Akademia Młodego Mistrza

Projekt
zakończony
340
/ 10000 zł
5
wspierających
 

Rzut oka na naszą działalność


Jesteśmy organizacją, której misją jest wspieranie i rozwijanie młodych tenisowych talentów. 

Fundacja C’MON! jest głównym organizatorem ogólnopolskich turniejów tenisa takich jak KUBOT KIDS CUP czy MP5 Trophy o Puchar Michała Przysiężnego. Do tej pory w naszych sportowych projektach wzięło udział ponad 500 dzieci z całej polski, wzmianki o naszych turniejach pojawiały się zarówno w lokalnych jak i ogólnopolskich mediach (TVL, DamiTV, portal sport.pl, magazyn Tenis Klub, Orange Sport, TVP Wrocław i wiele innych).


thumb__odpalprojakt-kaja_adaptiveResize_


Celem działania Fundacji jest prowadzenie działalności społecznie użytecznej w zakresie rozwoju, promocji i upowszechniania współzawodnictwa tenisowego jako zawodowej dyscypliny sportowej oraz formy rekreacji i rehabilitacji ruchowej. Działamy na rzecz popularyzacji tenisa ziemnego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz rozwoju tenisa wyczynowego.


Tenis jest łatwy, kolorowy, przyjemny i rozwija się razem z dzieckiem – to pokazuje program Polskiego Związku Tenisowego TENIS10, dzięki któremu sport ten uprawia już ponad 25 000 dzieci z całej Polski.


Tenis już dawno przestał być sportem elitarnym. Teraz dzieci mogą grać nie tylko w klubach sportowych ale także na orlikach i na zajęciach wychowania fizycznego. Tenis staje się popularny a dzięki temu kształtują się zdolni, młodzi sportowcy, których marzeniem jest stać się zawodnikiem na miarę Łukasza Kubota czy Agnieszki Radwańskiej.


Co planujemy?


Obecnie planujemy realizację projektu AKADEMIA MŁODEGO MISTRZA, dzięki któremu stworzymy młodym zawodnikom z terenu Dolnego Śląska najlepsze warunki do ulepszania swojej gry i wskażemy drogę do osiągnięcia powodzenia w sporcie zawodowym poprzez organizację cyklu zajęć warsztatowo-teoretycznych z zakresu treningu sportowego i mentalnego w sezonie 2015.

thumb__akademia-m%C5%82odego-mistrza_log

Do uczestnictwa w projekcie chcemy zaprosić zawodników  w wieku od 8 do 12 lat wraz z rodzicami i trenerami z dolnośląskich klubów i stowarzyszeń tenisowych.


Działania prowadzić zamierzamy w 3 kluczowych ośrodkach tenisowych (Szczawno Zdrój, Wrocław< Legnica) w formie jednodniowych zgrupowań, na które składać się będą:

  • zajęcia praktyczne na korcie
  • zajęcia ogólnorozwojowe
  • wykłady z psychologii sportu dla dzieci, rodziców i trenerów
  • wykłady z dietetyki sportowej dla dzieci, rodziców i trenerów
  • wspólne posiłki


Rzucanie rakietą, krzyki, płacz młodych zawodników na korcie są najczęściej objawami BEZSILNOŚCI I NIERADZENIA SOBIE z trudnymi sytuacjami. Zamiast karać i szukać konsekwencji takiego zachowania najpierw nauczmy dzieci jak sobie z tym poradzić.


Doświadczenie krajów wiodących w szkoleniu tenisistów (np. Czechy) pokazuje, iż kompleksowe podejście do młodych sportowców (trening tenisowy wraz z treningiem mentalnym) ma ogromny wpływ na sukces w przyszłości.


Trening mentalny ma wielkie znaczenie już od najmłodszych lat - możemy wtedy wypracować u dzieci nawyki, które pomogą im w sporcie jak i w życiu. Im później tym trudniej, ponieważ zawodnicy mają już wyuczone nawyki, które ciężko jest zmienić (o wiele łatwiej jest stworzyć nowe od początku). Trzeba pamiętać, że dzieci uczą się szybko i bezproblemowo poprzez zabawę.


CELEM GŁÓWNYM niniejszego projektu jest zbudowanie profesjonalnej drużny tenisowej i wypracowanie wśród tych kilkunastu młodych zawodników z terenu województwa dolnośląskiego technik radzenia sobie z trudnymi sytuacjami w sporcie.


Cel ten zostanie osiągnięty poprzez organizację cyklu 6 jednodniowych zgrupowań obejmujących trening tenisowy, ogólnorozwojowy i mentalny w terminie od lutego do marca 2015r.


Cele pośrednie:

  • podniesienie umiejętności sportowych poprzez udział w zajęciach na korcie,
  • nabycie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach stresowych w sporcie,
  • nauka poprzez zabawę i integrację,
  • popularyzacja tenisa na terenie Dolnego Śląska dzięki szeroko zakrojonej akcji promocyjnej projektu.


Poprzez realizację niniejszego zadania chcemy przygotować młodych zawodników do startów w międzynarodowych zawodach, umożliwić sprawdzenie swoich umiejętności w konfrontacji z innymi zawodnikami oraz wypracować postawę FAIR PLAY już od najmłodszych lat.


Cykl zgrupowań ma również pełnić rolę integracji środowiska tenisowego – obecność na zgrupowaniach to doskonała okazja do wymiany spostrzeżeń i uwag oraz możliwość nawiązania nowych znajomości i przyjaźni.

Regulamin komentowania