Drama wzmacnia - działania obywatelskie i antydyskryminacyjne.

Projekt
zakończony
1055
/ 3800 zł
25
wspierających
 

thumb__sea-673764_640_resize_600_600.jpg   "Nikt nie jest samotną wyspą, choć czasami o niej marzymy"

   Skąd to wiemy?

   Dwa projekty:

      - 136 uczestników
      - 550 h rozmów
      - 30 scenariuszy

   Dlaczego nie podzielić się tym z innymi?


12 osób postanowiło zebrać 550h rozmów i warsztatów w całość by podzielić się dobrymi i skutecznymi praktykami ze światem.

Publikacja “Drama wzmacnia” już powstaje! Książka będzie zawierała trzy części: obywatelską, antydyskryminacyjną i dotyczącą dramy. Trenerki i uczestniczki oraz uczestnicy podzielą się wiedzą teoretyczną i praktyczną zdobytą podczas uczestnictwa i realizacji swoich dramowych warsztatów w projektach Dramowa Akademia Antydyskryminacyjna oraz Dramowa Akademia Obywatelska. Publikacja pisana jest z myślą o środowisku nauczycielskim, trenerskim, działającym lokalnie i obywatelsko. Wy także z niej skorzystacie!


Wsród artykułów znajdą się przykładowe scenariusze zajęć antydyskryminacyjnych i obywatelskich, które będziecie mogli wykorzystać w swojej pracy. Autorki artykułów to doświadczone trenerki dramy i umiejętności społecznych, pasjonatki tematyki antydyskryminacyjnej i obywatelskiej


Dlaczego STOP-KLATKA?

thumb_SK_logo_poziom_CMYK_pl1_resize_600Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA od 12 lat wspiera osoby pracujące z grupami (nauczycieli i nauczycielki, psychologów i psycholożki, trenerów i trenerki) w wykorzystaniu metody dramy w pracy z młodzieżą prowadząc zajęcia obywatelskie i antydyskryminacyjne w różnych rejonach Polski. Napisaliśmy już 5 publikacji, które doczekały się kilku nakładów druku.


Piszemy kolejną, bo słyszymy, że jest taka potrzeba.


Powracają do nas pytania o przykłady scenariuszy, o to, jak prowadzić omówienia, co takiego robimy, że nasze projekty przynoszą tak znaczące rezultaty dla rozwoju konkretnych osób i grup oraz lokalnych społeczności. Zdecydowaliśmy się zebrać odpowiedzi na te pytania w jednym miejscu i wydać książkę!


Zbieramy!

Publikacja powstaje, a my dopiero zbieramy pieniądze?

Nieprawda! Publikacja finansowana jest ze  w ramach programu Obywatele dla Demokracji, Finansowanego z Funduszy EOG i ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

Chcemy jednak, żeby wszyscy mieli do niej równy dostęp!

Mamy pieniądze na:

  • stworzenie artykułów

  • skład graficzny

Brakuje nam jeszcze pieniędzy na redakcję merytoryczną i językową artykułów oraz na druk.


Dlaczego potrzebny nam druk skoro publikacja ukaże się w formie e-booka?

Pomysł zrodził się z długich przemyśleń. Żyjemy w społeczeństwie zdominowanym przez internet, ale nie każdy korzysta z niego w równym stopniu. Sprawmy, by książka dotarła w wersji papierowej do bibliotek, szkół i ngosów - miejsc, gdzie wiele osób może ją wykorzystać!


Mamy dla Was wiele podziękowań, ale wśród nich nie znajdziesz tej publikacji! Dlaczego? 
Wsparcie akcji pozwoli na wydanie książki w formie ebooka, którą będziecie mogli za dramo w każdej chwili pobrać z naszej strony internetowej oraz  na wydrukowanie jej w wersji papierowej, co pozwoli na rozdystrybuowanie jej do szkół i organizacji!
Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę