Łąka dla Aleksa

Projekt
zakończony
5
/ 5000 zł
1
wspierających
 

rApNdZIRp1FGMYyw9_cAi10qbH-ahM6Kvjnqljk-wZpgGIor-4GtwZsTy-xkYhdGDl0K1I8k-jREafP0

            Aleksandria jest fuzją naszych pasji i wynikiem wieloletniej pracy. Jesteśmy zwolennikami życia w zgodzie z naturą, lubimy skupiać wokół siebie różne alternatywy, a pierwszą z nich jest praca ze zwierzętami metodami naturalnymi. Aktualnie zajmujemy się hipoterapią, ale z czasem poszerzymy wachlarz usług o onoerapię, dogoterapię, felinoterapię, alpakoterapię czy.. kuroterapię.

            Hipoterapia jest ukierunkowanym działaniem terapeutycznym, które służy poprawie funkcjonowania człowieka w sferach fizycznej, emocjonalnej i społecznej. W sferze fizycznej koń pomaga w podnoszeniu ogólnej sprawności, poprawie koordynacji(równowaga, rytm), poprawie orientacji w przestrzeni i schemacie własnego ciała. Sfera emocjonalna zyskuje dzięki obecność konia wzrost motywacji i akceptacji procesu terapeutycznego, zwiększenie poczucia własnej  wartości; zmniejszenie zaburzeń emocjonalnych. W sferze poznawczej hipoterapia stymuluje odbior wrażeń zmysłowych, poprawę percepcji wzrokowej i słuchowej, stymuluje uwagę, pamięć, myślenie, mowę oraz nabywanie i rozwijanie nowych umiejętności. Natomiast w sferze społecznej hipoterapia sprzyja aktywizacji psychospołecznej oraz rozwijaniu pozytywnych relacji społecznych.

            Dzięki pracy z Aleksem obserwujemy na codzień zmiany, jakim poddawani są nasi podopieczni. Widzimy wszystkie wymienione korzyści na żywo. Swoje działania- z racji przeznaczenia hipoterapii- kierujemy do dzieci niepełnosprawnych, skupiamy się również na wczesnym wspomaganiu rozwoju oraz nad pracą z dziećmi ze stwierdzonymi zaburzeniami Integracji Sensorycznej, ale nie jest to regułą. Zajęcia hipoterapeutyczne oraz jazda konna przynoszą korzyści zarówno ludziom chorym jak i zdrowym, niezależnie od wieku.

            Naszym marzeniem jest stworzenie agroturystyki z bazą noclegową zbudowaną z tradycyjnych, ekologicznych domków stworzonych metodą budownictwa naturalnego, która w swojej ofercie usługowej będzie również posiadała możliwość uczestnictwa w różnego rodzaju animaloterapii, arteterapii, fizjoterapii oraz w szeregu warsztatów tematycznych. Dążymy do tego, żeby rozwinąć Aleksandrię w ośrodek fizjo, arte i zooterapeutyczny, który w zapełni swoją ofertę usługami z zakresu onoterapii, dogoterapii, felinoterapii, alpakoterapii i kuroterapii.  A z Waszą pomocą uda nam się zrobić pierwszy krok! :)

          

55AEUOvCiwsg1jL3YIzxdeZdkACy4BI8bw39mtZE

           Aleks jest pięcioletnim wałachem rasy fiordzkiej o łagodnym usposobieniu. Jego prawdziwe imię nadane w hodowli to Ydalgo, jednak naszym zdaniem imię Aleks pasuje do niego najbardziej. Konie rasy fiordzkiej, której przedstawicielem jest Aleks- posiadają łagodny charakter, są towarzyskie i kooperatywne. Ich budowa jest zwarta i mocna przy dość niewielkim wzroście. Wszystkie te cechy  potwierdzają, że fiordy to konie idealne do hipoterapii. Ze względu na swój charakter i gabaryty konie te są wprost idealne do pracy z dziećmi.

Naszego konia wychowujemy w duchu jeździectwa naturalnego. W szkoleniu Aleksa najistotniejsze dla nas jest budowanie więzi w oparciu o zaufanie, szacunek, poszanowanie jego psychicznych i emocjonalnych potrzeb oraz przy użyciu zrozumiałego dla niego języka.  

           Sprzęt jakiego używamy do treningu jak i hipoterapii to: ogłowie bezwędzidłowe, czaprak, uwiąz oraz pas hipoterapeutyczny. Zajęcia odbywają się w miłej atmosferze zarówno dla konia, jak i uczestników zajęć. :)

J70JE5r36SPmkgdKPC4DPKGIxEog0rppKjtubf7o1XPcccAGA4ZR1UD3bxRlq6Ar7AlyNqHq6XemmRTezZHETZeOgvhVIqlVr6eKQDuTuxTPQrDKiobOD1fP


ASNDTxkLT_4KL8P_D5xLEii6KKkwyGBI_Cu3qvP5

5ZvwA7V9Her9krUIt0nd__OlL3GbPcxtqOEWhxGO

BARTOSZ BŁASZCZYK

           Absolwent studiów licencjackich na kierunku Turystyka i Rekreacja, na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podczas studiów zdobył doświadczenie oraz niezbędną wiedzę na temat prowadzenia działalności turystycznej, w tym kierowaniu gospodarstwem agroturystycznym.

        Jest pasjonatem podróży i dzięki poświęceniu z jakim oddaje się niniejszej pasji rozwinął szereg umiejętności przydatnych w branży turystycznej, a są to między innymi: bardzo dobra orientacja w terenie, umiejętność planowania urozmaiconych wycieczek o różnym profilu, duży zasób wiedzy z zakresu geografii zarówno Polski jak i Europy czy też świata. Pasjonat jeździectwa oraz naturalnego treningu koni, aspirujący onoterapeuta.


bTNRqAWZd_2qo8U7VbU6ywSZakqrAZTdSH6tt-Vj

JOANNA KUJAWA

            Pasjonatka animaloterapii, zafascynowana hipoterapią, oraz wszystkim co związane z zooterapią. Absolwentka Szkoły policealnej na kierunku: Asystent Osoby Niepełnosprawnej i Pracownik Socjalny oraz studiów licencjackich na kierunku: pedagogika nauczanie początkowe i terapia pedagogiczna. Była wolontariuszką w fundacji Bure Misie, w stajniach hipoterapeutycznych,

           Jako uprawniony opiekun dziecka z Zespołem Downa posiada niezbędne doświadczenie w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Licencjonowana hipoterapeutka, specjalistka w dziedzinie jeździectwa naturalnego- absolwentka kursów JNBT, członkini PTHip. Wspiera ruch rodzicielstwa bliskości.


PNX1hvhtS-mM9vHqKjq4wBKVzWYJfTBpcmFCn19A

MAGDALENA BRZEZIŃSKA

Absolwentka kierunku: pedagogika o spec animacja społeczno- kulturowa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Animatorka kultury, rysownik, grafik komputerowy. Pasjonatka sztuk plastycznych, jeździectwa naturalnego oraz animaloterapii. W toku nauki uczęszczała na warsztaty: taneczne, plastyczne, teatralne(włączając improwizację teatralną), warsztat kompetencji społecznych oraz warsztat technik pobudzania entuzjazmu. Posiada doświadczenie w pracy z każdą grupą wiekową. Obecnie stażystka w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Koronowie na stanowisku instruktor kulturalno oświatowy/ grafik. Od czterech miesięcy organizuje i prowadzi autorskie warsztaty tworzenia komiksu dla dzieci i młodzieży.
44ZYKtPqoIRIA-4zpRg8yi7m91TQCzSy5Ld7DP4C

           Obecnie działamy w Stajni St.Art w Poznaniu, ale chcemy znaleźć własne podwórko i z czasem powiększyć stado terapeutów. Mamy bardzo duże plany związane z działaniem i rozwojem Aleksandrii i wiemy, że nie zdołamy zrobić wszystkiego od razu, dlatego zaczynamy od małych, ale konkretnych kroków. Naszym celem dla tej akcji crowdfundindgowej jest znalezienie funduszy na wynajem działki- tytułowej łąki dla Aleksa

            Inwestycja ta pozwoli nam na założenie własnego, małego ośrodka hipoterapeutycznego, co z kolei umożliwi nam przyjęcie na zajęcia większej ilości dzieci niepełnosprawnych! To dopiero pierwszy, ale milowy krok w naszej drodze do Aleksandrii w pełnej krasie. pomóżcie nam stworzyć coś wspaniałego, miejsce które będzie niosło pomoc innym ludziom.


Wierzymy, że z Waszą pomocą uda nam się osiągnąć wszystko! 


SFPROUR657-STOi_2mSJZngpQdAFPE9PvPio9VOA

           Nie lubimy pozostawać dłużni, dlatego oferujemy Wam coś wspaniałego- możliwość spędzenia czasu z Aleksem, na jego grzbiecie lub na ziemi, tuż obok niego. Oprócz tego możecie wybrać materialne pamiątki związane z Aleksandrią lub inne nasze usługi. Dajemy Wam w zamian naszą pasję i wierzymy, że każdy z Was znajdzie u nas coś dla siebie!


Qq1FWG2dt8ksQe4JHAWyaivvN9VoDenc8aQjMt9T


thumb_patroni_resize_600_600.jpg

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę