One World - muzyka z podróżą w tle

Projekt
zakończony
30685
/ 20000 zł
72
wspierających
 

KRÓTKO O POMYŚLE, PASJI I LUDZIACH

Po premierach dwóch płyt „World Orchestry” (nominowanych do Fryderyków w 2012, 2013), wybrałem się w podróż po świecie w poszukiwaniu nowych muzycznych inspiracji. Efektem jest nowy album „One World”, współpraca z wokalistami z kilku kontynentów.

ONE WORLD to moja solowa płyta, dziennik z podróży, gdzie zapisywałem saksofonem moje emocje, wrażenia, doświadczenia. Na muzycznej drodze spotkałem wspaniałych ludzi, którzy dali mi inspirację i których zaprosiłam do zaśpiewania na mojej płycie. Nagrałem 9 godzin muzyki z czego wybrałem 14 utworów tworzących całość. Każdy kolejny uzupełnia poprzedni utwór, 70 min muzycznej podróży bez przystanku. Artyści których zaprosiłem, oddają kawałek swojego dziedzictwa kulturowego i o to mi chodziło, by byli sobą, prawdziwi.

thumb_kolaz1_adaptiveResize_600_600.jpg

Na płycie występują m. in.

Sainkho Namtchylak (Tuva) - . Od wielu lat przemierza sale koncertowe całego świata. Muzyka, którą tworzy to połączenie folkloru, muzyki eksperymentalnej, awangardowej i jazzu z dużą dawką śpiewu gardłowego, szeptów i krzyku.

Ruth Wilhelmine Meyer (Norwegia) - Jawi się jako czarodziejka dźwięku. Wydobywa z otaczającej przestrzeni historie i zapisuje w naszej pamięci za pomocą głosu. Podczas swoich koncertów wykorzystuje : joik (ludowy śpiew Lapończyków), throat singing (śpiew gardłowy), Techniki wokalne śpiewaków z Tuvy, Mongolii, ludów północy i dźwięczne tony ormiańskich pieśni sakralnych. Jej kompozycje, to mieszanka dźwięków natury, odgłosów zwierząt i przyrody.

Sadia Youssouf (Cabo Verde) Piosenkarka z Wysp Zielonego Przylądka śpiewająca delikatnym, aksamitnym głosem charakterystycznym dla tej części świata. Studiowała w Berklee College of Music, przez wiele lat mieszkała w Paryżu, ale wróciła na swoje wyspy by stamtąd promować wspaniała kulturę wysp Cabo Verde.

Sebastian Karpiel - Bułecka - polski wokalista zespołu Zakopower i muzyk ludowy. Powszechnie znany i szanowny artysta na polskiej scenie muzycznej. W tym projekcie możecie go usłyszeć w zupełnie nowej odsłonie..

Liz Rosa (Brazylia)

Monika Kuczera

Ghostman

Oraz Instrumentaliści:

Bram Stadhouders - gitara (Holandia)
Larion Diakov - skrzypce (Rosja)
Sebastian Wypych - d-bass  (Polska)
Michał Barański - bass & d-bass
Maciej Kierzkowski - bęben huculski (Polska)
Robert Siwak - przeszkadzajki (Polska)


thumb_19-sainkhonamtchylak51_adaptiveRes

Sainkho Namtchylak (Tuva)

thumb_ruth_adaptiveResize_600_600.png

Ruth Wilhelmine Meyer (Norwegia)

thumb_sadia_youssouf_620_adaptiveResize_

Sadia Youssouf (Cabo Verde)

thumb_Liz+Rosa++png_adaptiveResize_600_6

Liz Rosa (Brazylia)

thumb_monika%20kuczera_adaptiveResize_60

Monika Kuczera

thumb_karpiel_adaptiveResize_600_600.jpe

Sebastian Karpiel - Bułecka

thumb_ghostman2_adaptiveResize_600_600.j

GhostmanI inni...

PZU sponsorem płyty ONE WORLD


thumb_pzu_logo_rgb_adaptiveResize_600_60PZU od dawna wspiera polską kulturę. Tym razem postanowiła wesprzeć nasz projekt ONE WORLD.

Dzięki mecenatowi największego polskiego ubezpieczyciela będziecie już niedługo mogli posłuchać brzmień z całego świata. Dziękujemy!


Posłuchaj utworów z płyty


Możecie tu usłyszeć utwór "I will Miss You" z płyty One World, w którym śpiewa GHOSTMAN, wspaniały charyzmatyczny głos. Muzyka powstała podczas podróży na Cabo Verde.


Utwór "Ghosts in Santa Maria" feat. Ghostman (voc) & Michal Baranski (bas)

DLACZEGO TU JESTEM DLA WAS?

Muzyka powstała, ale trzeba ją teraz przygotować tak byście mogli jej słuchać w digitalu czy na tradycyjnych nośnikach. Robię wszystko sam, chce bezpośrednio dotrzeć do odbiorców. Mimo, że przez lata wydawałem płyty w największymi wytwórniami muzycznych to doświadczenie jakiego nabrałem przez wiele lat sprawia, że wiem, iż stary system już nie działa. Artysta sam musi przebić się przez ten cały szum medialny. Jeżeli chcesz robić sztukę to sam z nią dotrzyj do słuchacza, bo żadne szeroko rozumiane media Ci w tym nie pomogą. Świat gna a ja chce by słuchacz na chwile się zatrzymał i faktycznie wsłuchał się w moją muzykę.

thumb_kolaz2_adaptiveResize_600_600.jpg

Jestem artystą, jestem kreatorem, jestem producentem, jestem wydawcą, jestem promotorem mojej twórczości.... wiem, to dużo... dlatego, Potrzebuję Waszej pomocy bym mógł podzielić się z Wami moją muzyką.

Na czy mi zależy? By ONE WORLD był dostępny w wysokiej jakości digitalowej flack, by pojawił się w sklepach z dobrą muzyką w tradycyjnej odsłonie, bym mógł stworzyć serie limitowaną płyt wypracowaną, wykreowaną w mojej manufakturze i aby na koniec ONE WORLD pojawił się na płytach winylowych, co w tych czasach jest bardzo drogie.

Warto wspierać sztukę, warto doceniać ludzi, którym zależy by po tym pokoleniu zostało coś dla potomnych. Trendy zmieniają się, moda się zmienia, ale są rzeczy ponadczasowe i tym kieruję się tworząc moją muzyczną przestrzeń. Dla mnie granie, tworzenie to filozofia życia...

 CO CHCĘ WAM PRZEKAZAĆ?

Przygotowałem dla Was specjalne nagrody, między innymi egzemplarze One World z autografem, specjalne kosze prezentów, archiwalne wydania płyt. Z moich podróży przywiozłem też coś specjalnego: Ręcznie robione okładki z czerpanego papieru z bananowca, owijane liśćmi, wyprodukowane na stworzone na Bali, opatrzone pieczęcią lakową i suchymi pieczęciami, jak również ze specjalnie przygotowanymi grafikami do każdego utworu. Każda płyta będzie mieć swój numer. Edycja limitowana dostępna do numeru 350.

thumb_okladka_adaptiveResize_600_600.jpg

Grzech Piotrowski

thumb_grzech%20piotrowski-kopia_adaptive

Saksofonista, kompozytor, producent.

Niepokorny marzyciel, muzyczny podróżnik.

Absolwent Akademii Muzycznej, wydziału jazzu, w Katowicach. Pomysłodawca i założyciel WORLD ORCHESTRA, zespołu Alchemik oraz Alechemik Records. Odkrywca wielu talentów m.in. Grupy Afromental

Ma na swoim koncie 12 płyt autorskich i kilkanaście współprodukcji międzynarodowych. Obecnie kończy pracę nad kolejnym projektem, gdzie jest autorem muzyki i producentem krążka „Nowe pokolenie 44/14”, na którym pojawi się elita polskiego rapu jak i wybitni wokaliści młodego pokolenia.

Jako producent muzyczny, telewizyjny współpracował z TVP, TVN, Polsat, wydawnictwami SONY, EMI, Universal Music, Agora, Challenge Records, NORCD, KKV, RBB Nagrodzony Grand Prix na Festiwalach w Belgii, Wrocławiu, Krakowie, Sopocie. Wielokrotnie nominowany do nagrody „Fryderyki”, oraz nagrody radiowej „Mateusze”.

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę