Robimy film!

Projekt
zakończony
1320
/ 4000 zł
36
wspierających
 


Cześć, chcielibyśmy spełnić jedno ze swoich marzeń.  Jesteśmy grupą nastolatków z Kozienic - małego miasta w woj. mazowieckim i w sierpniu nakręcimy film. Chcemy by był on jak najbardziej profesjonalny, dlatego prosimy o Waszą pomoc. Dzięki pomocy nasza praca zaowocuje lepszym efektem. Chcielibyśmy uzbierać na: mikrofon, karty sd, dysk, blendę, lampę ledową i może kilka innych akcesoriów.

Tutaj krótka prezentacja naszych możliwości teatralnych

Część z nas regularnie uczęszcza na zajęcia teatralne i ma za sobą kilka spektakli, jednak zrobienie filmu od jakiegoś już czasu pozostawało w naszych głowach jedynie marzeniem.Na czas kręcenia staniemy się: aktorami, operatorami, scenarzystami, scenografami, dźwiękowcami, montażystami, charakteryzatorami itd.Projekt składać się będzie z dwóch części: kręcenia filmu oraz warsztatów filmowych.


Fabuła filmu. 

Nie porywamy się z motyką na słońce. Stworzymy film o ludziach w naszym wieku…

Do niewielkiej miejscowości przyjeżdża na wakacje nastoletnia gwiazda. W trakcie wypoczynku poznaje swoich rówieśników, którzy patrzą na świat zupełnie inaczej niż ona. Obie strony nie kryją swoich poglądów, więc konflikt wydaje się być nieunikniony. Dochodzi  do starcia odrębnych wizji świata. Oczywiście będą też wątki poboczne: przyjaźń, miłość, zdrada, relacje międzypokoleniowe.


Zaplecze profesjonalistów.

Cały projekt będzie możliwy dzięki Kozienickiemu Domowi Kultury im. Bogusława Klimczuka i Fundacji "Szafa kultury, które to instytucje zapewnią nam dostęp do profesjonalistów, od których będziemy mogli się uczyć: aktorstwa, sztuki operatorskiej, scenopisarstwa, realizacji dźwięku itd. Oto nasi nauczyciele:


Radosław Mazur - aktor, pedagog

Możecie go kojarzyć z ostatniej edycji "Mamy Cię!", w którym to programie regularnie wkręcał gwiazdy. Oprócz tego występuje w Teatrze Improwizacji AFRONT, grał w Teatrze na Woli im. Tadeusza Łomnickiego, prowadzi liczne zajęcia teatralne z dziećmi, młodzieżą, seniorami. Ostatnio zaczął tworzyć filmy dokumentalne.  Radek będzie uczył nas aktorstwa.

thumb_g-roy%20(93%20of%20363)_resize_600


Natalia Jarnuszkiewicz - scenografka, scenarzystka, malarka

thumb_971349_10200428464183335_151549897

Natalia właśnie kończy warszawską Akademię Sztuk Pięknych. Jest autorką kilku scenariuszy, w warszawskim Teatrze Studio i Teatrze Narodowych w ubiegłym roku można było zobaczyć scenografie, przy których pracowała. Natalia będzie nas uczyć scenopisarstwa, scenografii i charakteryzacji.


Mikołaj Kazior - operator, filmoznawca, montażysta

thumb_thumb_miko%C5%82aj_kazior_resize_6

Absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim i sztuki operatorskiej w warszawskiej Akademii Filmu i Telewizji. Laureat nagrody za najlepszy scenariusz na festiwalu Kamera Akcja w 2010 roku. Zrealizował kilka etiud studenckich, filmów promocyjnych, teledysków i nagrań live. Obecnie pracuje jako operator, montażysta i fotograf, freelancer. 

Regulamin komentowania