W MIEJSKIEJ DŻUNGLI Spektakl dla dzieci :)

Projekt
zakończony
420
/ 7000 zł
17
wspierających
 

Cel: STWORZENIE SPEKTAKLU " W MIEJSKIEJ DŻUNGLI"

thumb__LOGO_MA%C5%81E2_adaptiveResize_60

Cześć nazywam się Kuba i mam 23 lata. W zeszłym roku we wrześniu otworzyłem teatr dla dzieci o nazwie „Katarynka”.

Cel założenia teatru wydawał się dla większości ludzi nierealny, za trudny, zbyt wybujały i widzieli same przeszkody. Ja w wyobraźni uparcie widziałem moją bajkę, taką którą ja chciałbym zobaczy , taką która wpłynie na moje postrzegane świata i w końcu taką, która będzie nieść za sobą energie i przekaz przyjaźni, wiary w rzeczy nie możliwe, nie poddawania się i zwycięstwa dobra ze złem. Byłem sportowcem, co nauczyło mnie wytrwałości i stawiania sobie celi. I tym się mam zamiar dzielić.

Zbieram Fundusze na produkcje kolejnego spektaklu pod tytułem „ W Miejskiej Dżungli”. Premierę planuje na 15 marca 2015 r. Kolejny spektakl dla dzieci będzie owocem tego projektu. Zapraszam do zapoznania się z projektem, Katarynką i oczywiście do wspierania, za co będę ogromnie wdzięczny.

Pozdrawiam serdecznie ;)

Kuba Czachor

thumb_1463755_593536294016864_1779563666

O nas:

Nasze przedstawienia pozwalają rozwijać horyzonty oraz kształtować wrażliwość na kulturę. Uczą otwartości i wspólnego rozwiązywania problemów. Pokazujemy w nich najważniejsze życiowe wartości m.in. miłość, przyjaźń, rodzina, dobro, sprawiedliwość, nadzieja. Współpracujemy z zawodowymi muzykami, plastykami, aktorami czy kostiumografami - dzięki temu nasze przedstawienia są na bardzo wysokim poziome - od muzyki po stroje.

thumb__10877946_916058808413871_38149721

 Przede wszystkim stawiamy na interaktywność – Dzieci razem z nami śpiewają, tańczą, śmieją się i przeżywają opowiadaną historie. Graliśmy w wielu ciekawych miejscach i doświadczyliśmy naprawdę wspaniałej widowni. Uśmiech dzieci, zaangażowanie i przeżywanie wspólnie z nami spektaklu jest dla nas najlepszą motywacją aby nasze bajki były na jeszcze wyższym poziomie. Nasz Teatr tworzymy pasją, wyobraźnią, marzeniami i "wiarą w rzeczy niemożliwe".

thumb_Belka_Aktor%C3%B3w_adaptiveResize_

Dzieci to najwspanialsza i bezpośrednia widownia. Mamy nadzieje, że wspólnie opowiemy i poznamy jeszcze nie jedną historię. Dzieci to najcenniejszy skarb o który trzeba dbać i wskazywać drogę na wielki świat do którego zmierzają. Pokazywać wrażliwość i ponadczasowe ludzkie wartości w dzisiejszym zabieganym świecie.

thumb_Pi%C5%82a_2_adaptiveResize_600_600

Nasze dotychczasowe oraz przyszłe spektakle:

"Muzyczne Zoo"

Bajka opowiada historie małpki Eli i słonika Trąbonika. Opowiada o tym jak narodziła się wielka przyjaźń. Dzieci przekonają się, że nie wszystko to co widzimy na pierwszy rzut oka jest takie jakim nam się wydaje. Zobaczą, że można pokonać wszystkie trudności wspólnymi siłami. Do tego mnóstwo zaskakujących i zabawnych sytuacji, wspaniała oprawa muzyczna, dużo ruchu, śpiewu, tańca oraz quiz edukacyjny o zwierzętach przeprowadzony przez strażniczkę zoo. Musicalowa bajka dla najmłodszych pokazuje żeby nie wyciągać wniosków pochopnie czy oceniać innych po wyglądzie.
thumb_Aaz3_adaptiveResize_600_600.JPG

"Bałwanek Tiko i Królowa Fruncja"

thumb_plakat21_adaptiveResize_600_600.jp
Musicalowa, baśniowa opowieść o przyjacielskim i pomocnym bałwanku. Czy pomoże rozwiązać problemy zagubionego pingwinka i niewrażliwej Królowej? Może z pomocą przyjaciół Pana Cukierka i Wielkiego Poety przywrócą radość i szczęście w lodowej krainie? Jak potoczy się ta historia? Kto wie czy do odmienionej krainy zawita Święty Mikołaj. Nie zabraknie wątków edukacyjnych. Zima bywa niebezpieczna i zabawy na lodzie mogą się rożnie skończyć. Lód bywa kruchy. Wspaniała oprawa muzyczna. Mnóstwo śpiewu i ruchu. Przeżywając opowiadaną historie na pewno nie raz się wzruszymy i nie raz będziemy pękać ze śmiechu:). Przy takiej zabawie wyciągniemy wiele pouczających wniosków i bajkowych morałów.

"Księżniczka Rosa i Klimek"

Baśniowa opowieść o dwójce przyjaciół – Rosie i Klimku, którzy będą musieli stanąć twarzą w twarz z przebiegłym i podstępnym czarodziejem Zoltanem. W zabawny musicalowy sposób jedna z bohaterek – babcia Lunia – nauczy nas, czym jest kultura osobista. Pomoże również ocalić krainę przed przebiegłym czarodziejem Zoltanem, który ma zamiar wessać wszystkie kolory. Przy okazji poznamy poszczególne barwy podczas magicznego malowania obrazu na festiwal kolorów. Spektakl ten to m.in. piękna oprawa muzyczna, taniec, śpiew, wzruszające sytuacje, a przede wszystkim wciągająca historia z morałami.
thumb_az21_adaptiveResize_600_600.jpg

"Morskie Opowieści"

thumb_Morskie11_adaptiveResize_600_600.j
Przeniesiemy się na pokład statku, gdzie rozpoczniemy pełen przygód rejs. Rozśpiewana załoga opowie nam o nie jednej przygodzie jaka wydarzyła się na morzu. Na pokładzie odbędzie się również akcja ratunkowa z udziałem Ratownika WOPR, dowiemy się jak postępować w razie zagrożenie podczas wakacyjnego odpoczynku nad jeziorami, morzami, rzekami czy oceanami. Poznamy czym jest żeglarstwo. Meteorolog Krabs wyjaśni nam jak rozpoznawać pogodę z obserwacji chmur. Czy majtkowi uda namówić się kapitana na zmianę kursu? Będziemy śpiewać szanty, przy których da się tańczyć i to całkiem zabawnie. Nie zabraknie wspólnej zabawy. Wszyscy widzowie wraz z załogą będą przeciągać linę. Wiele morałów wypłynie ze wspólnie odbytego rejsu. Historia przedstawiona będzie w komediowy, musicalowy sposób, jednak nie zabraknie wzruszających momentów ,gdzie mali widzowie będą mogli pomóc w rozwiązaniu kłopotów.

Kolejne spektakle do realizacji:

„W MIEJSKIEJ DŻUNGLII”

Spektakl będzie przedstawiał w zabawny, komediowy i musicalowy sposób zagrożenia, problemy, czy dziwne sytuacje zdarzające się w mieście. Miedzy innymi odbedzie się akcja straży pożarnej, poznamy numer 112, odbędzie się lekcja z Wandą z wydziału ruchu drogowego. Poznamy nierozważną Panią która ma za nic jakiekolwiek przepisy oraz jej przyjaciela kierowce dresa. W betonowej dżungli czyha wiele niebezpieczeństw.

„BAŚŃ STAROPOLSKA”

Spektakl pozwoli poznać nasz dom jakim jest Polska. Będziemy podróżować po wielu regionach i poznawać legendy, kulturę, tradycje, przekazywane z pokolenia na pokolenie. Cudze chwalicie swego nie znacie ;)

„Laboratorium Człowieka”

Co nas spowalnia?

Pomysłów i zapału do pisania oraz tworzenia spektakli jest mnóstwo, niestety tempo naszych prac związane jest z budżetem jakim dysponujemy. Dzięki wam nasze pomysły zostaną zrealizowane szybciej i z większym rozmachem. Inwestycja w nowe, młode pokolenie jest bezcenna.

Budowa spektaklu od zera pociąga za sobą spore koszty

NA CO ZBIERAMY FUNDUSZE?

 • Realizacja muzyki, grafiki, kostiumów, rekwizytów, scenografii.
 • Zakup nagłośnienia, mikroporytów, wytwornicy baniek, wytwornicy dymu.
 • Druk kurtyny, ulotek, plakatów.
 • Wynajęcie studia nagraniowego i sal na próby.
 • Transport.
 • Organizacja Biura (aby dotrzeć ze spektaklami do całej Polski).

Dalszymi katarynkowymi marzeniami są:

 • Remont starego Moskwicza na samochód reprezentacyjny.
 • Miejsce Stacjonarne Teatru Katarynka.
 • Wydanie naszych bajek w formie audiobooków (słuchowiska dla dzieci niewidzących) i Książeczek.
 • Miejsce stacjonarne.
 • www.TeatrKatarynka.pl

thumb__1947359_532937646807978_432606503

thumb__10365715_532937660141310_25431977

Co oferujemy w zamian za pomoc?

Ogromną wdzięczność i Uśmiech na twarzach dzieci.

Wpisy każdego pomagającego na naszej stronie.

Założenie partnerstwa firm wspierających naszą działalność.

Wejściówki na nasze spektakle.

Warsztaty teatralne.

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę