemy prezentowali w trakcie trwania zbiórki na organizację imprezy. Do końca października chcemy zebrać konieczne 8000 złotych, do 12 listopada mamy czas na „górkę”, która zapewni nam kawę, koncert i relację live.

Kto za tym stoi?
Klub Jagielloński. Jesteśmy awangardą nowoczesnego patriotyzmu. Ogólnopolskim, republikańskim stowarzyszeniem, w którym obywatelscy aktywiści, eksperci i publicyści współpracują ze sobą dla dobra wspólnego: podmiotowości Polaków. Nasza ambicja w jednym obrazku? Chcemy, by pierwszym człowiekiem na Marsie był Polak.

thumb_odpal3_resize_600_600.jpg

Prowadzimy portal publicystyczny, kwartalnik Pressje, największy w Polsce projekt uczący aktywnego patriotyzmu młodzież szkół średnich, a od niedawna też think tank z prawdziwego zdarzenia. Poza tym robimy dziesiątki lokalnych, obywatelskich inicjatyw w całej Polsce i udzielamy porad prawnych potrzebującym. Organizujemy CHCEMY WIĘCEJ!, bo chcemy się razem spotkać i zaprosić Was do wspólnego zmieniania rzeczywistości.


Jak definiujemy patriotyzm?


 

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę