Punkt Przedszkolny "Lolek"

Projekt
zakończony
4130
/ 7000 zł
54
wspierających
 

Wielkie inicjatywy zaczynają się od marzeń!!! Do otwarcia pierwszego punktu przedszkolnego absolwentów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zostało niecałe 1,5 miesiąca.

1 września na warszawskim Mokotowie zostanie otwarty Punkt Przedszkolny „Lolek” prowadzony przez Stowarzyszenie Absolwentów Dzieło – podopiecznych Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Będzie w nim miejsce dla 15 maluchów w wieku 3-5 lat.

thumb__foto%20kadry__resize_600_600.jpg

Od listopada 2014 roku wykonywane są niezbędne prace remontowe budynku przez stypendystów Fundacji, Członków Stowarzyszenia Absolwentów Dzieło, ich rodziny i przyjaciół. Budynek w czerwcu 2014 roku został użyczony Stowarzyszeniu przez siostry zakonne. Przez ponad rok dom stał pusty, dlatego konieczny był jego gruntowny remont oraz uporządkowanie przydomowego ogrodu. Budynek przeszedł już inspekcję Straży Pożarnej, badanie bakteriologiczne wody, posiada protokół kominiarski oraz gazowniczy. Rozbudowana została instalacja elektryczna. Ściany mają już kolory i piękne rysunki namalowane przez stypendystów Fundacji, łazienka nową glazurę i sanitariaty przystosowane dla maluchów. Grzejniki posiadają specjalne osłony a gniazdka elektryczne – blokady. Wszystko to jest ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa naszych podopiecznych.

thumb__wnetrza_resize_600_600.png

Nasz cel

Naszym celem jest wspieranie rodziców w wychowaniu dzieci w oparciu o nauczanie św. Jana Pawła II – naszego Patrona, stąd też nazwa naszego punktu – „Lolek”.

Chcemy wspierać rodziców w procesie wychowania, wzrastać w wartościach katolickich, budować przyjazną, rodzinną atmosferę. Chcemy stymulować rozwój dzieci, mając na uwadze ich wrodzony potencjał, możliwości i potrzeby. Autorytet naszego Patrona  jest dla nas inspiracją w procesie wychowania. Naszym celem jest przekazywanie dzieciom – z szacunkiem i miłością – pozytywnych wartości, zadań i dążeń.


Dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia?

W „Lolku” brakuje już teraz tylko mebli przedszkolnych i ogrodowych, zabawek, pomocy edukacyjnych. Poszukujemy źródeł finansowania, by móc zrealizować nasz plan do końca! W wakacje chcemy rozpocząć dni otwarte i adaptacyjne dla dzieci, warsztaty wakacyjne – plastyczne, muzyczne, teatralne oraz zorganizować pikniki rodzinne – tak, aby we wrześniu dzieci czuły się u nas bezpiecznie i spokojnie.  By poznały otoczenie, w którym będą przebywać od 1 września.

Placówka została wyremontowana wspólnymi siłami i kosztami, wymaga jednak wyposażenia z atestami, które jest bardzo kosztowne. Środki zebrane wykorzystamy na:  

thumb_kosztyv3_resize_600_600.jpg


Kim jesteśmy?

Stowarzyszenie Absolwentów Dzieło powstało w 2012 roku, by kontynuować działalność na rzecz promocji nauczania Jana Pawła II oraz podtrzymywać więzi, które zostały nawiązane między stypendystami Fundacji podczas uczestniczenia w programie stypendialnym. Kadrę przedszkola stanowić będą w znacznej mierze absolwenci i stypendyści Fundacji.

thumb_kadra_resize_600_600.jpg

Szczegóły na temat powstającej placówki na naszej stronie internetowej przedszkolelolek.pl, na którą serdecznie zapraszamy oraz profilu na FB: Punkt Przedszkolny Lolek

thumb_logotyp_SAD_resize_600_600.png

Regulamin komentowania