Twórz z nami Klub Jagielloński w Katowicach!

Projekt
zakończony
1890
/ 3000 zł
35
wspierających
 

Gołymi rękami budujemy centrum katowickiej kultury, NGO-sów i działaczy społecznych!
Zbieramy na farby, pędzle i meble :) 

Pewnie już się znamy :)

Skoro zaglądasz na tę stronę, pewnie już o nas słyszałeś. Może brałeś udział w Śląskiej Akademii Młodych LiderówAkademii Nowoczesnego Patriotyzmu, a może po prostu zrobiłeś sobie z nami zdjęcie w ramach akcji Kocham Polskę w Parku Śląskim? Jeśli tak, to pewnie wiesz, że nasze stowarzyszenie działa już ćwierć wieku, od kilku lat również na Śląsku. 

Jeśli nas przeoczyłeś - koniecznie zajrzyj na nasz fanpage, stronę internetową i portal informacyjny, by dowiedzieć się o nas więcej. Lub rzuć okiem poniżej i zobacz, co robimy. 

thumb_foto01_adaptiveResize_600_600.png

Co budujemy?

Klub Jagielloński w Katowicach istniał od dawna. Wraz z pierwszymi społecznikami, w stolicy województwa pojawiły się nasze debaty, projekty edukacyjne, dyskusje o przeszłości i przyszłości Śląska. Z końcem roku rozpoczęliśmy nasze największe przedsięwzięcie w mieście - budowę społeczno-kulturalnego centrum Katowic. 

Przy ulicy Sienkiewicza 36 tworzymy biuro, w którym edukacja spotka się z kulturą, kultura z NGO-sami, NGO-sy z mieszkańcami miasta. Chcemy stworzyć zupełnie nową przestrzeń dla Katowiczan i mieszkańców Śląska. Miejsce, w którym debatom towarzyszyć będą działania, gdzie dyskusje toczyć się będą w otoczeniu wystaw dzieł lokalnych artystów, gdzie lokalna scena offowa znajdzie swój dom. Mówiąc krótko - budujemy Klub Jagielloński w Katowicach. 
A konkretnie tutaj: 

thumb__foto-02_adaptiveResize_600_600.pn
thumb_foto-03_adaptiveResize_600_600.pngthumb_foto-04_adaptiveResize_600_600.png

Będzie dobrze! 

Wszystkich przestraszonych uspokajamy - już nie takie pomieszczenia doprowadzaliśmy do porządku. Mamy ambitne plany i już zabraliśmy się do remontu. Opanowaliśmy elektrykę, wodę, szlifujemy ściany, zdzieramy farbę, naprawiamy podłogi... Wszystko własnymi rękami, z własnych środków. 

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Jak się pewnie domyślacie, po zakupie kilku narzędzi nasze prywatne oszczędności szybko się skończyły. Budujemy tą przestrzeń dla Was - uczestników naszych projektów i debat, dla mieszkańców Śląska zainteresowanych kulturą i wreszcie dla wszystkich społeczników i działaczy miejskich. Dlatego prosimy Was o pomoc! 

thumb__FOTO04_adaptiveResize_600_600.png

Na co zbieramy?

Przy Waszym wsparciu uda nam się skończyć remont w najbliższych tygodniach. Zgromadzone środki planujemy przeznaczyć na zakup gipsu, farb, wykładzin, kleju, podstawowych mebli i narzędzi do pracy. Nie zatrudniamy fachowców, sami wyrównujemy ściany, zdzieramy starą farbę, wykładziny, kładziemy tynk, łatamy dziury, malujemy i urządzamy pomieszczenia. Jedyne czego potrzebujemy, to środków na zakup materiałów do pracy. To własnie cel naszej zbiórki. 

Nagrody

By nie być gołosłownym, każda osoba wspierająca nasz projekt zostanie zaproszona na uroczyste otwarcie biura. Sami będziecie mogli ocenić, jak poszedł nam remont i jak spożytkowaliśmy przekazane środki. Ponadto podzielimy się z Wami Klubowymi gadżetami w postaci modnych i wytrzymałych (sami sprawdzaliśmy!) toreb, rozdamy unikalne pocztówki z wizją Polaka podbijającego odległe światy. W podziękowaniu za wsparcie rozdajemy również nowe i archiwalne teki Pressji, naszego flagowego produktu, efektu pracy intelektualnej całego Klubu, który możecie znaleźć w każdym Empiku w Polsce. 

thumb_foto05_adaptiveResize_600_600.png

Dla najhojniejszych darczyńców mamy dwie nagrody specjalne:
  • Wieczór z Maćkiem - gwiazdą Klubu Jagiellońskiego na Śląsku - bądź innym, dowolnie wybranym członkiem śląskiego oddziału naszego stowarzyszenia (patrz poniżej). Oczywiście przy kawie i ciastkach :)
  • Tytuł Mecenasa Klubu Jagiellońskiego i umieszczenie Twojego imienia i nazwiska na tablicy honorowych darczyńców, którzy w największym stopniu przyczynili się do powstania biura KJ w Katowicach

Nasza załoga

Czyli parę słów o ludziach, którym dajesz do ręki farby i narzędzia, wspierając nasz projekt.

thumb___01malik_adaptiveResize_600_600.p
Maciek Malik

Gwiazda śląskiego oddziału Klubu Jagiellońskiego. Znany przede wszystkim dzięki swoim dowcipom, kawałom i anegdotkom. W bezpośrednim spotkaniu opowie wam co najmniej kilkanaście żartów i będzie opowiadał je tak długo, aż wreszcie nie zaczniecie się śmiać. Choćby z grzeczności ;-) Na co dzień koordynator Klubu Jagiellońskiego na Śląsku, student prawa. thumb___02petros_adaptiveResize_600_600.
Petros Tovmasyan

Jedyny przedstawiciel ormiańskiej frakcji Klubu Jagiellońskiego na Śląsku. Mówi się, że jego ulubionym daniem jest kebab. W rzeczywistości świetnie gotuje, mistrz kuchni wschodniej. Ubiegłoroczny kandydat do Rady Miasta. Wieloletni społecznik, założyciel Fundacji Lepszy Świat dla Niepełnosprawnych. Z wykształcenia prawnik.thumb__03piechula_adaptiveResize_600_600


Grzesiek Piechuła

Specjalista ds. remontu biura w Katowicach. Szlifuje i gładzi ściany, zdziera farbę, zalepia dziury, maluje pomieszczenia, biega za sprzętem, materiałami, prądem, wodą i administracją. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego, komentator polityczny, z wykształcenia politolog. Na co dzień grafik, marketingowiec, człowiek od PR-u. Przedsiębiorca.
 


thumb__04ania_adaptiveResize_600_600.png
Ania Pokoleńczuk

Koordynatorka Obserwatora Wyborczego w Katowicach, autorka najlepszych babeczek na Śląsku, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego, dobry duch zespołu remontowego. Z wykształcenia politolog, pracuje w branży High-Tech dla górnictwa. 
thumb__05wojcik_adaptiveResize_600_600.p
Piotrek Wójcik

Czołowy publicysta portalu jagiellonski24.pl, autor Pressji i Nowego Obywatela. Człowiek o najszczerszym uśmiechu na Śląsku. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Doskonały partner zarówno do rozmów na temat istoty istnienia, jak i niezobowiązujących pogaduszek o gatunkach kawy. Na co dzień urzędnik. thumb__06szoltysek_adaptiveResize_600_60
Maciek Szołtysek

Katowicki społecznik, podczas remontu przodownik pracy. Prawnik w Poradni Prawnej Klubu Jagiellońskiego. Katowiczanin. Żyje miastem i jego problemami. Jednoosobowy ruch miejski. Na co dzień student prawa.
thumb_10natalia_adaptiveResize_600_600.p
Natalia Szarapow

Dyrektor biura Klubu Jagiellońskiego w Gliwicach. Mistrzyni w realizacji każdej listy zadań. Współtworzyła m.in. Jagiellonian Forum of Youth Europe - międzynarodowy projekt edukacyjny. Na co dzień dusza towarzystwa, dominująca swoim charakterem w każdym otoczeniu. Z wykształcenia psycholog. thumb__08gawlik_adaptiveResize_600_600.p
Rafał Gawlikowski

Pełnomocnik zarządu Klubu Jagiellońskiego. Członek śląskiego oddziału KJ. Ostoja zasad moralnych, ucieleśnienie etosu Klubu Jagiellońskiego. W wolnych chwilach konsekwentnie przegrywa w FIFĘ (czasami remisuje). Na co dzień student prawa.. 
thumb__07folek_adaptiveResize_600_600.pn
Adam Folek

Filozof i myśliciel, bogaty w pomysły na działania społeczne. Autor koncepcji wielu projektów Klubu Jagiellońskiego. Wielbiciel prozy Szczepana Twardocha. Urodzony w Sylwestra, dzięki czemu każdego roku cały świat świętuje jego urodziny. To rekompensata za znajomych zapominających o złożeniu życzeń w przednoworocznym zamieszaniu. Wymarzony partner do długich, rozwijających rozmów. 


thumb__09tarabura_adaptiveResize_600_600
Krzysiek Tarabura

Coach, autor ćwiczeń i zajęć na projektach Klubu Jagiellońskiego, pomysłodawca działań i aktywny członek śląskiego oddziału stowarzyszenia. Prawnik w Poradni Obywatelskiej Klubu Jagiellońskiego. Jeden z czołowych budowniczych biura w Katowicach. Na co dzień student prawa.

Dziękujemy za Twoje wsparcie! :)
Do zobaczenia na uroczystym otwarciu biura przy ul. Sienkiewicza 36! :) 


Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę