The Saturday Tea na SXSW 2015

Projekt
zakończony
2050
/ 15000 zł
30
wspierających
 


thumb___5_adaptiveResize_600_600.jpg

Posłuchaj "Shindig"
Facebook 


The Saturday Tea to trzyosobowy, gitarowy huragan, a od niedawna jeden z zespołów zaproszonych na SXSW 2015.

SXSW ma miejsce w Austin, a Austin jest stolicą Texasu. Czym jest SXSW? To wielkie muzyczne wydarzenie, gdzie najzdolniejsi wykonawcy mają okazję zaprezentować się przed międzynarodową publicznością. Być dostrzeżonym przez opiniotwórcze media albo jedną z licznych wytwórni.

SXSW można spokojnie zaliczyć do najważniejszych imprez muzycznych na świecie.

Chłopcy mieszkają na co dzień w Warszawie i muszą przez najbliższy miesiąc zebrać pieniądze na bilety lotnicze i wizy dla wykonawców.

Tutaj potrzebna jest właśnie wasza pomoc. Weźcie udział w tej nadzwyczajnej przygodzie wspierając tych trzech w ich planach.

Realizując ich sny o wielkości, dostajecie od nich w zamian, jedną ze specjalnych nagród, które zostały przygotowane specjalnie na tę okazję. 


Takie coś dzieje się nie bez przypadku, to trafia się ludziom wyjątkowym!


Takim jak Wy!


The Saturday Tea w ciągu dwuletniej działalności zdążyli wydać dwie płyty: mini album "This Is Over" (2012) oraz "Shindig" (2014, Bad Indian Recordings). Oba wydawnictwa doczekały się pozytywnych recenzji, a poszczególne utwory, emisji w rozgłośniach radiowych na terenie całego kraju. Zespół miał okazję występować na jednych z najważniejszych festiwali muzycznych w Polsce, takich jak katowicki OFF FestivalEuropejskie Targi Muzyczne Gazety CJG czy Soundrive Festival


Przygotowując się do publikacji nowego wydawnictwa, wciąż promują zeszłoroczny materiał. Wynikiem tego jest coraz wyraźniejsza obecność zespołu w polskich mediach i rozgłośniach radiowych, m.in. w Programie 3 Polskiego Radia, gdzie utwory z “Shindig” często goszczą na playlistach programów alternatywnych. 

“Shindig” został nagrany i wyprodukowany przy współpracy z Michałem Kupiczem (Kristen, Olivier Heim, Jerz Igor, KRÓL). Za mastering odpowiedzialny był Carl Saff (Sub Pop, Drag City, Matador). Album spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem i został wysoko oceniony przez większość krytyków. 

Opinie

“Grupa dość powszechnie uznawana za jedną największych nadziei polskiej sceny gitarowej. Nagrali jeden z najlepszych debiutów.”

Łukasz Kamiński, Gazeta Wyborcza

“The Saturday Tea mają to, co charakteryzowało najlepsze brytyjskie kapele lat dziewięćdziesiątych, a czego nie miały tysiące pewnie bardziej utalentowanych zespołów, które nigdy nie wyszły z garażu – przebojowość (nie mylić z tandeciarstwem) i olbrzymi luz.”

UwolnijMuzyke.pl
thumb_PLCU_adaptiveResize_600_600.png
thumb__rhiz_adaptiveResize_600_600.png

Zespół uczestniczy w projekcie Poland CloseUp, mającego na celu promocję polskiej kultury na zachodzie.

Supported by creative consulting agency - RHIZOME.
 

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę