Wesprzyj kampanie "Możesz to zmienić"

Projekt
zakończony
1924
/ 10000 zł
26
wspierających
 

Brutalne napaści zdarzają się nie tylko w ciemnych zaułkach, bramach i dzielnicach o nie najlepszej reputacji. Coraz częściej dochodzi do nich w centrum miast, w miejscach dobrze oświetlonych i w obecności przechodniów. Ci mimowolni świadkowie widząc napad, powinni zareagować, pomóc ofierze. Jednak często przechodzą obojętnie.


Chcemy to zmienić! Organizujemy kampanię społeczną "Możesz to zmienić" dotyczącą reagowania w sytuacji gdy stajemy się świadkami przemocy lub napadu w miejscu publicznym. Każdy może pomóc. Każdy powinien pomóc. Pokażemy jak to skutecznie zrobić. Aby obojętność społeczna nie była normą!thumb_6_resize_600_600.jpg


Kampanię zrodziło życie. Paweł Dąbrowa, inicjator kampanii, uratował dziewczynę od gwałtu w centrum Warszawy. Tylko on zareagował, choć było wielu przechodniów. Sytuacja ta zadecydowała o stworzeniu podwalin kampanii społecznej. Obecnie w jej realizację zaangażowanych jest kilkunastu wolontariuszy i społeczników.


Celem naszej kompanii społecznej jest zmiana sposobu myślenia i postaw ludzi, którzy mogą stać się świadkami napaści. Chcielibyśmy pokazać, że warto i należy reagować w takich sytuacjach. Jest wiele sposobów.


Z profesjonalną ekipą filmową i znanym reżyserem przygotowaliśmy spot filmowy. Ambasadorami naszej kampanii zgodziły się zostać znane i lubiane postacie z polskiej przestrzeni publicznej. Wspierają nas najbardziej wpływowi blogerzy oraz wiele polskich miast, w których nasz spot będzie pokazywany w środkach komunikacji miejskiej przez 2 tygodnie od momentu startu kampanii 17 czerwca br. Będą konferencje, spotkania i warsztaty dla młodzieży. Początkowo planowaliśmy, że kampania będzie realizowana tylko na terenie Warszawy. Teraz wiemy, że będzie widoczna w kilkunastu wojewódzkich miastach. Szacujemy, że z przekazem kampanii dotrzemy do ponad 6 mln osób.thumb_2_resize_600_600.jpg


Do tej pory sami finansowaliśmy kampanię. Jednak dlatego, że jej skala przerosła nasze oczekiwania, potrzebujemy Waszej pomocy. Zbieramy pieniądze na promocję naszej inicjatywy.


Na co konkretnie wydamy zebraną kwotę:

- realizacja i druk materiałów związanych z kampanią społeczną

- organizację konferencji prasowych w kilkunastu miastach

- druk materiałów oraz zaproszeń dla dziennikarzy

- reklamy w mediach społecznościowych

- realizację sesji zdjęciowej z ambasadorami (fotograf, studio, wizażystka) oraz mini-filmików

- przejazdy dla organizatorów w celu zrealizowania warsztatów dla młodzieży i spotkań w miastach (planujemy odwiedzić wszystkie 11 miast wojewódzkich)


W zamian za wpłaty na konto naszej zbiórki możecie otrzymać wspaniałe gadżety, spotkać się z naszymi ambasadorami oraz przyczynić się do zmniejszenia obojętności społecznej. Pomóżcie nam w sfinansowaniu kampanii i razem z nami pokażcie, że człowiek nie powinien być obojętny na los drugiego człowieka!

thumb__4_resize_600_600.jpg


Kontakt do nas:

[email protected]żesztozmienić.pl
Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę