Szpikowe koszulki

Projekt
zakończony
1400
/ 26000 zł
30
wspierających
 

Drużyna Szpiku

thumb_____000_6967_resize_600_600.JPGDrużyna Szpiku to grupa wolontariuszy działających bezinteresownie, z potrzeby serca na rzecz osób chorych na nowotwory krwi w szczególności na białaczki. Gotowość niesienia pomocy to nadrzędny cel naszej Drużyny. Wyjątkowość Drużyny Szpiku polega na różnorodności. Wnosimy do niej to, co mamy najpiękniejszego, co umiemy i robimy najlepiej, to co lubimy. Dzielimy się sobą, naszymi zdolnościami, talentami i umiejętnościami, ale także otwartością, wrażliwością i gotowością do działania na rzecz potrzebujących. Mamy nadzieję, że uda nam się ratować coraz więcej ludzkich żyć, a w niejednym schorowanym sercu rozpalić ogień wiary, na to, że pomoc na pewno się znajdzie. W szeregach Drużyny znajdują się także osobistości z życia publicznego oraz gwiazdy znane ze szklanego ekranu i pierwszych stron gazet. Są naszymi ambasadorami i pomagają nam nieść i rozsiewać ideę dawstwa szpiku. Koszulki Drużyny Szpiku

Naszym znakiem rozpoznawczym są charakterystyczne czerwone koszulki z logo Drużyny Szpiku, w którym obok nazwy kluczowym elementem jest czterolistna koniczyna – symbol szczęścia. W tych koszulkach biegamy, chodzimy, edukujemy, wspinamy się po górach, jeździmy na rowerze, słowem robimy wszystko, a nawet jeszcze więcej po to, by zostać zauważonymi! Bo w noszeniu koszulek Drużyny Szpiku nie chodzi o lans czy podążanie za modowymi trendami. Chodzi o pomaganie!!! Pomaganie przez noszenie koszulek – to możliwe!
Oto jedna z wielu historii, które to udowadniają: jeden z Drużynowych biegaczy został zaczepiony w czasie treningu na poznańskiej Malcie przez przypadkowych przechodniów, którzy zwrócili uwagę na czerwoną koszulkę. Zapytali, co ona oznacza. Opowiedział o Drużynie Szpiku, o oddawaniu szpiku i o tym, że warto się zarejestrować i jakie to ważne, a jednocześnie proste. Rozmówcy po rozmowie zobowiązali się, że pójdą się zarejestrować!
A co jeśli dzięki tej rozmowie zostaną dawcami i uratują czyjeś życie??? Wtedy spełni się nasze marzenie! W tych koszulkach i naszych wolontariuszach noszących je tkwi SIŁA!

Wszystkie pieniądze uzyskane ze sprzedaży koszulek pomagają nam realizować działania statutowe fundacji, zaopatrywać się w materiały potrzebne do prowadzenia kampanii edukacyjnych w szkołach ponadgimnazjalnych, firmach, instytucjach, a co najważniejsze pomagają nam nieść pomoc potrzebującym chorym.

Na obecnym etapie proces produkcji koszulek jest bardzo uproszczony i nie pozwala rozwinąć wodzy fantazji i kreatywnych pomysłów naszych projektantów. Wszystkie koszulki tworzymy metodą sitodruku, co ogranicza wzorniki i powoduje duże koszty produkowania innych wzorów. 

thumb__DSC_0210_resize_600_600.jpg

Drużyna Szpiku ODPALA PROJEKT

Uwierzcie, że głowy mamy pełne pomysłów, ale nie łatwo jest nam je aktualnie realizować... Dlatego właśnie ODPALAMY PROJEKT!

Mamy marzenie, by nasze koszulki były wszędzie, by były dumnie noszone przez ludzi popierających naszą ideę! Chcielibyśmy zwiększyć ilość wzorów, które możemy sprzedawać, chcielibyśmy, by nasze koszulki stały się atrakcyjne dla szerszego grona odbiorców, a tym samym chcielibyśmy po prostu lepiej pomagać naszym podopiecznym.
Nowe, atrakcyjne wzory spowodują, że ludzie bardziej zainteresują się Drużyną Szpiku i ideą dawstwa szpiku i krwiodawstwa. Chcielibyśmy zakupić maszynę, dzięki której będziemy mogli drukować koszulki z dowolnymi wzorami. Bo wtedy jedynym naszym ograniczeniem będzie nasza wyobraźnia...

Każdego roku przeprowadzamy kilkaset akcji edukacyjnych, parę razy w roku odwiedzamy nowotworowe oddziały dziecięce w poznańskim Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera. Koszty naszych działań są duże, a możliwości zarobkowania, jako organizacji non profit, ograniczone.

Dzięki tej maszynie moglibyśmy koszulki personalizować, drukować pojedyncze sztuki i tworzyć ciekawe pamiątki z imprez. Nasza pomoc konkretnym chorym mogłaby być bardziej ukierunkowana i konkretna. Przykłady koszulek jakie chcielibyśmy dla nich produkować


thumb_KOSZULKI%20WZOR-02_resize_600_600.


Koszt maszyny COMBO PRINTER 1390 z oprogramowaniem to 26 tys. złotych. . Link do strony http://printingmachine.pl/?drukarka-do-koszulek,74

Przykłady dotychczasowych koszulek, które służą jako nagrody dla wolontariuszy oraz cegiełki wspierające działalność statutową. 

thumb_KOSZULKI%20WZOR-01_resize_600_600.

Ale dość rozpisywania się. Bierzemy się do roboty, bo rejestr potencjalnych dawców sam się nie powiększy. Ludzie sami się nie przekonają. A chorzy sami sobie nie pomogą. Po to jest Drużyny Szpiku! Dołącz do nas i wesprzyj tę akcję. Pomóż nam pomagać! Dzięki twojej pomocy będziemy mogli działać jeszcze skutecznie i intensywniej! 

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę